Nitroetan Vir

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pred nekaj časa sem po naključju naletel na ta zanimiv izdelek. Izgleda kot 16 oz (473 ml) malo primesi nitroetana. Ali je kdo poskusil destilirati to in dobil nitroetan?
Cuccio Pro Step 6 Powder Polish Deep System Brush Cleanser Refill, 16 oz
RCJu5TVjwq
 

Huey Freeman

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Ali je treba še kakšen korak, preden se varno uporabi za sintezo p2np?
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Videti je lepo - še en izdelek, ki deluje in vsebuje približno 40 % nitroetana, je Acrifix 1S 0117, iz njega ga je mogoče enostavno destilirati ... Uporabil sem 30-centimetrsko kolono in se je dobro obnesel.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
V večini držav je na voljo le majhna steklenička s prostornino 14 ml! Če pa lahko dobite večje steklenice 480ml in 900ml, potem je to prava izbira, saj po destilaciji 100 % deluje za večino sintez.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Pravzaprav sem našel stekleničko tega za svoj sintetizator P2NP. Zdaj potrebujem le še N-butilamin (s tem imam nekaj težav).
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Uporabite lahko tudi druge amine, na primer izobutilamin, ki ga zlahka dobite z dekarboksilacijo a-aminokislin valina.
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
heksametilentetramin (urotropin, heksamin) se lahko uporablja namesto cikloheksilamina za MDP2NP ?¡?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
ne, poiščite primarne alifatske amine
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Hvala, sprašujem, ker je to..
"Raztopite 140 g (1 mol) heksametilentetramina (urotropin, heksamin) in 157,5 g (1,05 mola) natrijevega jodida (ali 174 g (1,05 mola) kalijevega jodida) v 1000 ml vročega 95 % etilnega alkohola (190-odstotni žitni alkohol). Nato dodamo 243 g bromosafrola (1 mol) in raztopino pustimo stati, dokler ne pride do obarjanja. Nato v zmes spustimo tok plinastega HCl, kjer se oborina hidrolizira, raztopi in izloči amonijev klorid. Amonijev klorid filtriramo in alkohol iz filtrata odstranimo z destilacijo pod znižanim tlakom. Surovi amin, ki ostane, očistimo tako, da sprostimo prosto bazo z raztopino NaOH (45 g NaOH v 135 ml vode). Olje ekstrahiramo z etrom (ali toluenom, metilen kloridom itd.) in ga ponovno pretvorimo v HCl sol s tokom HCl plina. Kristale, ki nastanejo iz etra, filtrirajte."
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Nisem prepričan, ali je obstajala stara formula ali ne, toda na tisti steklenici, ki jo prodajajo danes, je kot glavna sestavina še vedno naveden nitroetan, vendar je sestava 50/50 acetona in nitroetana. Pred uporabo ga je treba nujno destilirati. Pravzaprav verjetno dvakrat ali trikrat, ker absolutno vem, da bo aceton povzročil težave med sintezo. Še vedno deluje, samo vedite, da boste dobili 8 oz ali morda sedem od tistega, kar želite, preostanek pa dajte prijateljici, da ga uporabi za svoje nohte.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ta izdelek me je zanimal že prej, po raziskovanju pa sem prebral, da vsebuje 99 % nitroetana ( varnostni list ).
Vendar sem nekje na internetu prebral, da ga je nekdo preizkusil in dejal, da vsebuje le majhno količino nitroetana (mislim, da 10 %).
 
View previous replies…

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Zanima me, ali so uporabili "korak 6" in ne drugega koraka v tej družini izdelkov. AFAIK je korak 6 edini, ki je v prvi vrsti nitroetan. Korak 8 vsebuje aceton in nitroetan.


"Cuccio Pro Powder Polish Dip System Step 8 Dipping Powder Remover"
Kemijsko ime masni % CAS št.
ACETON 60-75 % 67-64-1
NITROETAN 25-40 % 79-24-3
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Uporabili so "korak 6"

HIGGS BOSSON je zgoraj dejal, da ga bo kupil za nekoga, ki ga bo preizkusil, zato bomo kmalu izvedeli rezultate
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
V koraku 6 je 50 % acetona in 50 % nitroetana . Vem, kaj piše v listi SDS, vendar ta laže. Destiliral sem ga iz prve roke, da je bilo vsaj polovica acetona, ki je prišel čez pri približno 55 stopinjah Celzija. Potem je poskočil na približno 120 C in preostanek je prišel čez. Destiliral sem ga tudi približno osemkrat znova in znova, ker vsak košček acetona dobesedno preprečuje reakcijo, za katero ga vsi želijo uporabiti, in se potem preprosto ni mogel kristalizirati ne glede na vse. Morala bi se razkristalizirati pri 114 stopinjah Celzija. Nekaj je zagotovo narobe s to snovjo in z njo se ne bi ukvarjal. Obstaja še ena možnost, ki je dobesedno nič drugega kot nitroetan....
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Da, lahko potrdim, da ta izdelek deluje.
Najprej ga destilirajte, nato paga uporabite kot običajno.
Edina težava je, da so na voljo v majhnih 14 ml stekleničkah in da jih verjetno postopoma umikajo v pozabo... zato si ga priskrbite, dokler lahko.
Mislim, da je bilo v Združenem kraljestvu na voljo nekaj stekleničk s prostornino 480 ml .
Veliko sreče!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Pred nekaj meseci sem na eBayu našel stekleničko s prostornino 32 fl unč. :)
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Ravno pred kratkim je bila steklenica razkuhana in skoraj polovica je dosegla temperaturo vrelišča acetona, preostanek pa temperaturo 120...., kar je malo več kot 115 ish, kolikor bi moral imeti nitro, vendar dovolj blizu. Steklenico so sedemkrat razkuhali, da so iz nje odstranili ves aceton, in še vedno so imeli težave s kristalizacijo p2np. Narejen z isto snovjo, vendar je prešel na nitro za znane dobre stvari in deluje odlično, zato nisem prepričan, kaj je zdaj v teh steklenicah...
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Da! Kupite ga, dokler je mogoče! izdelek bo kmalu na voljo na 'End Of Line'.
 
Top