N-metilhidroksilamin v metilamin

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Zato se o tem blago razpravlja na vespariatu.

Očitno se razpravlja o tem, ali ga je mogoče, podobno kot nitrometan, reducirati v metilamin. Očitno je to del same reakcije nitrometana.

Želel sem samo vedeti, kaj menite o tem. To bi bilo odlično za tajne kemike, morda tiste, ki niso ravno v velikem obsegu, morda v obsegu in bi bil dober potencialni vir metilamina, ki je zakonit in manj nadzorovan kot nitrometan ali metilamin.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Kako namesto n-metilhidroksilamina v nitrometan prek raztopine kalijevega ferata (IV)?

(Poleg tega je sinteza metilamina tako ali tako trivialna in popolnoma brez recepta v trgovinah na drobno)
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To je zanimivo, vendar se hkrati zdi, da gremo en korak naprej, dva nazaj, vsaj za metilamin.

Recimo, da to deluje, zdaj morate NM reducirati na metilamin. Dve reakciji, če pa se metilhidroksilamin lahko reducira na podoben način kot NM, je to ena reakcija.

Ne glede na to je to dobra zamisel, ker morda mora nekdo izdelati tudi nitrostiren. Dejansko je to odlična zamisel za tajne kemike. Pogledal bom, kaj lahko izbrskam o takšni reakciji za pridobivanje NM

Preveril bi vesparije za razvoj dogodkov na podobni temi, malo se zdi, da je padla.
 
Top