Ekstrakcija LSA iz semen Morning Glory ali mladega havajskega gozdička

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Oj5icLl8so

Uvod

Semena številnih vrst jutranjega slava vsebujejo ergolinske alkaloide, kot sta psihedelična ergonovine in ergin (LSA, amid d-lizergične kisline). Semena Ipomoea tricolor in Turbina corymbosa (sin. R. corymbosa) se uporabljajo kot psihedeliki. Semena jutranje slave lahko povzročijo podoben učinek kot LSD, če jih vzamemo v velikih odmerkih, ki se pogosto štejejo v stotinah. Čeprav v nekaterih državah kemična snov LSA ni dovoljena, je semena mogoče najti v številnih vrtnarskih trgovinah; nekateri pa trdijo, da so semena iz komercialnih virov včasih premazana s kakšnim pesticidom ali metil živim srebrom (čeprav je slednje v Veliki Britaniji in ZDA nezakonito).

Jutranje slavo je član družine rastlin, znane kot Convolvulaceae. So plazeče se trte s srčastimi listi in cvetovi, podobnimi trobenticam. Obstaja veliko sort te rastline, cvetovi jutranjega slava pa so lahko beli, vijoličasti ali modri. Ena najpogostejših sort je Heavenly Blue (Ipomoea tricolor), ki je priljubljena zaradi presenetljivih turkiznih cvetov. Zato so semena jutranje slave Heavenly Blue skupaj z drugimi sorodnimi vrstami na voljo v vrtnih centrih in drevesnicah. Zaradi njihove dostopnosti lahko nekateri posamezniki razmišljajo o uporabi teh semen zaradi njihovih psihoaktivnih učinkov. Vsebujejo vrsto alkaloidnih spojin, vključno z LSA, ki lahko povzročijo spremenjena duševna stanja in halucinacije. Druge rastline, ki vsebujejo enake kemikalije, so še havajska otroška lesna roža (Argyreia nervosa) in ololiuki (Rivea corymbosa)
.
9odYPK1WQz
RBd2t8FLXl

LSA in ergonovine

Učinki semen jutranje slave

Po poročilu Alberta Hofmanna so Azteki uporabljali Ololiuqui, da bi povzročili delirično stanje in komunicirali z bogovi. Očitno so med temi obredi videli videnja in "grozljive halucinacije" ter prejemali nadnaravna sporočila. Vendar je Hofmann svojo izkušnjo z drogo opisal nekoliko drugače. Navedel je, da je povzročila: "utrujenost, apatijo, občutek duševne praznine ter nerealnosti in popolne nesmiselnosti zunanjega sveta". Drugi so opisali občutke brezbrižnosti, občutek "pogrezanja v nič" in željo po spanju. Ti učinki so predvsem posledica vsebnosti LSA v semenih. Študija iz leta 2013 je pokazala, da izvleček LSA iz A. nervosa deluje na serotoninske in dopaminske receptorje ter povzroča blage psihedelične učinke. A. nervosa, Ololiuqui in jutranja slava vsebujejo veliko enakih psihoaktivnih sestavin. Zato so učinki semen jutranje slave verjetno primerljivi z učinki drugih dveh rastlin.

Kakoje videti potovanje s semeni jutranje slave?
Mvz45Y2BGS

Čeprav rastlina lahko povzroči psihedelične učinke, so tripi s semeni jutranjega slavoja razmeroma blagi. Po nekaterih poročilih naj bi bili učinki LSA podobni LSD, vključno z barvitimi vizualnimi halucinacijami in občutkom evforije. Vendar je LSD izjemno močna droga, LSA pa je veliko šibkejša. Ocenjuje se, da vzpon s semeni jutranje slave traja od 4 do 8 ur. V redkih primerih lahko vztraja do naslednjega dne.
Koliko semen jutranje slave, da se boste opili?
Natančno odmerjanje semen jutranje slave je težko izračunati. Ker gre za naravni izdelek, vsako seme vsebuje različne količine LSA in drugih spojin. V omenjenem članku iz leta 2017 je navedeno, da odmerek LSA od 2 do 5 mg pri večini ljudi povzroči halucinacije. To ustreza 150-200 semenom jutranjega slava ali le 10 semenom A. nervosa. Vendar je ta ocena zelo odvisna od posameznega vzorca semena in osebe, ki ga uživa. Zato svetujemo, da je ta številka namenjena le za izobraževalne namene in ni priporočeni odmerek.

Oprema in steklovina.

  • 500 ml x3 Steklene posode (hermetično zaprte);
  • tesno sito ali filtrirni papir;
  • Običajni lijak;
  • pladenj za piškote ali posoda iz pireksa.

Reagenti.

  • 150 gramov semen jutranje slave ali mladih semen havajske gozdne rozge (A. nervosa);
  • 130 ml petroletra;
  • 220 ml metanola (MeOH).

Ročno
JAwaS720cp

1) Zmeljite 150 gramov semen jutranje slave ali mladih semen havajskega dresnika (A. nervosa).
2) V 130 mL petroletra namakajte semena dva dni.
3) Raztopino filtrirajte skozi tesno sito.
4) Tekočino zavrzite in pustite, da se semenska kaša posuši.
5) Dva dni pustite kašo namakati v 110 mL lesnega alkohola (MeOH).
6) Raztopino ponovno filtrirajte, tekočino shranite in jo označite z oznako "1".
7) Dva dni ponovno namakajte kašo v 110 ml lesnega alkohola (MeOH).
8) Filtrirajte in zavrzite kašo.
9) Tekočino iz drugega namakanja dodajte raztopini z oznako "1".
10) Tekočino prelijte na pladenj za piškote [ali pireks posodo] in pustite, da izhlapi.
11) Ko vsa tekočina izhlapi, ostane rumena guma. Tega je treba strgati in ga vstaviti v kapsule.


30 gramov semen jutranje slave ~ 1-2 potovanja
15 semen havajske gozdne vrtnice (A. Nervosa ) ~ 1-2 potovanja

Moj prijatelj je v AC prebral tudi, da so semena Morning Glory pogosto obdelana s pesticidi, ki uničijo naravno prisotne alkaloide ergota. Moj prijatelj je kupil semena jutranje slave Pearly Gate in jih posadil na svojem vrtu. Ko so rastline začele proizvajati semena, jih je prijatelj začel zbirati in odstranjevati ohlapno zunanjo lupino. Sčasoma je v skladu z navodili zbral *30 gramov* oluščenih semen.

Postopek

Semena sem najprej zmešal z majhno količino vode in jih v možnarju zdrobil v kašo. Nato sem približno 2 uri uporabljal sonikator (ultrazvok), da seme popolnoma zdrobim v prah [namesto ultrazvoka ga lahko večkrat nekaj minut močno stresate]. Nato sem pustil, da se prah popolnoma posuši (1 dan). Dodal sem 130 ml petroletra in pustil, da se pulpa namaka 1 dan. Poleg tega sem pulpo ponovno prepojil s petroletrom in jo pustil, da se v zaprti posodi namaka še en dan. Prav tako sem mešanico filtriral prek filtrirnega papirja in tekočino zavrgel. Ne samo to, pustil sem, da se pulpa popolnoma posuši (1 dan).

Nato sem pulpi dodal 110 ml metanola, mešanico sonikiral in pustil, da se je zmes namakala dva dni. To ekstrakcijo sem ponovil še enkrat. Nato sem zbral topilo in pulpo zavrgel. Dodal sem 1 ml destilirane vode in pustil, da zmes izhlapi na rahlo topli vodni kopeli z izparilno kolono. Nadaljeval sem z izhlapevanjem in z vodo izpiral ostanke s strani kondenzatorske bučke, dokler nisem dobil 3 ml svetlo oranžne tekočine (12 ur). Če pogledam nazaj, je 30 g semen Morning Glory = 1 potovanje napačno. Menim tudi, da sem iz semen odlično ekstrahiral LSA
.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Pozdravljeni, Patton, pravkar sem se s prijateljem pogovarjal o LSA, zahvaljujem se vam, da ste to objavili. V preteklosti je že poskušal ekstrahirati, vendar je bilo to že dolgo nazaj in verjetno je med ekstrakcijo naredil nekaj napak, saj je imel približno 90 minut obdobje bruhanja, letargije in splošnih toksičnih učinkov. Meni, da je bilo to zaradi saponinov in cianogenov iz lupine. Ali se s to ekstrakcijo pridobi precej čista LSA (pri čemer se znebimo drugih grdih alkaloidov)?

V besedilu je EtOH, vendar lesni alkohol, v besedilu pa piše metanol, zato mislim, da bi bilo treba uporabiti metanol in ne etanol?

Zakaj se na koncu pred sušenjem doda 1 ml destilirane vode?
 

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Verjetno najbolj praktična pot za pridobivanje lizergamida. Nekaj jih gojim že dve leti in zbiram semena. Veselim se, da bom zbral dovolj, da bom lahko z njim kaj naredil.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kot sem prikazal v tej temi, je najboljša rešitev gojenje drevesa ali nabiranje semen neposredno iz rastline. Natančno boste vedeli, da niso bila obdelana z nevarnimi snovmi (pesticidi in tako naprej). Prav tako morate s semen pred mletjem v možnarju odtrgati lupino.
Mislim, da ne toliko. Nikoli nisem videl analitične raziskave o sestavi izvlečka.
To je bila napaka, se opravičujem, popravil sem jo.
To je bil neobvezen postopek. Avtor je želel dobiti vodno raztopino LSA.
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
je ta metanol v redu ? (na mojem območju ga prodajajo kot metanol)

85i0Tzh1gU

celotna francoska informacija v pdf
 

Attachments

  • FQgc9lwtAG.pdf
    140.1 KB · Views: 1,163

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vedno poiščite številko CAS
CAS 67-56-1 je metanol.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
kul, enostavno in poceni :)
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
EKSPERIMENT ŠT. 3

Semena jutranje slave se zmeljejo, nato razmažejo z acetonom in posušijo. Nato so bila semena ekstrahirana z metanolom. Metanol smo izparili, preostanek pa raztopili v dH2O. Hidroliziramo z refluksiranjem s KOH pri 70 stopinjah C (PH 10 - 30 minut). Nato s citronsko kislino dosežemo PH3. Hidrolizirana lizergična kislina mora kristalizirati in potoniti (ni topna v kisli vodi). Prefiltrirajte in posušite. Zberemo črno smrdljivo smolo. Nato smo ga raztopili v vreli vodi in filtrirali. Filtriral se je rjav prah. Ali je to lizergična kislina ali amid lizergične kisline?

Uporabljam priročnik s te povezave.


Zelo bom hvaležen za vsako pomoč pri tem poskusu. Hvala.
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Izhlapevanje metanola je bilo preveč nevarno, zato sem ga zažgal in na koncu dobil oranžno-rumeno tekočino
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Seme jutranje slave je tradicionalno kitajsko zdravilo, ki se imenuje črno grdo "HeiChou".
 
Top