Nove omejitve za kitajščino

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1

Splošno

Ekipa Foruma BB želi člane naše skupnosti obveščati o novih omejitvah na Kitajskem. Kot navajajo Ministrstvo za javno varnost, Ministrstvo za trgovino, Nacionalna zdravstvena komisija, Ministrstvo za upravljanje izrednih razmer, Generalna carinska uprava in Državna uprava za zdravila, je v upravljanje kemičnih predhodnikov vključenih 7 snovi.

WDplvMx0sR


Kitajska mreža za boj proti drogam, Peking, 5. avgust (Xinhua) -- Da bi okrepili upravljanje kemičnih predhodnih sestavin, so Ministrstvo za javno varnost, Ministrstvo za trgovino, Nacionalna zdravstvena komisija, Ministrstvo za izredne razmere, Generalna carinska uprava in Državna uprava za zdravila 2. avgusta 2024 skupaj izdali obvestilo, v katerem so se odločili, da v upravljanje kemičnih predhodnih sestavin vključijo 7 snovi, vključno s 4-(N-fenilamino)piperidinom. Napoved bo začela veljati 1. septembra 2024.

Dodatek: Obvestilo o vključitvi 4-(N-fenilamino)piperidina, 1-terc-butiloksikarbonil-4-(N-fenilamino)piperidina, N-fenil-N-(4-piperidil)propionamida, kanabidiola, 2-metil-3-fenilglicidne kisline in njenih estrov, 3-okso-2-fenilmaslene kisline in njenih estrov ter 2-metil-3-[3,4-(metilendioksi)fenil]estrov glicidne kisline v upravljanje kemičnih predhodnih sestavin.

Z odobritvijo državnega sveta je bilo 7 snovi, vključno s 4-(N-fenilamino)piperidinom, 1-terc-butiloksikarbonil-4-(N-fenilamino)piperidinom, N-fenil-N-(4-piperidil)propionamidom, kanabidiolom, 2-metil-3-fenilglicidna kislina in njeni estri, 3-okso-2-fenilmaslena kislina in njeni estri ter ester 2-metil-3-[3,4-(metilendioksi)fenil]glicidne kisline, so vključeni v Dodatek "Razvrstitev in sortni katalog kemičnih predhodnikov" "Pravilnika o ravnanju s kemičnimi predhodniki" (v nadaljnjem besedilu: pravilnik). Zadevne zadeve v zvezi z upravljanjem so objavljene na naslednji način.

I. Upravljanje 4-(N-fenilamino)piperidina, 1-terc-butiloksikarbonil-4-(N-fenilamino)piperidina in N-fenil-N-(4-piperidinil)propionamida
4-(N-fenilamino)piperidin, imenovan 4-AP, registrska številka Chemical Abstracts Registration Number ali številka CAS je 23056-29-3, carinska oznaka 2933399099; 1-tert-butiloksikarbonil-4-(N-fenilamino)piperidin, imenovan 1-boc-4-AP, številka CAS je 125541-22-2, carinska oznaka 2933399099; N-fenil-N-(4-piperidinil)propionamid, angleško ime Norfentanyl, splošno znan kot desphenethylfentanyl, številka CAS je 1609-66-1, carinska oznaka 2933399099. Zgornje tri snovi se upravljajo v skladu z drugo kategorijo predhodnih kemikalij iz Dodatka k pravilniku, njihova proizvodnja, delovanje, nakup, prevoz ter uvozne in izvozne dejavnosti pa morajo biti v skladu z ustreznimi določbami o nefarmacevtskih predhodnih kemikalijah.
UQ2moADGBF

II. Upravljanje kanabidiola
Kanabidiol, v angleščini znan tudi kot Cannabidiol, se skrajšano imenuje CBD. Njegova številka CAS je 13956-29-1, carinska oznaka pa 2907299090. Ta snov se upravlja v skladu z drugo kategorijo kemičnih predhodnikov iz Dodatka k pravilniku. Njena proizvodnja, delovanje, nakup, prevoz ter uvozne in izvozne dejavnosti morajo biti v skladu z ustreznimi določbami za nefarmacevtske predhodne kemikalije. Predklinične raziskave kanabidiola v medicinske namene so prav tako v skladu s členom 10 Pravilnika o upravljanju s prepovedanimi drogami in psihotropnimi snovmi.
WOnrMd3zSk

III. Ravnanje z 2-metil-3-fenilglicidno kislino in njenimi estri, 3-okso-2-fenilmasleno kislino in njenimi estri ter 2-metil-3-[3,4-(metilendioksi)fenil]estri glicidne kisline
2-metil-3-fenilglikidna kislina, angleško ime je BMK glycidic acid, številka CAS je 25547-51-7, carinska oznaka je 2918990090; estri 2-metil-3-fenilglikidne kisline se nanašajo na esterske snovi, ki nastanejo z reakcijo 2-metil-3-fenilglikidne kisline z različnimi alkoholi, angleško ime je BMK glycidic acid esters, carinska oznaka je 2918990090.
3-okso-2-fenilbutanojska kislina, angleško ime je 3-oxo-2-phenylbutanoic acid, številka CAS je 4433-88-9, carinska oznaka je 2918300090; estri 3-okso-2-fenilbutanojske kisline se nanašajo na estre, nastale z reakcijo 3-okso-2-fenilbutanojske kisline z različnimi alkoholi, angleško ime je 3-oxo-2-phenylbutanoic acid esters, carinska oznaka je 2918300090.
Metil 3-okso-2-fenilbutanoat (številka CAS je 16648-44-5), ki je bil vključen v "Klasifikacijski in sortni katalog kemičnih predhodnikov", se nadzoruje v skladu z izvirnim katalogom.
RlgnZYvI3i
2-metil-3-[3,4-(metilendioksi)fenil] glicidilni estri se nanašajo na estre, ki nastanejo z reakcijo 2-metil-3-[3,4-(metilendioksi)fenil]glicidilne kisline (kemični predhodniki kategorije II) z različnimi alkoholi. Angleško ime je PMK glycidic acid esters, carinska oznaka pa je 2932999099. Metil 2-metil-3-[3,4-(metilendioksi)fenil]glicidil ester (CAS: 13605-48-6), ki je bil vključen v "Klasifikacijski in sortni katalog kemičnih predhodnih sestavin", se nadzoruje v skladu z izvirnim katalogom.
DWZ9IXlioA

Zgornje tri snovi se upravljajo v skladu z drugo kategorijo kemičnih predhodnih sestavin iz dodatka k pravilniku, njihova proizvodnja, delovanje, nakup, prevoz ter uvozne in izvozne dejavnosti pa morajo biti v skladu z ustreznimi določbami o nefarmacevtskih predhodnih sestavinah.

Ta objava začne veljati
1. septembra 2024.

Ministrstvo za javno varnost Ministrstvo za trgovino Nacionalna zdravstvena komisija
Ministrstvo za obvladovanje izrednih razmer Generalna carinska uprava Državna uprava za zdravila
2. avgust 2024

Alternative

Kljub temu obstajajo alternativne predhodne sestavine, ki še vedno niso omejene in se lahko prodajajo.

Prekurzorji MDMA :


predhodniki fenilacetona (P2P):

Uradni vir

hwww.mps.gov.cn/n6557558/c9690580/content.html
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Cenim to za to posodobitev, zanima me, katera je najnaprednejša zamenjava za bmk ?
 

rasamyr

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hvala za posodobitev. Ali kdo ve, kaj bi bilo nadomestilo za pmk ? Ne da bi šli skozi Sassafrasovo olje?
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Ali lahko acetonski enolatni ion potencialno opravi kakšno substitucijo s 3,4-metilenedioksifenil bromidom, tako da acetonski enolat nadomesti bromov atom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ali lahko to snov poimenujete v sistemu IUPAC, prosim
Mislim, da karbanion acetona ne bi bil dovolj močan za reakcijo SN.
 
View previous replies…

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Mislim, da je ime IUPAC 1-bromo-3,4-metilendioksibenzen. Razmišljal sem, da bi to izvedel v bazičnem okolju, tako da bi aceton sprostil enolat, in da bi uporabil katalizator s prenosom kovin.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Zakaj bi na novo izumljali kolo? http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...ds/mdp2p-pmk-total-synthesis-via-safrole.884/
MnGZ9bqEVc
 

MacondoNew

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 22, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Kje lahko najdem informacije o vseh prepovedanih snoveh na Kitajskem?
Na žalost ni na voljo splošne slike (
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Ni drugih držav, ki bi izdelovale pmk glicidate? Morda Indija ali druge države?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Indija bo zagotovo zapolnila nekatere vrzeli, ki jih bo Kitajska kmalu zapustila. In ne pozabite, da imajo številni kitajski prodajalci že zdaj nakopičene zaloge v različnih skladiščih po vsem svetu
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Vprašal sem številne in nihče nima več zalog, razen enega, ki sem ga našel (v teoriji), da imajo še 25-kilogramske pakete, vendar zame nemogoče.

Bomo videli, kaj se bo zgodilo.
 

Speedfac

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 2, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Njegova BMK Glicidna kislina (natrijeva sol) CAS 5449-12-7 je prav tako prepovedana , saj je zapisana le BMK Glicidna kislina, številka CAS je 25547-51-7,
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Uradni kitajski dokument ne navaja 28578-16-7, v besedilu pa je...

Veste, birokrati nikoli niso strokovnjaki za zadeve, ki jih urejajo...
 
Top