Sinteza metamfetamina iz 1- fenil -2 propanona (P2P) z reduktivno aminizacijo z natrijevim triacetoksiborohidridom (STAB)

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Reagenti:

  • (1 mol, 1,0 equiv)
  • 46,58 grama metilamin (1,5 mol, 1,5 equiv) v 1000 ml tetrahidrofurana (THF)
  • 120 gramov ledocetna kislina GAA (2 mol, 2,0 equiv)
  • 318 gramov natrijev triacetoksiborohidrid NaBH (AcO)3 (STAB ) (1,5 mol. 1,5 equiv)
  • Tetrahidrofuran (THF) 2000 ml
  • 2 N raztopina NaOH približno 2000 ml
  • Etil acetat EtAc
  • Magnezijev sulfat MgSO4
  • Slanica
Postopek


1. 134 g P2P se počasi raztopi v 1000 ml absolutnega THF

2. 46,58 g raztopine MeNH2 v 1000 ml absolutnega THF se dodaja 30 minut. (Ta raztopina se pripravi tako, da se na suhe pelete NaOH (približno 250 g) s kapalnim lijakom pri stalnem tlaku kapljično doda 116 ml 40-odstotne vodne raztopine metilamina. Razvijajoči se plin MeNH2 se vpihuje v hladen THF na ledeni kopeli).

3. Počasi dodamo 120 g ledene ocetne kisline.

4. 318 g natrijevega triacetoksiborohidrida dodamo v majhnih odmerkih po 10-15 g.

5. RM se segreje na približno 40-50 °C in se nekoliko speni.

6. Svetlo belkast, rahlo viskozen RM se intenzivno meša (nad glavo) 2 uri.

7. Topilo odstranimo z rotovapom pod znižanim tlakom.

8. Ostanek previdno bazificiramo na pH 12 z 2 N raztopino NaOH.

9. Metamfetaminska prosta baza se ekstrahira z 2x300 ml etil acetata, organska plast se dvakrat spere s slanico (po približno 50 ml), posuši nad brezvodnim MgSO4 in koncentrira pod znižanim tlakom.



Izdelek: 138 g bledo rjavega/rumenega metamfetaminskega olja (92,6 %)



Opombe:



Slabost te reakcije je visoka cena STAB-a. Dobra novica je, da ga je precej enostavno pripraviti iz NaBH4, THF (ali toluena) in ledocetne kisline v rahlem stehiometričnem presežku.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Pozdravljeni, ali mora biti reakcija tudi brezvodna?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Pozdravljeni, na žalost da. Voda bi STAB pred redukcijo uničila. Ena od idej bi bila uporaba metilamin-HCl in trialamina kot močnejše baze za sprostitev proste baze metilamina.
 
Last edited:

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Še bolje kot neuporabna sklicevanja na `second hand paraphrase` pa so spremenjeni postopki, ki so bili dejansko izvedeni. In mimogrede, nikoli nisem trdil, da sem avtor tega postopka sinteze.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
zakaj ne uporabite suhega acetata metilamina v ocetni kislini?
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Zakaj ne bi mogli s katero koli metodo proizvesti plina metilamin in ga pred vstopom v topilo pognati skozi natrijev ali kalijev hidroksid? Ali bi se metilamin na ta način absorbiral v thf ali toluen, tako kot se absorbira v metanol?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
To je mogoče, saj je topna v večini organskih topil. lahko pa le raztopite sol HCl v metanolu in dodate natrijev hidroksid v stoehiometrični količini pod ohladitvijo, čemur sledi sredstvo za sušenje.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ali obstaja kakšna alternativa tetrahidrofuranu v tej sintezi?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
No, ključne lastnosti topila pri reakciji so vrelišče, ki mora biti nad pričakovano reakcijsko temperaturo, in NE sme sodelovati v reakciji ter se mora obnašati bolj ali manj inertno. Če to upoštevamo, je ostalo le še nekaj vprašanj, ki pridejo v poštev.

Mislim, da bi morala delovati tako toluen kot etilacetat, čeprav nisem prepričan, ali etoac ne reagira z enim od reagentov. V bližnji prihodnosti bom opravil nekaj testiranj s toluenom in etil acetatom. Poleg tega nameravam pripraviti STAB na kraju samem pred redukcijo s kapanjem GAA v ohlajeno suspenzijo NaBH4 v etil acetatu. Razlog za to je zamudna priprava STAB v ločenem koraku sinteze.
Rezultate bom objavil tukaj.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Diklorometan, dikloroetan se odlično obneseta, zelo olajšata delo, pridobivanje bodala iz NaBH4 se prav tako odlično obnese. Dodatne kisline ne moremo uporabiti za bodalo, reakcija je počasnejša zaradi pomanjkanja dodatne kisline, vendar je v dikloroetanu reakcija hitrejša kot v THF. Izkoristek je predvidoma nad 90 odstotkov, natančen izkoristek bo objavljen pozneje, po nekaj preverjanjih.
 

Attachments

  • AfSDYrsb5O.jpg
    AfSDYrsb5O.jpg
    236.9 KB · Views: 264

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Da, pravilno, DCE je prva izbira, čeprav ga je težje dobiti in je precej strupen, kar pa ne bi smelo biti zaskrbljujoče. Za DCM nisem prepričan, reakcija se opazno segreva, domnevam, da bi uporaba večje količine topila lahko pomagala.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
na fotografiji reakcija v topilu dcm =)
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Oh thatś cool (y). Torej temperatura očitno ni nobena težava. Kakšno razmerje med topilom in ketonom ste uporabili ?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Topilo je bilo dodano med sintezo, ne morem natančno povedati količine. Gosta kaša stab, ki jo je bilo treba razredčiti, sicer je ni mogoče mešati.
 

Akashic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 19, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
@K-Cyanide bi slučajno imeli kakšne izkušnje z uporabo NaBH3CN za MA? njihov spodoben workup na rodiju z uporabo ciana z amonijakom za MDA, ni veliko tam z uporabo metilamina poleg ch3nh2 hcl se imenuje, popolnost reakcije, ko je ph stabilna, izvedena v dušikovi atmosferi pri sobni temperaturi. Glede na to, da ste napisali s stabom, ste morda vi tisti, ki morate vprašati? Thx
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Pozdravljeni, gospod, ne razumem točke 2. In ali lahko natrijev triacetoksiborohidrid zamenjam za nabh4?
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Ali to deluje na enak način z amoniakom ali amonijevim acetatom, da nastane amfetamin?
Potrebujem enostaven način za prehod do amfetamina iz ketona. Izopropoksid titana(IV) je ena od možnosti, vendar je drag.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
to morda deluje, treba je preveriti
 
Top