Pridobivanje opija iz celega maka!

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni vsi, imam 50 makov, ki rastejo, do zdaj so že odcveteli. Zanimalo me je pridobivanje opija iz celotne rastline, saj se mi zdi izluščenje makovih strokov potrata maka, ker celotna rastlina vsebuje alkaloide.

Vendar nisem prepričan, kako naj to storim, naj ga odtrgam iz zemlje, operem in nato skuham v vodi, prefiltriram in nato izhlapim vodo?

Ali kakšen postopek bi bil boljši?
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
To sploh ni škoda, če želite 2-kratni donos ali večji, saj bo mak, ko je pravilno ocenjen, še naprej izločal lateks, po katerem ste prišli, in še naprej izdeloval More, kar se ne bi zgodilo samo z rezanjem.. še vedno bo delovalo, čeprav jih dajte v lonec z vodo in rahlo kuhanje filtriranje strganje, vendar mi je všeč, da ločite stebla od strokov in kuhanje in zmanjšanje, kot ste rekli..
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To je način, kako se to naredi - izvleček celotne rastline. Naberite jo, posušite do kosti in zmeljite čim bolj fino. Alkohol (katerikoli) je najprimernejše topilo, voda nikakor ni dobra.
 
  • Like
Reactions: T 3

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Zakaj ne voda? Ali lahko podrobneje opišete metodo? ali naj jih pobiram, ko so suhe, ker jih običajno pobiram, ko so na vrhuncu zrelosti, ko imajo največ opija aka so še zelene.
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Če je minilo 5-7 dni po tem, ko so odpadli vsi cvetni lističi, bi morali dobiti dober donos, če kuhate z vodo, vendar ne presegajte 80 C (mislim, da je najbolje 45 C), saj lahko začne razpadati morfij. Vsekakor bi morali enega od njih strgati ali narezati in preveriti, ali se iz njega začne cediti dobrota.
 
Last edited:
Top