Nova sintetična kanbinoidna spojina iz muškatnega oreščka?

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
hej, skupnost bbgate,

delam na raziskavi muškatnega oreščka in njegovih sestavin
našel sem 3 spojine, ki imajo afiniteto do receptorjev CB1 in CB2, to so malabarikon C , likarin A, 5-metoksilikarin A
Moje vprašanje je, ali lahko iz muškatnega oreščka izluščim sintetične kanabinoide. najbolj zanimiva snov je likarin A, ki ima učinek JWH-x.
in Pinaca-x, indazolno strukturo.
Ne vem, kakšna je moč teh treh snovi, vendar če niso dovolj močne, ali lahko iz muškatnega oreščka naredimo močne derivate kanbinoidov?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Strukture teh snovi resnično spominjajo na nekatere dizajnerske noide. Vitamin E ima na primer določeno afiniteto do kanabinoidnih receptorjev.

"Muškatni orešček se je uporabljal v medicini in rekreaciji za zdravljenje anksioznosti in motenj razpoloženja. El-Alfy in drugi [12] so dokazali, da dajanje izvlečkov muškatnega oreščka povzroča vedenjske učinke, podobne Δ9 -THC, znanemu eksogenemu kanabinoidu in glavni psihoaktivni sestavini marihuane. Kasnejše preiskave so pokazale, da ti izvlečki nimajo neposredne afinitete za vezavo na receptorje CB1 ali CB2. [13] Da bi ugotovili učinek muškatnega oreščka na endokanabinoidni sistem, smo zato ocenili posredno modulacijo. Z uporabo pristopa frakcioniranja, ki je bil voden s testi in vitro za inhibicijo FAAH in MAGL"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7938946/pdf/jphp13174.pdf

Tu dobimo posredni učinek, kot pri nekaterih drugih vrstah noidov (na primer alosteričnih modulatorjih). V vsakem primeru so to dobre strukture za zamisli o oblikovanju RC
 
Top