Redukcija b-nitro stirena v fenetilamin z enim loncem z uporabo natrijevega borohidrida in bakrovega 2klorida

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
naletel sem na ta dokument, ki podrobno opisuje redukcijo b-nitro stirena (ne trans b-metil nitro stirena} . to je vzbudilo moje zanimanje zaradi dejstva, da je nitroetan v državi, kjer živim, skoraj nemogoče dobiti, nitrometan pa je. Ta dokument je precej nov, saj je naveden kot dokument, ki čaka na pregled na pomolu.

Ker nimam formalne kemijske izobrazbe, ampak le nekaj tajne,, {je to osamljen poklic, ki ga ne moremo vprašati soseda za nasvet, ki je kemijski inženir}.

Zato je moje vprašanje tistim z akademskim ozadjem naslednje.

Konceptni dokument se glasi takole. Henryjeva redukcija z uporabo benzaldehida in nitrometana = b-nitrostiren.
redukcija do fenetilamina z uporabo natrijevega borohidrida in bakrovega klorida (in nekaj drugih kemikalij za izdelavo katalizatorja). Ali bi bilo mogoče dodati nitrometan za proizvodnjo metilamina med istim postopkom redukcije kot pri redukciji al/hg.

Prosim, da me ustrelite v plamenih, če so to le sanje.


Povezava do dokumenta:

https://chemrxiv.org/engage/api-gateway/chemrxiv/assets/orp/resource/item/65088cd1b6ab98a41caea11f/original/one-pot-reduction-of-nitrostyrenes-to-phenethylamines-using-sodium-borohydride-and-copper-ii-chloride.pdf
 
Last edited:

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8

Žal ne, Ch3No2 s to metodo ne bo povzročil M-Amp AFAIK. Omenjeno je bilo, da bi bilo to mogoče, na prvem mestu zelo obsežne teme, v kateri se o tem postopku razpravlja drugje. Vendar nisem nikoli naletel na nikogar, ki bi rekel da ali ne. Po mojem razumevanju mora MeAm tvoriti imin s ketonom v brezvodnih pogojih. Prav tako sem v nekaterih arhiviranih člankih prebral, da se imin ne tvori tako dobro s ketonom, ki je potreben za MEFF, kot se tvori z nadomestnimi ketoni (sorta MD).

To je mogoče, vendar ne en lonec in veliko več korakov za dosego vašega cilja na žalost ..

Vendar pa sam nisem nikoli poskusil, ampak kot vedno sem bil radoveden, zato sem se odločil, da se naučim mehanike reakcij. Morda bo kdo drug znal bolje razložiti.[/url]
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Teoretično je to mogoče, vendar nismo poskusili. Lahko pa poskusite in tukaj objavite svoje rezultate.
Bodite pozorni, da morate najprej izvesti sintezo b-nitrosirena, nato pa mu dodati nitrometan z dodatnim števnim deležem NaBH4 s katalizatorjem.
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Okej, morda ga bom le preizkusil. Vprašanje bi bilo, kakšen je volumen nitrometana v NaBH4, ali bi bilo to podobno dobro dokumentirani redukciji Al/Ag na mestu samem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, vašega vprašanja ne razumem jasno. Preoblikujte ga pravilno, prosim.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To je spet Jademyrjev sinhronizator.
Kaj je narobe s P2P + nitrometan/metilamin -> metamfetamin? BMK je cenejši od P2NP in potrebujete tudi veliko manj NaBH4. Zakaj torej?
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
če bi me lahko usmerili k dobavitelju bmk, ki ima razumne cene in pošilja v južno afriko, bi bil to odgovor. vendar so dobavitelji iz kitajske in indije izmuzljivi kot ves pekel in tisti, ki navajajo cene na tem forumu, so tako dragi, da nimajo smisla na komercialni ravni. Ali celo nitroetan, nitrometan je tukaj prosto dostopen, vendar ne nitroetan in za sintezo je videti izvedljiv, če bi lahko dobili natrijev etil salfat v količinah po dobrih cenah.
 
Top