Sinteza LSD iz ergotamina

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Uvod
PiXSqn2KLe

LSD je nenavadno krhka molekula, zato je treba podati nekaj pripomb glede njene stabilnosti in shranjevanja. Kot sol je v vodi, na hladnem ter brez izpostavljenosti zraku in svetlobi stabilen za nedoločen čas. Njena struktura ima dva občutljiva vidika. Na položaj karboksamidne vezi, 8-položaj, vplivajo bazični pogoji ali visok pH. S procesom, imenovanim epimerizacija, se lahko ta položaj zakodira, pri čemer nastane dietilamid izalizergične kisline ali izo-LSD. Ta izdelek je biološko neaktiven in pomeni izgubo sorazmerne količine aktivnega izdelka. Druga in ločena točka nestabilnosti je dvojna vez, ki leži med tem 8-pozicijskim položajem in aromatskim obročem. Na to mesto se lahko doda voda ali alkohol, zlasti v prisotnosti svetlobe (sončna svetloba s svojo ultravijolično energijo je notorično slaba), pri čemer nastane produkt, ki so ga poimenovali lumi-LSD, ki je pri človeku popolnoma neaktiven. Oh, ja, in pogosto spregledano je, da je v obdelani vodi iz pipe morda le neskončno majhna količina klora, vendar je v tipični raztopini LSD le neskončno majhna količina LSD. In ker klor ob stiku uniči LSD, raztapljanje LSD v vodi iz pipe ni primerno.

Za pripravo LSD je bilo razvitih in opisanih veliko sintetičnih metod. Vse se začnejo z lizergovo kislino, zato je ta v skladu z zvezno zakonodajo uvrščena na seznam nadzorovanih drog III, kot depresivno sredstvo. Tudi amid lizergamid, ki je sestavni del več vrst semena jutranje slave, je nadzorovana droga in po zakonu depresiv.

Postopek ekstrakcije ergotamina iz tablet je enak kot
pritej metodi.

Oprema in steklovina:PwBNck7Wgo

Reagenti.

  • Ergotamin tartrat (ET) 10 g;
  • raztopina kalijevega hidroksida (KOH) 6,7 g v 100 mL H2O;
  • žveplova kislina ~100 mL 2,5 N (H2SO4);
  • dietil eter (Et2O) ~200 mL;
  • Amoniak (NH3), brezvodna raztopina etanola, 50 mL, 15 %;
  • Vodni amoniak (NH4OH) 50 mL 1 % + 200 mL 1 N;
  • dietilamin (Et2N) 7,1 g;
  • Kloroform (CHCl3) ~350 mL;
  • fosforilklorid (POCl3) 3,4 g;
  • Magnezijev sulfat (MgSO4), brezvodni ~100 g;
  • heksan ~200 mL;
  • suhi metanol (MeOH) ~100 mL;
  • suha d-vinska kislina (0,232 g na 1 g LSD baze);
  • destilirana voda ~ 500 mL.
L5zFy02Vux
9,10-didehidro-N,N-dietil-6-metilergolin-8β-karboksamid tartrat:
Točka vrelišča:
Tališče: 200 °C;
Molekulska masa: 473,5 g/mole;
Gostota: 1,5 g/mole: Ne obstaja;
CAS številka: 17676-08-3.

Postopek

Hidrat d-lizergične kisline
Raztopino 6,7 g KOH v 100 mL H2O v inertni atmosferi in z magnetnim mešanjem segrejemo na 75 °C in dodamo 10 g ergotamin tartrata (ET) (1) v 500 mL bučki z okroglim dnom. Reakcijska zmes je postala rumena, ko je ergotamin prešel v raztopino v 1 uri. Mešanje se je nadaljevalo še 3 ure. Reakcijsko zmes smo ohladili na približno 10 °C z zunanjo ledeno kopeljo in jo zakisali na pH približno 3,0 s kapljičnim dodajanjem 2,5 N H2SO4. Na začetku nevtralizacije so se začele pojavljati bele trdne snovi; potrebovali smo približno 60 ml žveplove kisline (H2SO4). Reakcijsko zmes smo čez noč ohladili, trdne delce odstranili s filtracijo, filtrsko pogačo pa izprali z 10 mL Et2O. Suhe trdne snovi smo prenesli v čašo, jih suspendirali v 50 mL 15 % amoniaka v brezvodnem etanolu, mešali 1 uro in ločili z dekantiranjem. To ekstrakcijo smo ponovili, prvotno dekantacijo in drugi ekstrakt pa združili in filtrirali, da smo odstranili nekaj sto miligramov nezaželenih trdnih delcev. Bistremu filtratu smo v vakuumu odvzeli topilo, preostale trdne snovi raztopili v 50 ml 1-odstotnega vodnega amoniaka in to raztopino kot prej nakisali z 2,5 N H2SO4. Oborjene trdne snovi smo odstranili s filtracijo in jih izpirali z Et2O, dokler se niso razbarvale. Po sušenju v vakuumu do konstantne mase smo dobili 3,5 g hidrata d-lizergične kisline (2), ki ga je treba hraniti v temni, zaprti posodi.
418w0ErhlW

Dietilamid lizergične kisline (LSD) na prosti osnovi
Suspenzijo 3,15 g hidrata d-lizergične kisline (2) in 7,1 g dietilamina v 150 ml CHCl3 smo med mešanjem segreli do refluksa. Ob odstranjenem zunanjem ogrevanju je bilo v 2 min dodanih 3,4 g POCl3 s hitrostjo, ki je zadoščala za vzdrževanje refluksnih pogojev. Mešanico smo pri refluksu vzdrževali še 5 min, ko je vse prešlo v raztopino. Po vrnitvi na sobno temperaturo smo raztopini dodali 200 mL 1 N NH4OH. Fazi smo ločili, organsko fazo posušili nad brezvodnim MgSO4, filtrirali in topilo odstranili v vakuumu. Ostanek smo kromatografirali nad aluminijevim oksidom z elucijo z mešanico C6H6/CHCl3 v razmerju 3:1, zbrano frakcijo pa smo v trdem vakuumu očistili topila do konstantne mase. To trdno snov s prosto bazo (3 ) je mogoče rekristalizirati iz benzena, da dobimo bele kristale s tališčem 87-92 °C
.
ERyurM0ndI

Dietilamid lizergične kisline (LSD) tartrat
To bazo smo raztopili v toplem, suhem MeOH, pri čemer smo za 1 g izdelka porabili 4 mL. Nato smo dodali suho d-vinsko kislino (0,232 g na 1 g baze LSD), bistro toplo raztopino pa po kapljicah obdelali z Et2O, dokler se motnost ob nadaljnjem mešanju ni razblinila (v tem primeru uporabimo 100 mL RBF). Ta motnost je postala drobna kristalna suspenzija (to dosežemo hitreje s sejanjem), raztopino pa pustimo kristalizirati čez noč v hladilniku. Med temi postopki je treba močno omejiti svetlobo iz okolice. Produkt smo odstranili s filtracijo, ga poredko sprali s hladnim metanolom, s hladno mešanico MeOH/Et2O v razmerju 1:1 in nato posušili do konstantne mase. Bel kristalinični proizvod je bil tartrat dietilamida lizergične kisline
zdvema molekulama kristalizacijskega metanola, z m.p. približno 200 °C z razpadom in je tehtal 3,11 g (66 %).
UPMfwL8472
S ponavljajočimi se rekristalizacijami iz metanola je nastal proizvod, ki je z večanjem čistosti postajal vedno manj topen in na koncu praktično netopen. Popolnoma čista sol, ko je suha in stresena v temi, oddaja majhne bliske bele svetlobe.

Zdravila, ki vsebujejo ergotamin
QA7edUW2Ix

Tukaj je seznam zdravil, ki vsebujejo ergotamin:
  • Imena blagovnih znamk: Belcomp-PB, Cafatine PB, Micomp-PB, Ergocomp-PB
  • Vsebujejo: - zdravila za zdravljenje bolezni, ki jih je treba zdraviti: Belladona/kofein/ergotamin/pentobarbital sistemsko

  • Imena blagovnih znamk: Bellergal-S, Spastrin, Eperbel-S, Bellamor
  • Vsebujejo: Belladona/ergotamin/fenobarbital

  • Imena blagovnih znamk: Cafergot, Cafetrate, Wigraine, Ercaf
  • Vsebujejo: Kofein/ergotamin sistemsko

Obstaja veliko različnih zdravil, ki vsebujejo ergotamin. Lahko jih poiščete na Amazonu ali drugem iskalniku v vaši državi.
 
Last edited by a moderator:

pedrojosh

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 28, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni

ali lahko uporabim ta ergotamin+kofein, vendar z uporabo postopka sinteze lsd iz piva foster?
 

Altair

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ali je to mogoče storiti brez kromatografiranja?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ne bi priporočal
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ali kdo ve, katero blagovno znamko tablet alkaloida ergota je mogoče dobiti v Vzhodni Evropi (morda na Madžarskem) ... razen dihidroergostuffa in bromokriptina, za katera bi bil zelo hvaležen za kakšen zapis za njegovo varno debromiranje. Vnaprej se vam zahvaljujem, prijatelji!
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
To je noro, saj imamo tukaj celo sinteze LSD. Internet je dandanes neverjetna stvar.
 

Ergot

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Zelo lepo napisano, hvala, to je super!
 

ieatfungi

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 10, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Yoyoyo bi mi morda kdo lahko pomagal pri iskanju zdravil, ki vsebujejo ergotamin tartarat ali ergotamin, v ZDA? Vsaka pomoč je dobrodošla ;)
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Ali ste kdaj imeli srečo
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
10
Points
8
General patton deli ljubezen tistim, ki jo potrebujejo. ❤️
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
10
Points
8
3 grami lsd dajo 20000 do 30000 odmerkov , oprostite mojemu noob vprašanju, kako so ločili točno to majhno količino, da so lahko blatili 30000 odmerkov?
Tnx za vsak odgovor
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
S pripravo raztopine v destilirani vodi ali etanolu. vsak 1/4"×1/4" zavihek blotterja lahko zadrži x količin tekočine
 

Sneaky.Base

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
32
Reaction score
10
Points
8
Ali lahko smb izvede sintezo z .1 vseh reagentov? (1gr ergotamina , 10 ml koh , 10 ml h2so4 , 20 ml dietiletra, ...)
 

Ergot

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Menim, da boste v več vmesnih korakih filtriranja izgubili ves izdelek.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ne vem, ali je vse tako preprosto
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Boss Kupim raztopino LSD, 100 mg v 5 ml vodke, in jo želim shraniti za nedoločen čas. Imam nekaj vprašanj..
-Ali je bolje v zamrzovalniku ali v hladilniku?
-Ali je potrebno raztopini dodati mehurčke argona ali dušika in napolniti prazen zgornji del kapalke z inertnim plinom ali vazelinom ali čim podobnim?
-Ali je treba dodati nekaj mg EDTA?

Hvala!!!

Hočem shraniti za več let.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Posodo hranite tesno zaprto. Shranjujte v hladnih (uporabljajte zamrzovalnik -17-20 *C) in suhih pogojih v dobro zaprtih posodah.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
hvala, človek, tako da ni nujno narediti nič od tega, kar sem opisal?
Raztopina vodke hermetično v zamrzovalniku in nič več?
Če je v kapalki malo prostora z zrakom, ker ni polna, ni problem?

ljubezen
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mislim, da bi bilo to dovolj.
 
Top