Poročilo o sintezi metamfetamina z uporabo Al/Hg

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakcije potekajo v skladu s shemo 1.
2U3ruTajDX

Reagenti in materiali:

  • Aluminijasta folija, 14 µm, 10,5 g
  • živosrebrov(II) klorid, 0,1 g
  • Destilirana voda, 3 L
  • P2P (fenil-2-propanon), 10 g
  • 39-odstotni metilamin, 25-30 ml
  • natrijev klorid, 10 g v 30 ml vode
  • Izopropilalkohol (IPA), 150 mL
  • Diklorometan, 150-200 mL
  • Etanol 88 %, 25 mL
  • Amonijev klorid, 50-100 g
  • Koncentrirana žveplova kislina 80 %, 15 ml
  • Tehnična voda, 2 L s 500 g ledu
  • Brezvodni natrijev sulfat, 20-30 g
  • 10 ml 25 % NaOH (natrijev hidroksid)
  • Dietil eter, 15 mL
  • Aceton, 20-25 mL
  • 2 L bučka, 500 mL bučka, 250 mL bučka
  • bučka s tremi grli, 500 mL, za pridobivanje vodikovega klorida
  • Postavitev za destilacijo
  • Povratni kondenzator
  • Naprava za vakuumsko filtriranje
  • ločevalni lijak
  • Silikonska mast
  • Filtrirni papir
  • Lijak
  • Čaše
  • Grelnik

Faza 1. Priprava aluminijevega amalgama

Aluminijasto folijo položimo v 2 L bučko in jo napolnimo z vodo, tako da je folija potopljena pod plastjo vode. Slika 1
HXsTxz96Ug

Doda se suh živosrebrov(II) klorid in se intenzivno meša, dokler se vodik aktivno ne izloča in se na foliji pojavi moten videz. Slika 2
PBrjKSVEth

Slika 3
MxFDm2YWzj

Slika 4
MvZ0U5mhiY

Nato raztopino odcedimo in aluminijev amalgam dvakrat speremo z destilirano vodo. Slika 5
BjbU10nkDf



Faza 2. Redukcija in ekstrakcija

Za hlajenje erlenmajerice je treba vnaprej pripraviti ledeno mrzlo vodo. Pridobljenemu aluminijevemu amalgamu dodamo metilamin, raztopino natrijevega klorida, P2P in IPA. Povratni hladilnik se priključi na bučko in po približno 20-30 minutah se začne eksotermna reakcija. Slika 6
KNh0wFxOcr

Slika 7
P3WXGRgM1k

Slika 8
C4tHeXx6NI


Reaktor je treba ohladiti, če temperatura preseže 50-60 °C. Slika 9
PJKGrLYeRC

Slika 10
7rJb9p5iez

Slika 11
NDfvXSI07P


Reakcija v celoti poteka približno 3 ure, med katerimi se reagenti spremenijo v sivo maso. Slika 12
F4iFwBsHVl


Reakcijski masi dodamo 10 ml 25-odstotnega NaOH, da se raztopi morebitni nereagirani aluminij. Mešanico nato pustimo stati 30-40 minut, dokler se izločanje vodika ne ustavi. Slika 13

Iyl1juZre9

Slika 14
C2g8WdSj1G



Raztopino ločimo od oborine s filtracijo, dekantiranjem ali centrifugiranjem. Oborina se dodatno spere z etanolom ali IPA, da se izloči metamfetamin. Slika 15
RBuN1J8gax

Slika 16
FBHtYW82oe



Dobljeno raztopino metamfetamina ekstrahiramo z več odmerki diklorometana. Slika 17
6IhPar1Tq9

Slika 18
9fdSUQ2Tzg



Diklorometansko plast ločimo z ločilnim lijem. Če je presežek drugih topil, kot sta etanol in izopropanol, se lahko prostornina znatno poveča. V takih primerih organsko plast speremo z vodo, da odstranimo alkohole. Včasih je zaradi različne gostote organske (ciljne) plasti in vodne plasti težko določiti, kje se nahajata. Za določitev položaja ciljne plasti lahko s pipeto odvzamemo kapljico raztopine in jo podrgnemo med prsti. Organska plast (DCM) se skoraj takoj posuši in pusti prijeten vonj nastalih aminov, ki se razlikuje od močnega vonja metilamina. Vodna plast bo imela močno alkalno reakcijo in ob drgnjenju med prsti bo dajala občutek mila. Ločeno plast DCM po potrebi filtriramo in dodatno posušimo z brezvodnim natrijevim sulfatom. Slika 19
ADA3Kp46Ls


Plast ekstrakta metamfetamina v diklorometanu po sušenju z brezvodnim natrijevim sulfatom. Slika 20

4kPS9cpI0G



Faza 3. Ekstrakcija proste baze metamfetamina in pridobivanje njegovega hidroklorida.

Posušena plast diklorometana se prenese v napravo za destilacijo z vodno kopeljo. Pri temperaturi 90 °C ves diklorometan izhlapi in destilira. Slika 21
ITLHX7JBpF

Slika 22
Sj1423GTRx


Po postopku destilacije erlenmajerica vsebuje bazo brez metamfetamina z značilnim vonjem. Slika 23

PfEkYF4WVT


Dobljeno prosto bazo metamfetamina filtriramo skozi papirnati filter, filter pa dodatno speremo z etanolom. Slika 24
IWTYmo43wR


Nato v raztopino metamfetamina v etanolu spustimo tok plinastega vodikovega klorida. Plinski vodikov klorid lahko nastane tako, da na amonijev klorid počasi kapljamo žveplovo kislino. Slika 25
71MtC3wYTX

Slika 26
YpzTkLhH7D

Slika 27
3VDMWYdJnH


Med tem postopkom se mora barva raztopine spremeniti iz rumene v živo rožnato, kar kaže na nastanek želenega metamfetamina. Slika 28
Jhe2AbkPpJ

Slika 29
LNlHc39dM6

Slika 30
NDCTOdYvPy

Slika 31
J2CP1aiWsv

Slika 32
PoXDOz2bA7

Slika 33
3wiOyvu0Y2


Dobljeno raztopino izparevamo, dokler ne pride do kristalizacije. Slika 34
A7PQNUXdHB

Slika 35
K5trsY7Vmo

Slika 36
X8tMB2CpQ6


Slika 37
Z0Uk5AJxWL



Kristalizirano maso damo na filter in jo speremo z več najmanjšimi možnimi odmerki dietiletra. Slika 38
N9TFUBH1Ls

Slika 39
UC4OvIZlqF

Slika 40
HBxtOf3Wuv



Nato maso hitro speremo z acetonom, filtriramo in posušimo na filtru. Slika 41
5G9f8VID7C

Slika 42

O15AGUxNcj



Iz 10 g P2P naj bi dobili 13,84 g metamfetamin hidroklorida, kar ustreza 100-odstotnemu izkoristku ob predpostavki popolne konverzije in maksimalne tvorbe produkta.

Izkoristek v tem poskusu je naslednji:

10,2 g ali 73 % po izpiranju z dietiletrom

9,6 g ali 69 % po izpiranju z acetonom.


Slika 43
TdBRbw9hcz
 

Attachments

  • Bb4qI2AXVc.JPG
    Bb4qI2AXVc.JPG
    7.5 MB · Views: 558
Last edited by a moderator:

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
dobro delo
Še naprej dosegajte dosežke
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Dobrodošli
Zakaj za destilacijo proste baze niste uporabili rotacijskega uparjalnika?
Ali ni ta temperatura škodovala prosti bazi in povzročila njeno oksidacijo? Navajeni smo, da je forum BB navdušen nad tem vprašanjem. Ali je vse v redu
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Pozdravljeni! Da, visoka temperatura in izpostavljenost zraku povzročita oksidacijo proste aminske baze. Na podlagi izkušenj in opažanj je prosta baza metamfetamina stabilnejša od proste baze amfetamina.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Slika proste podlage. Lepo olje. Izgleda v redu
Zahvaljujemo se vam za ta trud
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Brat.

Bogata rožnata barva pomeni preveč kisline.

Če izhajamo iz te točke, je tvoja obdelava napačna. Zato ste dobili 100-odstotni jeld, kar pri tej reakciji preprosto ni mogoče. V vašem izdelku je preveč nečistoč + živosrebrove soli skupaj z možnim metilamin hidrokloridom.


Ko dobite rožnato raztopino, preverite pH. Biti mora približno 3..5.

Nato koncentrirajte raztopino.

Nato jo sperite z DCM in vse barve bodo izginile.

Nato bazificirajte z NaOH

Nato ekstrahirajte z DCM

Destilirajte DCM

Previdno dokisajte do pH 4..6

Izparite
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Pozdravljeni!
100-odstotni izkoristek ni mogoč.
Teoretični izkoristek je naveden za izračun praktičnega izkoristka kot referenčna informacija.
Izkoristek za ta postopek je naveden v nadaljevanju.
Drugič, živosrebrove soli ne morejo tvoriti rožnatih spojin, niti kompleksnih, in vsebnost živosrebrovih ionov po alkalnem okolju ne bo presegla 0,00026 mol/L.
Presežek metilamina glede na alkalno okolje izhlapi med filtracijo in prav tako preide v vodno fazo, saj z vodo tvori azeotropno zmes.
 

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Ali je ta postopek mogoče izvesti z natančnostjo in načelnimi premisleki na kilogramski skali?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Pozdravljeni! Načeloma je postopek mogoče izvesti na 1 kg, vendar je treba upoštevati znatno nastajanje toplote, zato je v reaktorju potreben učinkovit hladilni sistem.
 

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Najlepša hvala,želim vam uspeh💎🖐🏻Prosim, pripravite poročilo o sintezi p2p iz butanona in benzaldehida
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Ko ste dobili prosto bazo, bi jo morali raztopiti v mešanici acetona / proste baze v razmerju 2 : 1, nato tritirati s hcl kislino do pH 5,5 do 5,8, izpareti in tako dobiti svoj izdelek, prav tako polovico, če je to odpadni lmeth, zato morate opraviti ločitev z vinsko kislino, da dobite dmeth
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
za to sintezo sem prvič prebral natrijev klorid.
to sintezo sem prebral iz več virov, vi pa ste edini, ki jo uporabljate.
Kakšna je prednost?
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Da, tudi jaz nisem razumel

Prosimo, pojasnite
Hvala.
 
Top