Brez evforije zaradi racemičnega 4-fluoroamfetamina

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Pred kratkim sem sintetiziral amfetamin in 4-fluoroamfetamin. Navdušen sem bil nad navadnim amfetaminom, ki mi bo pomagal pri osredotočanju na delo, pri 4-FA pa sem se veselil učinkov "evforije", o katerih sem vedno znova slišal (kot na straneh Erowida iz Rhodiuma in SpicyBrowna).

Na spletni strani Psychonaut sem si ogledal stran 4-FA, kjer je bilo navedeno, da je "običajen" odmerek 100-130 mg. Zato sem šel naprej in poskusil 115 mg. Vsekakor sem začutil učinke, podobne amfetaminu, vendar popolnoma brez evforije. Ker gre za racemično mešanico, sem pomislil, da morda potrebujem več, zato sem povečal na 200 mg in začutil več "amped up" občutka, vendar spet nobene evforije.

Prav tako nimam zelo visoke tolerance za amfetamine. Nikoli nisem uporabljal metamfetamina, uporabljal sem scenarij za Vyvanse in pred časom sem naredil nekaj Adderalla, ki mi ga je dal prijatelj. Toda na splošno je bilo kot 4 let, odkar je bila kakršna koli vrsta amfetamina v mojem telesu, zato mislim, da toleranca ni problem.

Ali naj morda poskusim z optično resolucijo, opisano v niti sinteze dekstroamfetamina, da bi dobil izomer dekstro 4-FA?

Hvala.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
271
Points
63
Pozdravljeni. V virih, ki ste jih omenili, je res navedena informacija, da 4FA zagotavlja učinek "evforije", vendar bom pojasnil, zakaj to velja za napako.
Dejstvo je, da se farmakodinamične lastnosti zdravila 4FA razlikujejo od klasičnega amfetamina. 4FA povzroča sproščanje ne le NE in DA, temveč tudi 5-HT, nato pa zavira njun ponovni privzem. Najprej se sprosti NE, nato DA in 5-HT. V primerjavi z amfetaminom ima naša snov močnejše serotoninergično transportno delovanje. Prav zaradi učinka na 5-HT je ta snov blizu MDMA, vendar ne dovolj za pojav evforije. Glede na vse razpoložljive klinične raziskave na ljudeh je 4FA po učinkih blizu D-amfetaminu in "lahkemu MDMA" ter povzroča EMPATIJO, ne pa evforije (vsaj evforije, ki jo boste dobili ob uporabi MDMA, ne boste dobili).

Poleg tega obstaja še en dejavnik, ki vpliva na stopnjo "evforogenosti" 4FA - to je biološki profil jetrnih mikrosomalnih encimov. Če ste močan presnovitelj, bo malo možnosti za nastanek hidroksiliranega 4-fluorofenilnega ostanka, kar bo prav tako vplivalo na indukcijo "evforogenih" učinkov. Obstaja še en dejavnik, ki je za vas precej nepomemben, povezan z "izhodiščem" prenosa dopamina, vendar ta v tem primeru ne igra pomembne vloge. Tudi če sintetizirate D-enantiomer 4FA in ga uporabite, ne boste dobili evforije, ki bi jo lahko doživeli ob uporabi MDMA. Vendar bo stopnja evforije zaradi D-enantiomera za 10-30 % višja kot pri +-4FA.

V primeru, da želite odmerek povečati na 200 ali več, obstaja velika možnost, da se pojavijo neželeni kardiovaskularni učinki, vendar ne evforija.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Za katero obliko soli ste se odločili pri 4FA? Ali mislim, katera je najpogostejša? Prebral sem odgovor @Brain, v katerem piše, da ni hidroskopska. To so vse oblike soli?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
V mojih poskusih je 4-FA sulfat povzročil zelo močno evforijo v odmerku 250-300 mg peroralno. Intranazalno skoraj ni deloval.
 
Top