Sinteza mefedrona (4-MMC) v topilu NMP. V velikem obsegu.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reakcijska shema:
UeWf0vGO6N

Reagenti:
  • 2-Bromo-4'-metilpropiofenon (cas 1451-82-7) - 5 kg;
  • n-metil-2-pirolidon (NMP; cas 872-50-4) - 20 L;
  • Metil amin 40 % vodna raztopina (cas 74-89-5) - 8 L;
  • Benzen - 20 L;
  • aceton - 30 L;
  • vodna raztopina klorovodikove kisline (HCl 36 %) ~ 1,5 L;
  • destilirana voda - 20 L;
  • Magnezijev sulfat ( MgSO4);

Oprema in steklovina:
  • Vključno s 100-litrskim šaržnim reaktorjem, ki je opremljen s kapljičnim lijakom, zgornjim mešalom, termometrom, sistemom za nadzor temperature (hlajenje) in povratnim kondenzatorjem;
  • lijak;
  • pH indikatorski papirčki;
  • več veder po 25 L;
  • sod 100 L;
  • čaša 2000 mL;
  • Vakuumski vir;
  • Lestvica;
  • merilni valj 1000 ml;
  • steklena palica in lopatice;
  • zajemalke;
  • Nutschejev filter;
  • Rotacijski uparjalnik;

Postopki sinteze
1. V šaržni reaktorvlijemo 2-bromo-4'-metilpropiofenon 5 kg ali drugo količino surovega 2-bromo-4'-metilpropiofenona po reakcijah halogenacije.
2. V reaktor vlijemo n-metil-2-pirolidon 20 L. Vključi se zgornje mešalo in reakcijska zmes se segreje na 40 °C.
3. Ko temperatura doseže 40 °C, se v reakcijsko zmes nalije 8 L 40-odstotne vodne raztopine metilamina in se meša 20 min.
4. Nato v reakcijsko zmes nalijemo 20 L destilirane hladne vode in mešamo nekaj minut.
5. V reaktor vlijemo 15-20 L benzena ali drugega primernega topila, zmes mešamo nekaj minut.
6. Nato se mešalnik ustavi, zmes se razdeli v dve plasti.
7. Spodnja vodna plast se odvede skozi spodnji ventil reaktorja. Zgornjo plast odcedimo v vedro in posušimo nad MgSO4. Nato suho raztopino prelijemo v drugo vedro.
8. Reakcijski mešanici dodamo 20 l ledenega acetona in ob stalnem mešanju po kapljicah dodajamo klorovodikovo kislino (HCl 36 %), da dosežemo pH 5,5-6.
9. Mešanica se za 12 ur postavi v zamrzovalnik.
10. Kristalizirani mefedron hidroklorid filtriramo na Nutschejevem filtru in posušimo na zraku. Izkoristek je 58 %.


Opomba:
NMP se lahko nadomesti z DMSO, DMF ali sulfolanom.
 
Last edited by a moderator:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Kako je s sintezo v DСM ?
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Vau, videti je tako enostavno.. Če bi le želel meph bi se igral s to formulo ;)
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
zahvala . imam dostop do 2b3ch, vendar tekočega. razumem, da je že v nekem topilu, kajne?
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
V redu, razumem . Torej naj ga zmešam ena na ena z dsmo?
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Nekako zaprite zgornji dovod in pustite, da metilamin odteče, da ne bi počil rezervoar, ali pa je bolje, da ga pustite odprtega, namestite le termometer in mešalnik.
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
ali ni v tem receptu navedena napačna vrednost metilamina? za vročo sintezo ne bi smelo biti več kot 8 l? Ali bi moral biti ta presežek metilamina med sintezo v nmp manjši?
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Koliko končnega izdelka dobite s tem Sinteza približno s tem receptom. Za koliko se nerazrezan/čisti mefedron izloči na trgu na kg? Kolikšna je stopnja dobička pri mefedronu. Ni nujno, da je to natančno, ampak približno.

Na trgu mefedrona v velikem obsegu nimam nobenega znanja. Prebral sem, da je tudi po njem precejšnje povpraševanje? Ne mislim na uporabnike, ampak na ljudi, ki to kupujejo iz lastnih razlogov v večjem številu.
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
eno vprašanje glede količine metilamina, uporabljenega v tej reakciji. Ali za 5 kg bk4 zadostuje 8 l? moji izračuni kažejo, da je potrebnih 14,8 l.

postopek računanja: za 1mol bk4 potrebujemo 5mol metilamina. 5kg bk = 5000g. 5000g / 227g = 22mol bk4. 22 mol x 5 = 110 mol metilamina. 110mol = 3416,6g ... Naredil sem 33-odstotni večkratnik, ker 40-odstotna vodna raztopina nikoli nima toliko odstotkov. 10353 g ali 14790 ml vodne raztopine metilamina pride ...

teh 8 l metilaminu je približno trikratnik bk4. moji izračuni so s petkratnim presežkom ... je trikratnik dovolj?
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
Vprašanje nooba;
moramo ohraniti spodnjo plast ali tisto nad njo ? :x
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Povpraševanje in cene so odvisne od obsega nakupov surovin na debelo in vaše regije. Ta sinteza je primerna za proizvodnjo v velikih količinah (tona na mesec in več)
 

Marocamora

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 4, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Gospod William, prosim, ali je mefedron zelo podoben kokainu in ali ima enake učinke? In če ga damo v jezik, povzroči, da je jezik podoben kokainu? hvala.
 
View previous replies…

deploy

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Deals
2
To je poživilo in ne anestetik
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
ne, če ga zmešamo z likodainom ali benzokainom, potem bo imel učinek kot kokain
 

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Pozdravljeni
Sem začetnik in želim začeti s to sintezo. Svetujete mi, naj prekurzorje sintetiziram sam ali jih kupim (na primer na fischersci)? Želim majhno proizvodnjo, največ 20 g.
 

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Za kristalizacijo je potreben zadnji korak. Prašek mefedrona dajte na 70 % etanola/30 % H2O (1 g mefedrona za 3 ml). Zavrite. Slabo na posodice za kristalizacijo. Počakajte na izhlapevanje etanola in vode. Dobili ste kristale mefija
če je v raztopini več vode, bodo vaši kamni večji.
(recept je bil najden na /d/drugmanufacture, ni bil preizkušen)
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Koliko metilaminov ste na koncu uporabili v sinhronizatorju cmc?
 
Top