sinteza morfina iz kodeina

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3

Ali bo ta metoda delovala?

Raztopino 3,00 g (10 mmol) kodeina v 60 ml suhega dimetilformamida smo razplinili pod dušikom z večkratnim mešanjem v vakuumu in nato z dovajanjem dušika. Po dodatku 3,00 g (26,7 mmol) kalijevega terc-butoksida smo postopek razplinjevanja ponovili in z brizgo vbrizgali 3,0 ml (32,7 mmol) n-propanetiola. Mešanico smo pri 125 °C pod dušikom mešali 45 min (podobni rezultati so bili pri 110 °C 3 h), ohladili in ohladili s 3,0 ml ocetne kisline. Topilo smo odstranili v visokem vakuumu, ostanek pa raztopili v 30 ml 1N klorovodikove kisline. Raztopino kisline smo splaknili z več odmerki etra, jo obdelali s 5 ml 20-odstotnega natrijevega bisulfita in alkalizirali z amonijevim hidroksidom do pH 9. Oborjeno trdno snov smo zbrali, splaknili z vodo in posušili v vakuumu (100 °C), tako da je ostalo 2,30 g (80 %) morfina v obliki rjavih kristalov.

kako in zakaj se n-propanetil vbrizga z brizgo?
 

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
ali lahko kdo poda komentar na to?
 

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
ali lahko za dodajanje n-propanetila namesto brizge uporabimo dodajalni lijak?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
smisel brizgalke je, da ohranja vašo dušikovo atmosfero nedotaknjeno.
 

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
hvala. kakšen vrat bučke je potreben za vbrizgavanje z brizgalko? ali potrebujete poseben nastavek?

kakšno vrsto brizge je treba uporabiti?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Vratca niso pomembna, potrebujete le "gumijaste pregrade", s katerimi jih lahko zaprete. Brizga ni pomembna, če je dovolj velika, zaželena je steklena, saj se ne stopi, ko se dotakne napačnega topila
 

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
ali ne bi smela imeti injekcijska brizga podkožne igle, da bi prodrla skozi gumijasto pregrado? in ali bi morala igla ostati v gumijasti pregradi, namesto da jo odstrani, da noben plin v bučki ne bi ušel skozi luknjo, ki jo je naredila igla?
 
Top