potrebujete pomoč

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Na svojem območju nisem mogel najti toluena, zato sem poskusil z naslednjimi koraki, vendar so bili rezultati povsem drugačni. Ali mi lahko kdo pomaga pri vodenju tega postopka?"

Prvič sem efedro 12 ur namakal v etanolu, nato sem jo filtriral skozi filtrirni papir in dodal natrijev hidroksid. Na tej točki je raztopina postala temno zeleno-rjava. Ko sem raztopino združil, sem dodal jod in rdeči fosfor ter jo refluksiral deset ur. Raztopina je postala vinske barve. Po ohladitvi sem dodal natrijev hidroksid, vendar je barva ostala vinsko rdeča. Po filtriranju rdečega fosforja s filtrirnim papirjem sem dodal kalcijev klorid in oksalno kislino, da bi na vrhu nastala plinasta klorovodikova kislina, vendar reakcije ni bilo. Nato sem neposredno dodal oksalno kislino. Na koncu je raztopina vsebovala oborine. Ko sem jo pustil čez noč v hladilniku, je filtrirni papir vseboval rdečkaste blatu podobne snovi, ki so imele močan vonj. Nisem prepričan, ali je to metamfetamin.

Drugič sem efedro 2 uri segreval v vodi, nato sem jo filtriral skozi filtrirni papir in dodal natrijev hidroksid. Nato sem dodal etanol in nato raztopino oksalne kisline. Raztopina je postala rumeno-oranžna z oborinami. Kasneje sem dodal rdeči fosfor in jod ter refluksiral 8 ur. Raztopina se je spet spremenila v vinsko barvo. Po ohladitvi sem dodal mešanico natrijevega hidroksida in natrijevega tiosulfata. Na tej točki je raztopina postala rožnata.

Prosim za pomoč, kakšne so težave pri omenjenem postopku in kako naj nadaljujem brez uporabe toluena?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Kupite drugo nepolarno topilo. Ksilen, nekatera goriva za avtodome, limonen, zaganjalno gorivo, bencin ... Poiščite nekaj, kar mora delovati.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Ali lahko bencin uporabimo kot nadomestek za toluen?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Da, najprej ga lahko očistite tako, da ga sperete s konc. raztopino NaOH. nato ga sperete z nekaj žveplove kisline.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Kaj pomeni "conc"? Ali se uporablja za pranje z natrijevim hidroksidom ali žveplovo kislino? Žveplova kislina je regulirana tudi v moji državi.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Ključ do uspeha je torej v ločevanju sestavin z uporabo nepolarnih topil in vode, ne pa v njihovem mešanju, kot sem to storil jaz, kajne?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Ali uporabljate dejanski rastlinski material? Verjetno ga boste morali ekstrahirati bolje kot samo z etanolom. V rastlini so še druge stvari, ki bi lahko uničile rxn. Tudi jod in rdeči p sama po sebi ne delujeta. Za tvorbo HI potrebujete kislino.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Da, kot izhodno snov sem uporabil efedro, za kislino pa sem uporabil oksalno kislino. Nisem prepričan, ali bo učinkovita. Pri pridobivanju številnih materialov, kot so klorovodikova kislina, žveplova kislina, toluen in kloroform, imam v svoji državi veliko težav, saj so vsi regulirani.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Začetek z rastlinskim materialom je pravo iskanje in ne morem priporočiti bolj kot ksilen namesto toluena.
 
Top