Leuckartova reakcija VS al/hg VS boro redukcija

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Pot al/hg je precej preprosta in jo dobro poznam. Borova redukcija se zdi čistejša, kaj pa Leuckartova reakcija na MDP2P z uporabo nmf. Leuckartova reakcija se sliši seksi in se zdi vredna nadaljnjega raziskovanja, toda zakaj sem jo težje našel in zakaj imam pred očmi al/hg in boro redukcije, ko pa je na voljo Leuckartova? Vem, da bodo kvote nižje, vendar se mi zdi ta metoda bolj primerna zame.
 
Last edited:

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Na kakšen način je prevod primernejši? Če je pomembno zdravje in stroški niso vprašanje, zakaj ne litij aluminijev hidrid?
Sam sem radoveden
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Le-ta je precej priljubljen način. Če imate dostop do MDP2P in NMF, lahko poskusimo z njo. Dostop do reagentov - osnova pri izbiri poti. Katere reagente lahko kupite, da pot in izberete.
 
Last edited by a moderator:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Če ste imeli dostop do katerega koli reagenta. Katero pot bi izbrali? recimo, da bi reagirali z 1-5 kg ketona naenkrat. Leuckartova pot se zdi bolj priročna, kajne? za 5 kg sinteze.


"segrevajte na 190 °C (pri 140 °C H2O + mravljinčna kislina) približno 6 ur, dokler
dokler se v zbiralni bučki ne pojavi vonj po amonijaku. Brez vakuuma! Pustite, da se ohladi in
speremo s 350 L vode, da se znebimo odvečnega NMF. Odvzemite 160 L olja in ekstrahirajte
preostalo vodo izločimo z 2 x 30 L DCM. Ta DCM kuhajte pri 60 °C in 200 mm Hg.
160 L = 180 L dodajte 20 L dodatnega olja."

Zanima me, kakšne reakcijske posode bi uporabili za to reakcijo, glede na to, da jo 6 ur segrevate na 190 °C, ali jo lahko izvedete v nerjavni stekleni posodi? Razmišljal sem o kakšnih plastičnih 30gal ali 55gal sodih, le da nisem prepričan, ali bo zadovoljen s 6 urami pri 190c.
 
Last edited:
Top