Oksidacija benzilalkohola z razredčeno dušikovo kislino

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Samo iščem, ali ima kdo resničen laboratorijski čas, porabljen za to reakcijo. Zdi se, da je ena od bolj preprostih in z reagenti dostopnih poti za pridobivanje benzaldehida z dobrimi izkoristki. BnOH+HNO3+NaNO2
 

Attachments

  • nNxVgRJCSE.pdf
    175.5 KB · Views: 650

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
dude.... vau... to je prekleto dober članek... hvala, da si ga našel...

Tega še nisem naredil, samo konec tedna sem ga naredil z oksidacijo BzOH z žveplovo kislino v DMSO po poti.... z refluksom... samo nekaj ur refluksiranja, ampak, bogu, DMSO se termično razgradi in ostane ti smrad, ki se ga je težko otresti. Hočem reči, božansko grozno. Pravijo, da je refluks, vendar ga ni... Mislim, da je moja poanta v tem, da sem izbral alternativo in mi je žal, da sem jo izbral, saj bi raje izbral to pot... Ker moj surovi benzaldehid smrdi kot katerikoli produkt razgradnje žvepla, ki ga dobiš, in to je grozno.... Tudi po ekstrakciji in pranju.... Zdaj je v njem aktivno oglje... morda sem se kje zmotil, ampak dobro, predstavljam si, da boš tako ali tako moral destilirati in tako naprej.... Pri žveplani poti je vrenje samo 1 uro, zato sem se odločil zanjo, s skoraj 95-odstotnim donosom, vendar nisem dosegel niti približno tega...

Pri tej metodi sem videl, da je obarvan na koncu postopka in da ga je treba še vedno destilirati. Vendar je to vsaj samo benzaldehid in morda nekaj nereagiranega alkohola... Prepričan sem, da je ta pot boljša, še posebej s tem člankom, ki zajema podrobnosti...
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Preučil sem številne poti in ta se zdi, da je vodilna med vsemi. Uporabite lahko tudi belilo (natrijev hipoklorit) za oksidacijo benzal alc.
 
Top