MEFEDRON

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
D69jOFfew1

4-metilmetkatinon ali mefedron je β-ketoamfetamin, ki spada v družino sintetičnih katinonov, nastajajočega razreda dizajnerskih drog, znanih po svojih halucinogenih in psihostimulantnih lastnostih ter možnostih zlorabe. Droge iz tega razreda spojin so znane po tem, da povzročajo stimulacijo osrednjega živčnega sistema, psihoaktivnost in halucinacije. Raziskovalna kemikalija, ki je bila leta 1929 prvič razvita kot analog MDMA, je sčasoma postala priljubljena med rekreativnimi uporabniki drog med letoma 2007 in 2009, ko jo je bilo mogoče kupiti prek spleta na temnih trgih.

OZADJE IN ZGODOVINA.
Po podatkih Evropskega centra za spremljanje drog in zasvojenosti z drogami je Saem de Burnaga Sanchez leta 1929 v francoski medicinski reviji prvič zapisal sintezo mefedrona. Snov je ostala neznanka vse do leta 2003, ko jo je ponovno odkril podzemni kemik z imenom "Kinetic".
V Izraelu se je približno od leta 2004 zakonito prodajala mefedronu podobna droga, ki je vsebovala katinon. Droga se je imenovala "hagigat" in izraelska vlada jo je sčasoma prepovedala. Katinon je bil spremenjen (neodvisno ali morda z uporabo Kinetikove ponovno odkrite formule) in sintetiziran je bil novi zakoniti izdelek, mefedron. Nekaj nadobudnih podjetnikov je hitro povečalo proizvodnjo mefedrona, droga pa se je na izraelskih spletnih straneh prvotno distribuirala v obliki kapsul in pod blagovno znamko Sub Coca ali Neo-Doves. Izrael je bil priča prvemu množičnemu trgu mefedrona. Droga je bila tu prvič razglašena za nezakonito leta 2008. Mefedron se je spretno tržil tudi na spletu prek družbenih medijev, temnih forumov in z oglasi, ki so se pojavljali na hrbtni strani resnih spletnih novic. Prava kemijska formula mefedrona je ostala skrita, dokler je niso razkrili na podzemnem spletnem forumu. Skrivnost je bila razkrita in druge države so se hitro vključile v distribucijo, pri čemer so Kitajci posnemali proizvodni postopek in sčasoma prevzeli proizvodnjo. Večja konkurenca je znižala ceno in povečala dostopnost droge.

Temni trg in ulični sleng:

Lekarniška/rekreacijska uporaba: Neodvisno od tega, kaj je bilo na voljo, so se uporabljale tablete Neo-Doves.

FARMAKODINAMIKA IN NEVROKEMIJA.
Mefedron reverzibilno spremeni konfiguracijo dopaminskega transporterja in pride do spremembe pretoka transporterja (DAT) ter povečanja koncentracije dopamina v medsinaptičnem prostoru z aktivacijo D2/D1/D3, vendar brez vpliva na VMAT2. Stimulacija serotonina ostane pod močnim pritiskom dopamina subtilna, vendar je še vedno prisotna zaradi nizkoafinske aktivacije 5-HT2A, 5-HT1A, 5-HT2C, 5-HT2B (SERT).
Mefedron lahko uživamo dlje časa, ker je zaviralec ponovnega privzema dopamina (in serotonina), zato mefedron ne vpliva na vezikularno skladiščenje, temveč vpliva le na prenos monoaminov zunaj plazemske membrane, naše telo pa kot odziv spremeni izražanje receptorjev in jih zaščiti pred pretirano kemično stimulacijo. Vse to pojasnjuje adiramatično in demotivacijsko stanje po kronični zlorabi skoraj vseh psihoaktivnih snovi, ki vplivajo na DAT in SERT. DAT/SERT - 2,41.


Metaboliti mefedrona.
  • nor-mefedron .
  • nor-dihidromefedron.
  • 4-karboksi-dihidromefedron.
  • hidroksitolil-mefedron.
  • nor-hidroksitolil mefedron.
3b6nH9sUXZ

GLAVNI FIZIKALNI UČINKI.
Na splošno se opisuje kot intenzivnejše poživilo od MDMA, ki povzroča večjo evforijo, vendar z nekoliko manj empatogenega občutka in krajšim trajanjem "hitenja". Pogosto poročajo, da je zelo "hudičevo" in da so uporabniki med izkušnjo nagnjeni k večkratnemu ponovnemu odmerjanju.

Pozitivne lastnosti:
- duševna in telesna stimulacija;
- evforija, izboljšanje razpoloženja;
- občutek empatije, odprtosti;
- povečanje družabnosti, želja po pogovoru z drugimi;
- prijetno hitenje.

Nevtralno:
- Splošna sprememba zavesti (kot pri večini psihoaktivnih snovi);
- Zmanjšanje apetita;
- Razširitev zenic;
- Nenavadni telesni občutki (rdečica na obrazu, mrzlica, gosja koža, telesna energija);
- Sprememba uravnavanja telesne temperature;
- Potenje;
- Povečanje srčnega utripa in krvnega tlaka.

Negativno:
- Močna želja po ponovnem odmerjanju, hrepenenje po ponovnem doseganju začetnega evforičnega navala;
- Neprijetne spremembe telesne temperature (znojenje/mrzlica);
- Razbijanje srca, občutek hitenja srca;
- Slabši kratkoročni spomin;
- Nespečnost;
- Napete čeljustne mišice, škripanje z zobmi (trismus in bruksija);
- Krčenje mišic;
- Nistagmus;
- Omotica, vrtoglavica, vertigo;
- Krčenje žil;
- Pri insuflaciji: bolečina in oteklina v nosu in žrelu, vnetje sinusov.


IkGrQnjAa7
KLINIČNI UČINKI IN PSIHOLOŠKE MANIFESTACIJE.
V primeru prevelikega odmerjanja okončine pomodrejo, pojavijo pa se znaki, kot sta bolečina v prsih in paranoja. Mefedron nikakor ni primeren za kronično uporabo, čeprav ne povzroča izrazite tolerance na nevrotransmiterje. Spremembe v psihi so možne, vendar reverzibilne. Med uporabo trpi spomin in duševno stanje postane paranoično. Omeniti velja tudi učinek mefedrona na kožo in njene priveske - zaradi izrazitega stalnega krča krvnih žil se zmanjša sinteza kolagena, kar vizualno vpliva na kožo. Kardiovaskularni sistem trpi zaradi dolgotrajne uporabe svojih virov zaradi mefedronske stimulacije adrenergičnih receptorjev, vendar mefedron nima neposredne kardiotoksičnosti zaradi metabolitov, kot sta MDMA ali kokain. Zaradi pomanjkanja stranskih učinkov z majhnim potencialom tolerance je mefedron droga, ki povzroča hudo odvisnost.

ODMERJANJE IN NAČINI UPORABE:
LD 50 za ljudi je enaka ≈ 120 mg/kg.

Peroralno:
Lahki: 50-100 mg.
Običajni: 100-200 mg.
Močni: 200-300 mg.

Pri peroralni uporabi mefedrona se pojavijo določene težave, ki se pogosteje zmanjšajo zaradi kakovosti izdelka. Edina pomanjkljivost tega načina uporabe je, da je potrebno veliko snovi. Gre za citokrome P450, ki izvajajo glavno presnovo mefedrona, in za doseganje mejnega učinka bo potrebna nekoliko večja količina v primerjavi z intranazalno metodo. Obstajajo kombinacije peroralnega mefedrona z metilonom, "bratrancem" MDMA. Takšna kombinacija lahko znatno zmanjša porabo mefedrona in s tem zmanjša črevesne neželene učinke ter podaljša evforični del potovanja.

Intranazalno.
Lahka: 30-75 mg.
Običajna: 75-180 mg.
Močna: 180-270 mg.
Predoziranje: 270+ mg.


Najpogostejši način uporabe mefedrona je intranazalni. Odmerek pri uporabnikih s povprečno toleranco na snov je običajno visok in znaša od 250-400 mg. Ta metoda povzroči travmo nosne sluznice in ob zaužitju daje resne neprijetne občutke. Aktivni učinek snovi je kratek, čas splošnega delovanja pa ne traja več kot 30 minut.

Intravenozno
.
Lahka: 25-50 mg.
Običajna: 50-125 mg.
Močna: 125-180 mg.
Predoziranje: 180+ mg.


Približno 20 % uporabnikov mefedrona jemlje intravenozno.

TRAJANJE TRENUTKA:

Peroralno.

Skupno: 2-5 ur.
Začetek: 00:15 - 00:45.
Najmočnejši: 01:00 - 02:00.

Intranazalno:
Skupaj: 1 - 3 ure.
Začetek: ~00:05.
Najmočnejši:

Intravensko:
Skupaj: 2 uri.
Začetek: 30 sekund.
Najmočnejši: 00:05 - 00:50.


INTERAKCIJA
Metfedron se presnavlja z jetrnim encimom CYP2D6, eliminacijski razpolovni čas mefedrona pa je 70 minut. Najvišja koncentracija mefedrona v plazmi - 52 minut.

Ni priporočljivo kombiniranje z drugimi snovmi iz te skupine: kofein, ritalin, amfetamin, kokain, a-pvp in iste vrste drog
Ni priporočljivo kombiniranje s stimulativnimi psihedeliki: DO*, 25-Nbome, 2C*.
Ni priporočljivo kombiniranje s sredstvi proti bolečinam, zlasti s tramadolom
Ni priporočljivo kombiniranje z antidepresivi
Ni priporočljivo kombiniranje z evforetiki: MDMA in MDA
Ni priporočljivo kombiniranje s "počasnimi" drogami - heroinom, metadonom, butirati, alkoholom.

AnZt0WRF46

ZASVOJENOST.
Ugotovljeno je bilo, da pri kronični zlorabi mefedrona obstaja možnost razvoja telesne odvisnosti. Zdi se, da je večina simptomov, ki so povezani z odtegnitvenim sindromom mefedrona, pretežno psihološke narave. Opazovanje, da ima oseba občasna obdobja izjemne energije, družabnosti, prijaznosti in celo morebitne psihoze, ki jim sledijo odtegnitveni simptomi, kaže na zelo resen primer zlorabe droge. Zaradi omejenega znanstvenega znanja o tej snovi ni standardnega načrta zdravljenja, ki bi bil posebej zasnovan za odvisnost od mefedrona in zasvojenost z njim. Pri uporabi droge se pojavita občutek splošne stimulacije in evforije ter izboljšanje razpoloženja in kognitivnih funkcij. Učinki droge nastanejo kot posledica njenega vpliva na osrednji živčni sistem, kjer se nadzorujejo vzorci gibanja in nagrajevanja. Kako intenzivni bodo vaši simptomi, je povezano s tem, kako dolgo boste snov zlorabljali. Za izogibanje mefedronu ni določenega časovnega razporeda, vendar se domneva, da obstaja podobnost z odtegnitvenim razporedom drugih stimulansov. Natančen časovni razpored bo odvisen od trajanja uporabe in odmerka med kronično uporabo.

Navade kroničnih uporabnikov mefedrona:
✓ težave s spanjem;
✓ mišični krči;
✓ videnje in slišanje stvari, ki jih ni;
✓ potreba po uporabi večje količine mefedrona za dosego enakega učinka;
✓ odvisnost;
✓ finančne in socialne težave.


Simptomi zasvojenosti.
  • Postanete letargični in potrebujete več spanja kot običajno.
  • Povečanje apetita.
  • Apatičnost in depresija.
  • živahne sanje.
  • želja po uporabi mefedrona.
  • Ekstremna izguba telesne teže.
  • nenaden jok.
  • Agresivnost.
  • tesnoba.
  • Krvavitve iz nosu.
  • Smrčanje.
  • izpuščaji.
  • slabost.
  • Glavoboli.
  • nihanje razpoloženja.
UPDQ15W4SA

PODPORA.
  • L-karnitin (levokarnitin) - 1000 mg eno uro pred jemanjem mefedrona in 1000 mg po njem .
  • Alfalipoična kislina - 250 mg eno uro pred jemanjem zdravila in 250 mg po njem .
  • Vitamin C - 1000 mg enkrat na dan potovanje, lahko pa tudi v 3 dneh po njem v enakem odmerku.
  • L-triptofan in L-tirozin sta aminokislini ter predhodnici serotonina in dopamina. Enkrat na dan vzemite L-tirozina 1000 mg zjutraj, L-triptofana 500-1000 mg zvečer 30 minut pred predvidenim spanjem. Jemljite v treh tednih, začetek je ne prej kot 72 ur po zadnji uporabi evforičnih poživil.
  • Magnezijevi dodatki. Uporabljajte magnezijev citrat. Dnevni odmerek magnezija je 330-450 mg, vendar ga mefedron zmanjša.
Zdravljenje prevelikih odmerkov.

Tveganja
.
  • Tahikardija in motnje srčnega ritma .
  • gangrena .
  • zvišan krvni tlak krvavitev v možganih .
  • Hudi vazospazmi: infarkt in ishemična možganska kap .
  • Kritično zvišanje telesne temperature .
  • rabdomioliza (uničenje mišičnih vlaken) in odpoved ledvic .
  • Konvulzije in sprememba zavesti.
Simptomi .
  • Slabost in bruhanje.
  • obilno potenje in mrzlica.
  • Nehotene kontrakcije mišic telesa in obraza, grimase.
  • kritično povišanje telesne temperature (38-39 C).
  • hud glavobol.
  • pritiskajoča in pekoča bolečina v prsih.
  • krči.
  • Izgubazavesti.
  • motnje srčnega ritma.
  • strašljive halucinacije, panika in psihoza.
  • zastoj dihanja in srca.
PRVA POMOČ .
  • Pokličite lokalno službo nujne pomoči .
  • Izključite vsako telesno dejavnost, bolnika položite s spuščenimi okončinami kot v polsedeči položaj .
  • Zagotovite svež zrak, odstranite omejujoča oblačila, sprostite kravato in odpnite pas .
  • Izmerite krvni tlak, frekvenco in ritem pulza ter telesno temperaturo. Pri visoki temperaturi uporabite fizične metode hlajenja: Ne pokrivajte z odejo, telo obrišite s toplo vodo .
  • V primeru krčev: Poskusite bolnika obrniti na bok, z rokami mu držite glavo, da se izognete poškodbam. V času konvulzivnega napada je to strogo prepovedano: Poskusite bolnika utišati, razprite čeljust, iztegnite jezik .
  • Ob nastopu klinične smrti izvajamo umetno dihanje.
Zdravila primarne izbire - benzodiazepini po prioriteti.
  • Diazepam - 10-15 mg pod jezik (Neorelium, Valium, Stesolid)
  • klonazepam - 1 mg pod jezik
  • Nitrozepam - 10 mg pod jezik (Mogadon, Imeson, Novanox)
Visok krvni tlak in bolečine v prsih .
  • Labetalol 100-200 mg (Ipolab, Ascool, Labenon, Betarl, Trandate)
Zelo pogost in nereden srčni utrip.
  • Metoprolol 25 mg - pod jezik (Lopressor, Metodura, Prelis, Apo-Metoprolol, Egilok)
Uporaba neselektivnih blokatorjev beta za zmanjšanje srčnega utripa ni priporočljiva .
 
Last edited by a moderator:

eps0n

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
je intravenski odmerek večji od intranazalnega? Ali je to pravilno? Ali imate za to vir?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Očitno je avtor zamenjal intravenski in nosni način dajanja. Tu so navedeni varnejši in bolj delujoči odmerki:

1. Za intravenozno
Lahka: 25-50 mg.
Običajni: 50-125 mg.
Močni: 125-180 mg.
Predoziranje: 180+ mg.

2. Za nosno
Lahka: 30-75 mg.
Običajno: 75-180 mg.
Močno: 180-270 mg.
Predoziranje: 270 mg in več.

Pisal bom upravi, da to popravi.
 

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Kaj ima boljši učinek in najmočnejšo zasvojenost? Mefedron ali metamfetamin?
 

sleeplessmania

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
23
Reaction score
35
Points
13
Subjektivna različica se od vsakega posameznika razlikuje v številnih vidikih, ki bi lahko spremenili zunanji dohodek.
Zasvojenost je na primer omenjena, poleg tega se bo zelo razlikovala tudi moč , kje potegnete mejo med zasvojenim in nezasvojenim posameznikom? Ali bi bila odvisna oseba tudi zasvojena ali zasvojena oseba odvisna od katere koli od omenjenih snovi?

Osebne izkušnje z obema snovema pa lahko opišem.
Mefedron
je največja evforija in najbolj prijetna snov, kar sem jih kdaj naredil, ne bi ga niti imenoval stimulans. Po definiciji sicer spada v kategorijo stimulansov zaradi prizadetosti monoaminskih receptorjev, vendar subjektivno gledano nikoli ni bil tako zelo stimulativen v primerjavi na primer s 3-CMC, MDPHP, A-PVP, A-PiHP, A-PHP, Hexenom ali racemičnim amfetamin sulfatom. Ob uporabi te snovi se užitek potisne v vašo realnost in vas bo preganjal do konca življenja. Pozabil sem celo na obstoj dekstrometamfetamina.

Dekstrodesoksiefedrin [dekstrometamfetamin]
Uporabljal sem samo dextro entanoimer metilamfetamina gre za dlje trajajoč ne-rush sproščujoč udoben high, vendar evforija in užitek ne bosta tako nagonska in instantna kot pri mefedronu, ta vas bo prisilil v popolnoma naključna dejanja in dela, razstavljanje sestavljanje stvari, ki delujejo zaradi nagrade, ki se izredno pomnoži, če ste pod vplivom tega, skratka prisilil vas bo v stvari, za katere boste čutili, da so nagrajene, kar je ekstremično.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63

pawholandesa, glede na nedavne analitične retrospektivne študije je metamfetamin bolj zasvojljiv kot mefedron. Praviloma ima metamfetamin v enakovrednih odmerkih pri enakem načinu vnosa močnejše učinke.

 

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
In kaj je s kakovostjo potovanja?
Nenavadno je, da v SND ni metamfetamina, v teh državah pa je veliko mefedrona. Kako je to mogoče, če je metamfetamin bolj zasvojljiv kot mefetamin? Kaj je razlog za to priljubljenost?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Kar zadeva CIS, žal nimam informacij o kvantitativnih analitičnih podatkih glede razširjenosti metamfetamina in mefedrona na tem območju.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Sprašujem se, kako to, da je precej ljudi (kot sem jaz), ki od mefedrona dobijo le stranske učinke, brez evforije in stimulacije CNS, le zvonjenje v ušesih, poskočno srce in slabo krčenje žil (zdi se, da pride z vsemi kathioni). To velja tudi za odmerke, ki daleč presegajo znane varčevalne meje.
To zagotovo ni na kakovosti ali čistosti vzorčenega 4-MMC, to je preverjeno in drugi uporabniki so v bistvu raztrgali svoja oblačila pri uporabi in navdušeni nad tem kasneje.
Vendar tudi jaz od MDMA ne dobim veliko. Blaga stimulacija. Nervozno vizualno izkrivljanje in to je to.
To je malo čudno, saj kristalni met nad določenim pragom na vse vpliva skoraj enako.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Poskusite peroralno uporabiti mefedron v večjem odmerku.
Metamfetamin je v vsakem primeru močnejša snov.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Ta poročila so resnično izjemna. Hvala.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Mefedron (4-MMC, 4-metilmetkatinon) - organska kemična spojina, derivat katinona. Uporablja se kot poživilo in empatogen. Na trgu je na voljo v obliki kristalov, prahu, tablet ali kapsul, običajno kot hidroklorid ali sulfat tega amina.
 

etapok

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 27, 2024
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
nekoč sem Ived 0.6 idk kaj kristal, ampak to je bilo v 2013.... v enem strelu, 100+ml vode.... instant glasovi kot 500+ ljudje okoli vas govorijo , moja glava odbijal , sem se počutil res dobro za približno 2secounds, slika sem videl, kot da gre gor in dol, kot zelo velika hitrost ... potem nenadoma sem dobil paranoja, vstati, ni čutil svoje noge, nato padel v tla, kot sem bil spuščen .... poskušal sem pobegniti iz sobe, dvakrat sem se počutil, kot da sem padel, potem sem šel skozi steklena vrata, padli so mi zobje, bil sem porezan po roki in vratu/glavi, vendar sem se v trenutku spet počutil pod nadzorom, brez paranoje, samo jeza in res visoko.....bilo je, kot da sem bil v stiku z drugim svetom. res slaba izkušnja. to pišem samo zato, ker sem skoraj umrl, potem tega nisem mogel povedati nikomur.
tega ne svetujem, čudež je, da sem preživela.

potem so sorodniki poklicali urgenco, hoteli so mi pomagati, nisem dovolil, potem so me brcnili v noge, brcnil sem jih nazaj, poklicali so policijo, prišli so 4 policijski avtomobili :D poskušali so me pomiriti, bil sem ves v krvi, policistom sem rekel, da nisem šel s tem urgentnim avtomobilom, samo s policijo, ampak so me hoteli prisiliti, potem so mi nasilno vbrizgali 2 ali 3 odmerke uspaval... zbudil sem se v bolnišnici.

ne poskušajte, prosim, to je bila res slaba izkušnja, leta 2014 sem prenehal z iv, samo oralno/nasalno/kurilno
trava je najboljša^.^
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Zahvaljujemo se vam, da ste z nami delili svoje izkušnje. Hitrost nastopa in intenzivnost učinkov sta okvirna, kar je neposredno odvisno od načina dajanja. Intravenozno vbrizgavanje je nevarno
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Zahvaljujemo se vam, da ste z nami delili svoje izkušnje. Hitrost nastopa in intenzivnost učinkov sta okvirna, kar je neposredno odvisno od načina dajanja. Intravenozno vbrizgavanje je nevarno
 

etapok

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 27, 2024
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
mislim, da mi je izguba krvi zaradi poškodbe steklenih vrat rešila življenje ... veliko krvi je šlo ven , krvni tlak se je znižal in veliko stvari je šlo ven tudi na ta način
 
Top