MDP2P Destilacija s paro

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Opravili ste več parnih destilacij za MDP2P, sintetiziran iz 28578. Poskusil sem uporabiti parni generator s paro 105C, v destilacijsko bučko sem dodal kalijev karbonat, prilagodil sem količino vode v destilacijski bučki. Poskusili smo tudi dodajanje nasičene raztopine soli destilirani raztopini in vedno ekstrakcijo z DCM. Vsakič je bil izkoristek vedno 0,5-1 ml MDP2P na vsakih 100 ml destilirane vode. Na spletu sem preveril vire iz Hellmanovega prispevka na mdma.ch, ali naj bi bilo res 1 ml MDP2P na vsakih 100 ml destilirane vode?

Jr0uSXZOi6


Myk3Q1wtnx


E5IY2NUa4M
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
poleg parnega generatorja morate uporabljati dodaten vir toplote
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
destilacijska erlenmajerica se poleg zunanje pare segreva pri 80C v oljni kopeli
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Pozdravljeni!

Ali je le tako videti ali imate v oljni kopeli premalo olja? Morala bi biti tako visoka, kot je raven v erlenmajerici. In poskrbeti morate, da tako tudi ostane. To pomeni, da če se nivo vode v erlenmajerici dvigne nad nivo olja, jo morate dovolj segreti (nastavljena na 130 °C bi lahko zadostovala). Če raven vode pade prenizko, morate temperaturo nekoliko zmanjšati.
Prav tako ne smete pozabiti, da nastavljena temperatura magnetnega mešalnika nima nič skupnega s temperaturo v erlenmajerici. Nastaviti ga morate vsaj za 20 °C višje od temperature, ki jo pričakujete v erlenmajerici.
Celotno parno cev zavijte v aluminijasto folijo.
Ne nazadnje ne smete pozabiti, da je treba vso vneseno toploto ponovno odvesti. Vaš Liebingov hladilnik je videti precej majhen. Upam, da imate vakuumski dovod, povezan z bučko za pranje plina, ki ste jo potopili v ledeno vodo.

Srečno naslednjič.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Da bi dobili spodobne rezultate, bi morali celoten sistem pod pritiskom. V nasprotnem primeru je v najboljšem primeru 1 ml do 100 ml.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Gospodje.
Ali je vaša parna destilacija uglašena do popolnosti?
Ali jo lahko delite z mano? Zataknilo se mi je pri tej težavi.

Uporabljam tudi enak tlačni lonec kot vi.

Tlačni lonec s prostornino 10 litrov. 5L steklenica za destilacijo. Koliko P2P lahko destiliram naenkrat?

Kakšno je razmerje med P2P in raztopino kalijevega karbonata?
 
Top