Sinteza metkatinona (efedrona/βk-metamfetamina)

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Kemikalije:
KMnO4 [kalijev permanganat] - prodaja se v trgovini Sears v modri steklenički. (Katalog št. 4234415)
Uporablja se za odstranjevanje železa iz vodnih filtrov.
Psevdoefedrin HCl - V trgovini Wal-Mart kupite škatlo 96 tablet "Equate", lahko pa tudi zdravilo Sudafed.
Izopropil alkohol [izopropil 70 % alkohol za drgnjenje] - v kateri koli trgovini z živili ali lekarni.
Klorovodikova kislina [HCl] - Prodaja se pod imenom "Muriatska kislina".
Aceton - Prodaja se v vseh trgovinah s strojno opremo ali barvami.
destilirana voda - prodaja se v vseh trgovinah z živili
Laboratorijski pripomočki:
Sito - čim manjše so luknje, tem bolje.
Plastični lijak - preverite v lokalni trgovini z živili
Filtri za kavo - uporabite "Maxwell House".
3 kozarci, steklenice Snapple, karkoli že ustreza
Velik vrč - kot je stekleni vrč za sadni sok
Merilna skodelica - označena v ML (mililitrih)
brizga - takšna, ki jo uporabljajo za ustno hranjenje dojenčkov, označena v ML (mililitrih)
posoda Pyrex - samo PYREX!
Dostop do hladilnika
Dostop do mikrovalovne pečice

Ekstrakcija efedrina:
Vzemite vseh 96 tablet in jih dajte v cedilo. Dodajte nekaj zdrobljenega ledu, želite več kot
kot ledenih drobtin in ne velikih kosov ledu. Preprosto pretresite cedilo sem in tja.
ko se led topi, boste opazili, da se rdeča prevleka na tabletah odstranjuje. Morda boste želeli
tablete enkrat ali dvakrat na hitro splakniti. Ko opazite, da je večina rdeče prevleke izginila
(tablete bodo svetlo rožnate barve), je čas, da vzamete tablete in jih položite v eno
v eno od steklenic Snapple. Zdaj morate dodati 150 ml destilirane vode. Sedaj postavite posodo v
mikrovalovno pečico (pokrovček pustite odstranjen) in segrevajte, dokler voda ni vroča, ne vre, vendar vroča. Pretresite
steklenico (s pokrovčkom na glavi), dokler se vse tablete ne razbijejo, nato pa pustite, da se usedejo. Z uporabo
plastičnega lijaka in kavnih filtrov zdaj filtrirajte vodo v drugo pijačo Snapple.
to steklenico, jo zaprite in postavite na stran. Vse kašaste efedrine boste želeli postrgati
iz kavnega filtra nazaj v prvo steklenico, dodajte 150 ml destilirane vode in
ponovno segrejte. Filtrirajte in dodajte vodo v drugo steklenico Snapple (v kateri je že
150 ml iz prve filtracije). Ponovno boste ponovili ta postopek (še 150 ml
vode).

Zdaj bi morali imeti 450 ml vode v eni steklenici in nekaj zrnatega efedrina v drugi. Zaprite
steklenico z vodo in jo postavite v hladilnik. Drugo stekleničko sperite in postavite
in jo postavite na stran. Steklenica z vodo vsebuje efedrinsko vodo.
Zdaj morate pripraviti raztopino KMnO4 (kalijevega permanganata). Odmerite 7,43 grama
kalijevega permanganata in ga dajte v čisto, prazno steklenico Snapple. Zdaj dodajte 100 ml
destilirane vode, steklenico zaprite in jo nekaj minut močno stresajte. Uporabite brizgo,
odmerite 15,5 ml te raztopine in jo dodajte 250 ml destilirane vode v tretjo steklenico Snapple
steklenico. Zaprite, pretresite in postavite v hladilnik. 15,5 ml je približno ena žlica (15 ml),
če nimate brizge, lahko uporabite merilno žlico.
Obe tekočini morate pustiti, da se ohladita. Če nista hladni, bo vaša reakcija
ne bo uspela. Zato ju pustite v hladilniku dobrih 4-6 ur. Tega ne morem dovolj poudariti;
raztopini morata biti hladni. Če ste nestrpni, jih dajte v zamrzovalnik.
dokler se na vrhu ne naredi malo ledu.

Zdaj je čas za dejansko reakcijo. Preprosto zmešajte 265,5 ml KMnO4 (kalijevega
permanganata) s 450 ml efedrinskega ekstrakta v vrču. Preprosto ga zaprite, pretresite in
postavite v hladilnik za vsaj 8, vendar ne več kot 12 ur.
Po približno 8 urah preverite, ali je mešanica vijolično obarvana, če je, potem
jo pustite stati še kakšno uro. Ko vidite, da ni več vijolične barve, odstranite
raztopino odstranite iz hladilnika. Dišati mora sladko, kot pistacijev sladoled.
Zdaj morate dodati 100 ml izopropilnega alkohola za drgnjenje. To storite zato, da se preostali
kalijev permanganat še kaj oksidira (namesto efedrina). Samo
pustite to mešanico stati približno 2 do 3 ure na sobni temperaturi.

Vaša mešanica mora biti zdaj približno na sobni temperaturi; čas je za filtriranje. Nastavite lijak
nad eno od prej uporabljenih steklenic Snapple (steklenico Snapple najprej operite). V posodo dajte približno dve
ali tri kavne filtre v lijak in skozi njih počasi prelijte raztopino (počasi, da
da se vsi delci na dnu ne izlijejo in zamašijo filtra). Verjetno boste
boste morali filtrirati trikrat ali štirikrat. Želite, da je tekočina čim bolj čista.
pH morate prilagoditi na približno 5 do 6,5. Za to uporabite malo murične kisline. Samo
dodajte le nekaj kapljic, ni potrebno veliko. Ko dosežete pravilen pH, končno mešanico zavrtite.
in pustite, da se za nekaj časa strdi. Sedaj jo filtrirajte skozi približno pet filtrov za kavo. To je vaš filter
zadnja priložnost, da iz nje odstranite vse smeti. Tekočina mora biti skoraj popolnoma čista. Kaj ste
je metkatinon. Če želite, lahko raztopino spijete. Večina ljudi bi
pa bi raje imela kristalinični prah. Preidite na naslednji korak.

V posodo Pyrex vlijte vso tekočino in jo postavite na štedilnik za približno 3 ure pri nizki temperaturi.
želite, da večina tekočine izhlapi. Ko opazite, da imate večinoma gumijasto
ostala le še gumijevka, posodo odstranite s štedilnika. Zdaj lahko uporabite sušilnik za lase ali
lahko posodo preprosto pustite zunaj približno en dan. V posodi bi morali opaziti kristale.
kristali bodo gumijasti, zato preprosto dodajte nekaj acetona. Metkatinon ni
topen v acetonu, druga gumijasta snov pa je. Ko dodate aceton, ga zavrtite
malo vrteti. Ko se gumijasta snov raztopi, jo odlijte. Opaziti morate nekaj rjavkastih do
bele kristale, to je vaš metkatinon! To boste morda morali ponoviti, počakajte, da se
kristale posušite in dodajte več acetona. Ko so vsi kristali suhi, jih postrgajte
iz posode v nekaj.


Dobili bi morali približno 3 grame metkatinona HCl.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ali bo zdravilo Sudafed pomagalo pri tem? V njih je veliko paracetamola in kofeina...?
Če bi dobil kapsule Sudafed in za prvi korak izvedel ekstrakcijo s hladno vodo ali je to, kar počne vaša mikrovalovna pečica za segrevanje vode, raztapljanje paracetamola?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Pravkar sem pogledal kapsule Sudafed - ne vsebujejo psevdoefedrina HCL, temveč fenilefrin HCL, zato so pri tej ekstrakciji/sintezi verjetno neuporabne.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ok, v Združenem kraljestvu je na voljo ena blagovna znamka zdravila Sudafed (Sinus Pressure and Pain Relief), ki vsebuje psevdoefedrin. Proizvodnja že majhne količine po tej poti bi bila zelo draga.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Leta 1985 so poklicali, da želijo nazaj svojo sintezo. Predstavljajte si, da uporabljate zdravilo Sudafed in iz njega naredite M-cat, s searsom kmno4! 😂 Metamfetamina ni težje izdelati, kemikalij ni težje dobiti in je verjetno za 30 % ali več močnejši.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Zelo me zanima ta snov - včasih je bila povsod, zdaj se zdi, da je ni nikjer, toda ali ni M-Cat 4MMC mefedron? To ni isto.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
M-kat, metilkatinin. Mm-cat? Meow meow! Amfetamin v metamfetamin. Nekateri vse to imenujejo speed. Nisem navdušen nad pogovornimi imeni, vendar te ljudje gledajo smešno, ko jim ponudiš požirek metilnega estra benzoilekgonina 🤷
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Sem samo navdušenec nad drogami. Smrdim kot mačja sračka. V zadnjem mesecu sem spal 40 ur 😜
 

Savaş Avşar

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
kaj drugega lahko uporabite namesto efedrina ali psevdoefedrina (kot alternativo)
Na žalost sta edini zdravili, do katerih v svoji državi ne morem dostopati, efedrin in psevdoefedrin
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Poskusil sem narediti to sintezo in na koncu je bila videti in imela strukturo karamele. Kristalov sploh ni bilo. Uporabil sem tablete, ki so vsebovale koruzni škrob, povidon, laktozo in magnezijev stearat. Namesto v mikrovalovno vodo sem tablete dodal v etanol, nato pa sem etanol izparil in nastala je karamelna tekstura. Nato sem karamelnemu psevdoefedrinu dodala enako količino vode, kot je bilo navedeno v receptu. Nato sem naredil, kot je bilo navedeno v receptu, vendar se je sprememba barve pojavila takoj po 1-2 urah namesto po 8-10 urah. Vseeno sem počakal 8 ur, nato sem ga filtriral in pustil na pultu in nameraval sem dodati hcl, vendar nisem mogel, ker nisem bil doma, in na koncu sem ga dodal 3 dni po filtriranju mešanice. Dodal sem 1,5 žlice hcl, ki sem ga skušal preseči, ker takrat nisem imel ph trakov. Tekočino sem nato zavrela in spet mi je ostala snov, podobna karameli. Poskušal sem jo ponovno kristalizirati v acetonu, vendar ni šlo, še vedno je bila karamelna. Kaj je povzročilo neuspeh te sinteze? Ali so krive tablete, metoda ekstrakcije, prepozno dodan hcl ali premalo hcl? Ali pa mi je sinteza uspela in bi jo moral pustiti, da se še malo posuši? Prosim za pomoč.
 
Top