METHYLAMINE HYDROCHLORIDE (HCL) - ni šala

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
In tako je ta prispevek namenjen bolj novim uporabnikom. namen tega prispevka je znebiti se manjših napak pri pripravi metilamina. če že vse veste in ta članek za vas ni novost, potem le krepko označite "všeč mi je", v komentarjih pa lahko dodate svoje izkušnje.

Za pripravo vodnega metilamina, kot verjetno že veste, boste neposredno potrebovali metilamin hidroklorid, destilirano vodo, alkalije - alias natrijev hidroksid NaOH ali kalijev hidroksid KOH.

Začnimo, dragi bralec. Za 150 gramov metilamin hidroklorida hcl bom naredil izračune


Izračuni za pridobitev raztopine metilamin iz 150 gramov metilamin hidroklorida:


1. Raztapljanje alkalij:
2. Dodajanje alkalij metilamin hidrokloridu: 2:

Ne dodajte vseh alkalij naenkrat, saj lahko to povzroči nenaden skok pH in izgubo metilamina.!!!!!!
Priporočljivo je dodajati alkalije v majhnih obrokih (po 20-30 ml) in po vsakem dodajanju mešati.
Spremljajte pH raztopine:
S pH-metrom spremljajte pH raztopine.
Zahtevana vrednost pH:
Za NaOH: 11-12
za KOH: 12-13
Dodajte alkalije, dokler ne dosežete ciljne vrednosti pH. Menim, da je ta korak najpomembnejši pri pripravi vodnega metilamina.
V destilirani vodi je treba raztopiti 100 g čiste alkalije (NaOH ali KOH).

Prostornina vode:
Za popolno raztopitev 100 g alkalije je potrebnih približno 250-300 ml destilirane vode.
Natančna količina vode se lahko nekoliko razlikuje glede na uporabljeno alkalijo in želeno koncentracijo raztopine.


Mešanje:
V želeno posodo (v mojem primeru steklen kozarec) vlijte lug in prilijte vodo.
Raztopino temeljito premešajte, dokler se lug popolnoma ne raztopi.
Uporabite lahko magnetno mešalo ali pa bučko preprosto stresajte z roko.
NE POZABITE IN BODITE PREVIDNI: LUG SE OB STIKU Z VODO SEGREJE. Posodo s hladno vodo lahko pripravite vnaprej tako, da vanjo dodate led. v primeru močnega segrevanja ohladite v hladni vodi - to je iz mojih izkušenj. Po popolnem raztapljanju luga v destilirani vodi pustite posodo, da se ohladi na sobno temperaturo, in ko se ohladi, preidite na drugo stopnjo.



2. Dodajanje alkalije metilamin hidrokloridu:

Ne dodajte vseh alkalij naenkrat, saj lahko to povzroči nenaden skok pH in izgubo metilamina.!!!!!!
Priporočljivo je, da alkalije dodajate v majhnih obrokih (po 20-30 ml) in po vsakem dodajanju mešate.
Spremljajte pH raztopine:
S pH-metrom spremljajte pH raztopine.
Zahtevana vrednost pH:
Za NaOH: 11-12
za KOH: 12-13
Dodajte alkalije, dokler ne dosežete ciljne vrednosti pH. Menim, da je ta korak najpomembnejši pri pripravi vodnega metilamina.



3. obarjanje in filtriranje:

Ko je dodana vsa količina alkalije in je pH dosegel ciljno vrednost, pustite, da se raztopina usede.
Oborina natrijevega klorida (NaCl) bo padla na dno.
Raztopino filtrirajte skozi filter (na primer vakuumski filter).
Oborino natrijevega klorida sperite z majhno količino vode, da odstranite morebitne ostanke metilamina - to ni obvezno.

NARAVNANJE.

150 g metilamin hidroklorida (CH₃NH₂HCl)
100 g alkalije (NaOH) 98 % čistosti
250 ml destilirane vode

1. Izračunajte molsko koncentracijo metilamin hidroklorida:

Molska masa CH₃NH₂HCl = 74,53 g/mol

Moli CH₃NH₂HCl = 150 g / 74,53 g/mol = 2,01 mol

2. Izračunajte molsko koncentracijo alkalije:

NaOH molska masa = 40 g/mol

Čistost NaOH = 98 %.

Moli NaOH = (100 g * 0,98) / 40 g/mol = 2,45 mol

3. Določite prostornino raztopine:

Prostornina raztopine = 250 ml = 0,25 litra

4. Izračunajte molsko koncentracijo metilamina (CH₃NH₂):

Pri reakciji nevtralizacije metilamin hidroklorida (CH₃NH₂HCl) z alkalijo (NaOH) nastaneta metilamin (CH₃NH₂) in voda (H₂O):

CH₃NH₂HCl + NaOH → CH₃NH₂ + NaCl + H₂O

Iz reakcijske enačbe je razvidno, da iz 1 mola CH₃NH₂HCl nastane 1 mol CH₃NH₂.

Zato je molska koncentracija CH₃NH₂ v raztopini:

[CH₃NH₂] = (2,01 mol CH₃NH₂HCl) / 0,25 L = 8,04 mol/L Izračuni verjetno niso povsem pravilni, zato tiste, ki imate več izkušenj in znanja, prosimo, da sodelujete pri popravljanju izračunov.

To je vse. Ne pozabite se naročiti in postaviti debelega všečka, če je bilo koristno. Hvala.

P/S Posebej bi rad omenil in se zahvalil: @Marvin "Popcorn" Sutton in @WillD, ter seveda forumu: BBgate.com
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
!!!dodatek: zakaj še ta članek? gre za to, da sem v fazi dodajanja raztopljene alkalije k MA hcl naredil napako. dodajal sem jo namreč zelo hitro in kot ste že ugotovili, je prišlo do izgube kakovosti vodnega metilamina in na koncu do slabe kakovosti izplena 4mmc.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Bruh, uporabil si preveč alkalij
To lahko s kreira pregrupiranje proste baze v pirazine zaradi nestabilnosti 4-MMC v alkalnih raztopinah s kisikom.
Poskusite uporabiti lažjo slabost alkalije, da preprečite stranske reakcije
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Tudi vi dodajate NaOH neposredno metilaminski soli. Bolje je, da pripravite alkalno vodno raztopino in jo naredite hladno. Enako morate storiti z vodno raztopino vaše soli. V tem primeru boste po reakciji dobili precej dobro bazo brez metilaminov
Prepričajte se, da uporabljate dovolj vode, saj lahko natrijev klorid nadomesti metilamin in plin bo izginil veliko hitreje.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18

iskreno ne razumem, kako je metilamin HCl na tej točki bolj dostopen, samo sintetizirajte metilamin iz nitrometana ali acetamida.
Bdw skok v ph ni razlog za izgubo metilamina, če dodate veliko baze, je to preprosto toplota, ki nastane pri reakciji, zato bi priporočil, da če želite uporabiti to metodo, metilaminu HCl dodate tudi vodo in ga postavite v hladilnik, dokler se lepo in ledeno ne ohladi.

Prav tako želim povedati, da je ta metoda barbarska, če metilamin onesnažite na tak način in ga potem ne obdelujete, kot da bi ga obdelali, kot da je to res tako težko?
namesto hidroksida uporabite karbonat ali bikarbono, ki ga med segrevanjem kapljajte v metilamin HCl in metilamin prekuhajte z ledeno mrzlo vodo ali zelo hladnim metanolom. ta metoda je veliko boljša in daje čisto raztopino.

vendar je samo onesnaževanje metilamina z NaOH in NaCl barbarsko.
Uporabite vsaj presežek metilamin HCl, tako da je "le" onesnažen z NaCl.
Vedno bi si morali prizadevati za čim večjo čistost, še toliko bolj, če se bo reagent uporabljal za droge ali nekaj, kar je namenjeno zaužitju.

tako da na koncu ne, ne bo mi všeč tvoj post.
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
Pozdravljeni. odličen dodatek k mojemu članku. zahvaljujem se vam, da ste delili svoje znanje - očitno gre za odlično izkušnjo. da, strinjam se, da morate najprej poskusiti pridobiti čistost izdelka. vendar sem tudi pozabil dodati, da vse snovi niso na voljo za nakup. se strinjate? zato ta metoda priprave. všeč mi je bil vaš komentar. še bolje bi bilo, če bi lahko odprli svojo nit o podrobnem vodniku. če vas to ne moti ali jo lahko dodate sem. prepričan sem, da bodo vsi uživali v vaši izkušnji. hvala.
 

Albert13

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Kateri karbonat ali bikarbonat
imate v mislih?
 

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Odlična objava. Ali lahko prosim napišete še enega za pretvorbo metilamin Hcl v metanol ? (brez izpuščanja plinov)
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
Ne razumem povsem vašega vprašanja. poskusite ga preoblikovati.
 
View previous replies…

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Ali lahko dobim aq metilamin v metanolu z zamenjavo h20 z Meoh?
 

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
@EHRMANTRAUT Našel sem odgovor. Hvala, ne glede na to.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
veliko sreče pri pretvorbi metilamina v metanol, prijatelj, ta priprava zagotovo ne bo lahka
 

EHRMANTRAUT

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2023
Messages
23
Reaction score
38
Points
13
imate prav. na internetu je napisanih več metod, vendar je pretvorba metilamin hidroklorida v metanol zapleten večstopenjski postopek
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tega tukaj ne omenjate, vendar je treba navesti, da je vaša baza stehiometrična samo za HCL. Dokler se do konca vsakega izračuna držite molov, je vse v redu, če pa boste mole prehitro pretvorili v grame, boste vse pokvarili.
1 mol Ch³nh²hcl=1 mol Ch³Nh² +1 mol HCL
1 mol NaOH nevtralizira 1 mol HCL
Ch³Nh² se v izračunu ne uporablja
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8

Koliko ML 40-odstotne raztopine metilamina ustreza tej formuli?
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
če ne morete opraviti preproste matematike in vam je treba podajati informacije, kemija res ni za vas, zlasti ne za tiste, ki jih morajo porabiti ljudje.
 
View previous replies…

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Jebi se, fant, če nočeš odgovarjati, preprosto zapri usta, nikoli te nisem vprašal, ni se ti treba pretvarjati, da si tukaj strokovnjak
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
brother u cant eaven do stoichiometry thats not being an expert thats the most basic u can get.....
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
V čem je torej težava: vsakdo začne z neznanjem, jaz samo postavljam vprašanja in se učim, ne razumem, kaj se je zgodilo z vami? Torej lahko o tem razpravljajo le ljudje, ki že vse vedo? Misliš, da si kdo? knjižni molj?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Verjamem, da je 8 mol. CH³NH² = 27 %. Na podlagi tega, kar vidim, je 12 mol 40 % za vodo in 9 mol za metanol.
 
Top