Alternativa za živosrebrov klorid

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Merkurjev klorid (CAS 7487-94-7) je na Kitajskem prepovedan, zato ga je precej težko dobiti.

Ali je živosrebrov nitrat možna alternativa za P2P -> Meth po metodi Al/Hg?

Če prav razumem, se lahko živosrebrov nitrat uporablja z večjo količino vode in ga je mogoče tudi segrevati, da se doseže večja koncentracija.

Zdi se, da obstajata dva živosrebrova nitrata, CAS 10045-94-0 in CAS 7783-34-8, in poročila, da je slednji napačne vrste, zakaj ne bi deloval?
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
OFC lahko uporabite živosrebrov nitrat...
kupil sem elementarno živo srebro in ga raztopil v dušikovi kislini (6ml/1g), nato sem amalgam naredil z vodo.
25 g aluminija + nato vanj spustim 2 ml raztopine živosrebrovega nitrata, nato pa ga občasno stresam 5-10 minut ali dokler se ne začne lepo mehuriti in se začne črviti.
Nato amalgam dvakrat prelijem z vodovodno vodo, da se znebim preostale proste živosrebrove soli (uporabim kovinsko sito, da aluminij ne bi padel z vodo).
zame deluje zelo dobro.
poskrbite, da aluminijasto folijo zmeljete, preden se amalgamacija hitro razgradi.

med izdelavo amalgama bodite pozorni na strupen aerosol, poskusite uporabiti majhen kondenzator z bombažno blazinico na koncu, da absorbira strupen aerosol.

Prepričajte se, da je amalgamat pravilno pripravljen (glejte lepo peno nad vodo), ne hitite in tudi ne pustite, da bi se razblinil.
Veliko sreče.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Galijev klorid in jod
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
ali galij deluje enako dobro kot živo srebro pri redukciji p2p ?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Odvisno, vendar brez joda ne naredi ničesar.

Tudi ni tako eksotermna in ne uniči vse tvoje folije v x času kot hg. Moram omeniti, da sem naredil z ultrazvokom, čeprav
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Na Kitajskem lahko kupite živosrebrov klorid, vendar je zelo drag. Za 100 gramov stane 980 juanov.
 
Top