Metilamonijev klorid (tudi metilamin HCL) in amonijev klorid

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tako sem naredil še eno serijo metilamin HCL v skladu z izvirnim patentom, ga zmešal z enako količino NaOH ( enako kot HCL, skupno 2:1:NaOh : CH³NH²hcl( potencialno.dodal nekaj vode in segrel, pri čemer je nastal vnetljiv plin. Preveril sem svoje zapiske in ugotovil, da je amonijak vnetljiv tudi pri 18-odstotni koncentraciji, tako da ta test ne dokazuje ničesar. Kako lahko ugotovim, ali je moj izdelek metilamonijev klorid ali amonijev klorid?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butilalkohol vroče raztaplja MeNH2.HCl, ne pa tudi amonijevega klorida. Na ta način ju ločite. Tudi IPA deluje, vendar bo v ekstraktu nekaj amonijevega klorida, vendar je ta količina zanemarljiva za nadaljnje reakcije, saj je primarni amin veliko močnejši nukleofil kot amonijak, ~20-krat močnejši.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Hvala za vaš odgovor, naokoli imam veliko brezvodnega IPA, ki mi leži na razpolago. Kmalu bom ugotovil, kaj imam tukaj
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Seveda, s strani IPA. Imate v mislih metanol, kajne?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butilalkohol za ekstrakcijo MeNH2.HCl iz kaše amonijevega klorida in MeNH2.HCl pri njegovi izdelavi iz formaldehida/heksamina/HCl. MeOH in EtOH se ne obneseta dobro, IPA pa je v redu.

Za samo reakcijo lahko uporabimo vodo ali etanol in HCl, kar je na voljo na sciencemadness ali Lambdasyn - poiščite tam.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Za kaj destiliram metanol iz tekočine za pranje vetrobranskega stekla? Za čiščenje domačega kloroforma? Toliko časa je minilo, odkar sem ga prebral, da sem pozabil. Imam tudi encefalopatijo. In nisem spal že 40 ur.
 
Top