MDP2P iz Piperonal

Pozdravljeni prijatelji, rad bi izvedel za sintezo MDP2P iz piperonal s podrobnostmi. Reagenti/oprema in steklovina skupna proizvodnja mdp2p 100G Sem začetnik in potrebujem nasvet in znanje profesionalnega kemika.
Hvala za vse odgovore in nasvete.
 

Mescalibor

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
1
Pozdravljen, moj prijatelj,

da, zelo preprosto

Materiali:

buchnerjeva bučka (za vakuumsko filtracijo)
1-2 čaše
rokavice
očala
izopropanol, etanol (ne uporabljajte metanola, ker se slepi posesajo)
n-butilamin
piperonal
nitroetan





Sinteza: (iz piperonalu) Raztopini 15,0 g piperonalu v 100 ml izopronanola ali absolutnega alkohola je bilo dodanih 15 ml nitroetana in nato 2 ml n-butilamina (kot katalizatorja). Mešanico damo v čašo in jo postavimo v mehko vodno kopel (30-50 C (Clesius)), mešamo, dokler se vse ne raztopi, in odstranimo iz vodne kopeli. Nekaj dni naj stoji na temnem mestu pri sobni temperaturi. Nato ga damo v zamrzovalnik in tvori svetlo rumene kristale, ki smo jih odstranili s filtracijo in posušili na zraku, da smo dobili 10,7 g 1-(3,4-metilendioksifenil)-2-nitropropena.
Kristali so bili videti zelo lepi in nadaljnje čiščenje ni potrebno.
.
Filtrat lahko koncentrirate (če želite) in ohladite kot zgoraj. Umazani kristali so padli in so bili rekristalizirani z izopropanolom

opombe
povečava brez težav
uporaba za 1 mol piperonala 1,2 mol nitroetana
n-butilamin lahko nevtralizirate z ocetno kislino, da dobite večji in čistejši izdelek, vendar to ni potrebno
 
Top