Pomoč pri ujeti točki za vžigalice?

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdravljeni prijatelji, vnaprej se opravičujem za svojo slabo angleščino. Na to pot sem se podal pred približno tremi leti. Takrat sem imel odličen način pridobivanja MBRP iz škatlic vžigalic. Kolikor se spomnim, sem škatlice vžigalic strgal. Nato sem jih opral z acetonom in jih izpral. Nato sem ga prekuhal s klorovodikovo kislino in očistil koščke papirja, ki so prišli ven. To je vse, česar se spomnim iz tistih časov, in ne spomnim se, kje sem dobil ta recept. Zdaj pa se lotimo glavne teme.

Odločil sem se, da se ponovno odločim za to pot, in sem ponovno kupil škatlice vžigalic.

Te škatlice vžigalic niso tiste z belimi luknjicami, ampak so popolnoma rjavo prevlečene škatlice vžigalic. Preizkusil sem nekaj stvari, ki so napisane. Prva od teh je bila, da najprej posežem po vroči vodi, vendar po posegu z vročo vodo nisem mogel ničesar postrgati in se je začela luščiti skupaj z vsem papirjem.

Nato sem spremenil metodo, stranico katere koli škatlice vžigalic sem namočil v aceton, ne da bi jo prerezal, in jo začel strgati z britvico in delovalo je veliko bolje. Spodaj sem priložil sliko britvice, ki sem jo uporabil.

F21gDesT56


Postopek sem končal, nato pa sem vse zbrane MBRP zdrobil v majhnem možnarju, dokler niso bili povsem v prahu. Vse sem naredil v popolnoma čistih steklenih posodah. Pri tem nisem uporabil nobenega orodja, ki bi se ga dotaknil z milom. Ko sem končal z drobljenjem vsega, sem prah prelil v stekleno čašo in jo prekril z acetonom.

Tukaj je moje pravo vprašanje. Kaj naj od zdaj naprej počnem, da bo moj RP čistejši? Prebral sem članke, v katerih piše, da uporaba vode ali žveplove kisline poškoduje RP, vendar nisem bil povsem prepričan. Potrebujem pomoč glede te zadeve. Kaj naj storim od zdaj naprej? Kako lahko bolj očistim RP? Ali, kot sem omenil na začetku, če ga ponovno prekuham s klorovodikovo kislino (ne spomnim se, ali so bili še kakšni drugi koraki), ali bi bil RP dovolj čist za RXN?

AuskUnc6zO
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Iz knjig izrežite udarne črte. Strike namočite v aceton, dokler niso čisti. Odstranite papirnate trakove in nato pustite, da se rp posuši. Ko se posušijo, jih očistite s hcl. Nato jih očistite z destilirano vodo. Nato ponovno očistite z IPA ali acetonom. Minilo je približno 20 let, odkar sem uporabil to metodo, vendar mislim, da je bilo to to.
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Zahvaljujemo se vam za vašo pripombo. Včeraj sem našel članek o tem, kje sem ga prebral. To je bil nekdo z imenom plavalec iz starega panja. Točka, na kateri sem zdaj, je, da sem opravil pranje z acetonom. Barvo, ki je prišla ven, sem vzel z brizgalko z acetonom in jo odcedil. Nato sem jo še enkrat opral z acetonom. Tokrat sem uporabil zelo fino cedilo in večina koščkov papirja je ostala na cedilu. Nato sem ponovno počakal, da se je preostala acetonska tekočina usedla, in tokrat je bil aceton nekoliko manj rdeč. Nato sem odcedil tudi ta aceton. Zdaj čaka tako. Mislim, da ga bom danes še enkrat očistil z navadno in toplo klorovodikovo kislino. Potem bomo videli, kaj se bo zgodilo. Pozneje bom uredil temo v korist vseh.
 
Top