Question učenje kemije brez izkušenj

alllove

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
v zadnjem tednu sem veliko prostega časa preživel na tem forumu in razmišljal sem, da bi tudi sam poskusil s sintezo.
zanimalo me je, kje bi se lahko poučil o splošni kemiji, saj bi rad imel nekaj pojma o tem, kaj počnem. ali obstajajo kakšne posebne spletne strani ali knjige, ki bi jih lahko priporočili za ljubitelje brez izkušenj? ali obstaja kakšna posebna kemija, ki jo moram preučiti, kot je organska kemija?
Hvala.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Odločite se, v kateri kategoriji vas zanima sinteza. Poiščite jo tukaj, oglejte si videoposnetke, oglejte si vse komentarje in dobili boste precej dobro sliko. Tudi forum BB vam lahko pomaga pri praktično vsem, kar potrebujete za sintezo, od opreme do reagentov. Samo vprašajte in strokovnjaki tukaj na tem forumu so zelo koristni. Pazite le, da postavite pravo vprašanje.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
To je prav, organska kemija. Morate jo preučiti.
 

Yiazo

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Pozdravljeni, rad bi se podal na pustolovščino, rad bi se specializiral za benzodiazepine, vendar ne vem, kje začeti, knjiga/laboratorijska oprema. ali imate kakšne povezave, nasvete in priporočila, ki mi jih lahko pošljete. hvala.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Upoštevajte vse prejšnje nasvete, ki so jih dali drugi člani, poleg tega pa vam svetujem, da greste počasi in previdno, najprej poskusite v celoti razumeti periodni sistem, čeprav je večina elementov v njem anorganskih, vendar z veliko izjemo OGLJIKOV IN VODIKOV, in se boste morali veliko ukvarjati s poznejšimi, tj. z ogljikom in ogljikovodikom v organski kemiji. Posebej upoštevajte tudi elemente, kot so vodik, kisik, ogljik in dušik.
Poskusite razumeti njihove lastnosti in elektronsko strukturo ter način, kako reagirajo z drugimi elementi. Iz njih lahko preidete na preproste in osnovne organske kemijske reakcije. Pozneje boste odgovorni za preživetje in življenje drugih in morda tudi sebe, zato sta čas in potrpežljivost pri učenju dobre kemije tisočkrat vredna.
 
Top