P2np Sinteze Amonijev acetat Kataliza

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18

Kataliza amonijevega acetata v presežku nitroetana3

Raztopino benzaldehida (6,4 g) in amonijevega acetata (1,0 g) v nitroetanu (20 ml) smo 5 ur segrevali na povratni tok. Po ohladitvi in odstranitvi topila smo ostanek očistili s kolonsko kromatografijo na silikagelu 60 N (nevtralen; heksan-kloroform, 2:1, v/v), nato pa rekristalizirali iz heksana in dobili 1-fenil-2-nitropropen kot svetlo rumene kristale s težo 6,2 g (63 %), mp 71-73 °C.
---------------------------------------------------------------
Obstaja sinteza, vendar ne razumem, da se prečisti s kromatografijo. Kaj lahko storim namesto tega? Koliko stopinj bo znašal refluks? Ali lahko podrobno napišete, kako to narediti?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Ali lahko podrobno napišete sintezo? N-butilamin in cikloheksilamin se v moji državi ne prodajata, prodaja se le amonijev acetat.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Takšna je moja izkušnja z amonijevim acetatom:
80 ml benzaldehida
80 ml nitroetana
60 g brezvodnega amonijevega acetata
70ml GAA

v vodni kopeli, temperatura blizu vrelišča (mislim, da 90°-95°), 5-6 ur.

Bučko občasno pretresemo
ZekCSvy5UR


Po 6 urah:
D4nSseXPFW


Ohladite na sobno temperaturo in jo postavite v zamrzovalnik.
Izdelek je 78 g.


opomba:
- Če se zmes ne kristalizira, vanjo vstavite paličico.
-Če imate pripravljen P2np, ga dajte nekaj v mešanico in takoj se bo kristaliziral.

-Uporabite suh amonijev acetat (moj amonijev acetat je bil zelo moker, zato sem ga posušila, kolikor sem mogla, z robčki; mislim, da je to razlog za majhen izkoristek).
Hvala strokovnjakom za pomoč
@G.Patton @HIGGS BOSSON
ZGRfK4uX6A
 
View previous replies…

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Najlepša hvala za to!! Ne morem verjeti, da imam vse predhodnike, ki jih potrebujem za enega od najpreprostejših RXN, in se tega sploh nisem zavedal!!!
Resnično cenim, da ste me usmerili na to delovno mesto!!!
Ali lahko amonijev acetat posušite na kakšen drug način, kot je morda raztapljanje v nečem, kar bi obdelali z brezvodnim MgSO4? Samo misel, saj lahko kupim brezvodni amonijev acetat , vendar je precej dražji.

Priznati moram, da imam težave s kristalizacijo končnega izdelka n,n-DMT, saj sem uporabil NaBH4.

Potrebujem še en projekt, ki me bo odvrnil od dejstva, da mi ne uspeva! Ha
Dobil sem nekaj DMT, vendar je donos nesprejemljiv...

Sinteza pravi, da je treba končno olje iz vrelega heptana ponovno izločiti, vendar moj noče imeti ničesar opraviti s posameznimi plastmi! To je zelo nadležno.
Trenutno imam poln hladilnik metanola in formaldehida, da bi poskusil še enkrat - VEM, da je na nekaterih mestih presegel 0c in vem, da to ni dobro!
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Amonijev acetat je lažje sintetizirati kot posušiti, zato ga je bolje kupiti brezvodnega.

Iskal sem način za njegovo sušenje, vendar nisem našel načina, ki bi mi ustrezal
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Končno sem to dejansko poskusil, zdaj je dejansko pod refluksom - barva se zagotovo spreminja!
Resnično ne maram vonjav, ki jih dobiš, ko sestaviš ta rxn... Resnično ne maram vonja po mandljih in češnjah, ki ga sprošča ta aldehid, to je odvratno - poleg tega je res težka tekočina.

Ne glede na to, da je tu vsaj zakonito... ali v državah ni omejeno? Spomnim se, da sem gledal tisto epizodo Hamiltonove oddaje "pozitivni amfetamin", v kateri je imel ali je bil to stric Fester? To je bil eden od kemikov, ki je napisal veliko knjig na to temo in je sintetiziral benzaldehid ali vsaj poskušal - ne vem, zakaj bi to poskušal, če ga lahko kupiš kot tukaj..... Morda se motim... v vsakem primeru je jebeno smrdeče!

In ja. Z amonijevim acetatom je malo težko delati - pošteno sem vzel nož, zabodel 250-gramsko kad, nato pa pobral cele koščke in jih potisnil v lijak v bučki.
je čudna stvar, dejansko me je res spominjala na led... ne na ime metamfeta, ampak na običajen, hladen led, kot so snežne krogle 🧊 čudna stvar, ampak upal sem, da se bo pri segrevanju vse skupaj stopilo - imel sem prav Bug ja, naslednjič bi poskusil kupiti brezvodno snov - čeprav sem po naključju kupil kakšen kilogram in pol te stvari!

Vseeno hvala za vodnik - zdi se, da je podobno kot pri nitroaldolu, ki sem ga delal na 2,5-DMOBA, le da sem uporabil nor katalizator in veliko več nitroetana kot nitrometana, vendar mislim, da je to kompromis za to, da n-butilamin ni na voljo... veliko raje sem imel pravi katalizator - etilenediamin v primeru 2,5-DMOBA...

upam, da bo delovalo....Nimam pojma, kako ga bom zmanjšal, tudi če mi bo uspelo nekaj kristalizirati in ne bom končal s posranim nadležnim oljem...

mimogrede, zdaj se spuščam v rxn in ne... popolnoma napačna barva.... Svetlo rdeča! Bah!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ummmmm....čudna barva - zelo dvomim o tem 🤨
NHtQuKrhE9
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Rekristalizacija. Na voljo je tema s podrobnim video učbenikom, zapisom in široko razpravo v razdelku s komentarji. Preden ustvarite novo objavo z isto temo, ki je zelo pogosta in o kateri se je že milijardo krat razpravljalo in bila opisana, se le ozrite po forumu BB.
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
80 ml benzaldehida
80ml nitroetan
60 g brezvodnega amonijevega acetata
70ml GAA

To ne bo delovalo.... zato, če kdo to prebere, ne zapravljajte svojega časa in kemikalij!
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Potem mi navedite le en dober razlog, zakaj to ne bi smelo delovati?
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Glede na tradicionalno Henryjevo reakcijo in glede na to razmerje: Benzaldehid 1000 ml, nitroetan 1000 ml, ledocetna kislina 250 ml in n-butilamin 50 ml

Razlaga:

  1. Benzaldehid (C6H5CHOC6H5CHO):
    • Ta aromatska spojina vsebuje benzenov obroč in aldehidno skupino.
  2. Nitroetan (CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2):
    • Prispeva nitroskupino (-NO2).
  3. Ocetna kislina (CH3-COOHCH3-COOH):
    • Deluje kot šibek kisli katalizator in daje acetilno skupino.
  4. n-butilamin (C4H9NH2C4H9NH2):
    • V reakciji deluje kot baza.
  5. Produkt (fenil-2-nitropropen):
    • Glavni nastali produkt je fenil-2-nitropropen.

Razčlenimo reakcijo za nastanek fenil-2-nitropropena iz danih reaktantov:

Korak 1: nukleofilni dodatek nitroetana benzaldehidu

  1. Nastanek vmesnega produkta enamina:
    • n-butilamin (C4H9NH2C4H9NH2) reagira z benzaldehidom (C6H5CHOC6H5CHO) in tvori enaminski intermediat.
    • Osamljeni elektronski par na dušikovem atomu n-butilamina napade karbonilni ogljik benzaldehida, pri čemer nastane enamin.
\ceC6H5CHO+C4H9NH2−>C6H5CH=CH−NH−C4H9\ceC6H5CHO+C4H9NH2−>C6H5CH=CH−NH−C4H9

Korak 2: Dodatek nitroetana k enaminu

  1. Dodatek nitroetana:
    • Nitroetan (CH3-CH2-NO2CH3-CH2-NO2) se z reakcijo nukleofilne adicije doda vmesnemu enaminu.
    • Nitronatni ion napade enamin, pri čemer nastane nova vez ogljik-ogljik in vmesni produkt nitroalkan.
\ceC6H5CH=CH−NH−C4H9+CH3−CH2−NO2−>C6H5CH=CH−NO2+C4H9NH2\ceC6H5CH=CH−NH−C4H9+CH3−CH2−NO2−>C6H5CH=CH−NO2+C4H9NH2

Korak 3: Nastanek fenil-2-nitropropena

  1. Dehidracija in tvorba fenil-2-nitropropena:
    • Ocetna kislina (CH3-COOHCH3-COOH) reagira z vmesnim nitroalkanom, pri čemer se izloči voda (dehidracija) in nastane fenil-2-nitropropen.
\ceC6H5CH=CH−NO2+CH3−COOH−>C6H5CH=CH−NO2+H2O\ceC6H5CH=CH−NO2+CH3−COOH−>C6H5CH=CH−NO2+H2O

Celotna reakcija: \ceBenzaldehid+nitroetan+ocetna kislina+n-butilamin->fenil-2-nitropropen+drugi izdelki->\ceBenzaldehid+nitroetan+ocetna kislina+n-butilamin->fenil-2-nitropropen+drugi izdelki

Ključne točke:

  • Reakcija vključuje več korakov, začenši z nastankom vmesnega produkta enamina.
  • K sintezi fenil-2-nitropropena prispevajo reakcije nukleofilne adicije in dehidracije.
  • Reakcijski pogoji, kot so temperatura in koncentracije, vplivajo na rezultat, zato je za optimalne izkoristke morda potrebna optimizacija.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Glede na varianto Henryjeve reakcije in glede na to razmerje: 80 ml benzaldehida 80 ml nitroetana 60 g brezvodnega amonijevega acetata 70 ml GAA

Reakcijskega mehanizma ne bom prepisoval, saj bi morali domnevati, da je enak?

Zamenjava n-butilamina z amonijevim acetatom v reakciji, ki ste jo navedli, bi bistveno spremenila potek reakcije. Amonijev acetat običajno deluje kot katalizator v nekaterih reakcijah, vendar nima enake nukleofilne funkcije kot n-butilamin. Reakcija bi verjetno potekala po drugačnem mehanizmu, končni produkt pa bi se lahko razlikoval.

Tukaj je kratek pregled pričakovanih sprememb:

  1. Nastanek vmesnega produkta enamina:
    • Namesto nukleofilnega napada z dušikovim osamljenim parom v n-butilaminu lahko amonijev acetat reakcijo olajša drugače. Reakcijski mehanizem je odvisen od posebnih pogojev.
  2. Dodatek nitroetana k enaminu:
    • Pri tem bi lahko prišlo do dodajanja nitroetana vmesnemu enaminu, vendar bi na podrobnosti reakcije vplivala narava vmesnega produkta, ki bi nastal z amonijevim acetatom.
  3. Nastanek fenil-2-nitropropena:
    • Pri dehidraciji, ki vključuje ocetno kislino, lahko še vedno pride do dehidracije, vendar se lahko podrobnosti razlikujejo in pri celotnem rezultatu lahko nastanejo različni stranski proizvodi ali izomeri.
Za uravnoteženje reakcije z amonijevim acetatom bi bilo potrebno podrobno razumevanje posebnih reakcijskih pogojev, koncentracij in mehanizma, ki morda brez eksperimentalnih podatkov niso zlahka dostopni. po objavi tega besedila bom še enkrat preveril številke, če se motim.

Če povzamemo, čeprav ima amonijev acetat lahko vlogo v nekaterih reakcijah, bi njegova zamenjava z n-butilaminom v danem kontekstu verjetno povzročila drugačen potek reakcije in morda drugačen končni produkt. Za določitev posebnega rezultata bi bila potrebna podrobna eksperimentalna preiskava in optimizacija.

Nadaljujmo s preiskavo in preverimo, ali lahko najdete kakršen koli razlog, zakaj bi moralo delovati?


To so vrednosti za
n-butilamin
Kislost (pKa)0
Bazičnost (pKb)3,2

To so vrednosti za Amonijev acetat
Kislost (pKa)9.9
Bazičnost (pKb)33

n-butilamin morda ne bo deloval ali pa bo privedel do drugačnih rezultatov:

  1. Razlika v reaktivnosti:
    • N-butilamin je primarni amin z nukleofilno aminoskupino, kar mu omogoča sodelovanje v reakcijah nukleofilne adicije. Amonijev acetat kot sol nima nukleofilne aminoskupine. Njegovo reakcijsko obnašanje lahko vključuje prenos protona ali katalitično aktivnost in ne neposrednih nukleofilnih napadov.
  2. Vloga amonijevega acetata:
    • Amonijev acetat se pogosto uporablja kot katalizator ali za pospeševanje nekaterih reakcij zaradi svojih kislih ali bazičnih lastnosti. Vendar je njegova posebna vloga odvisna od reakcijskih pogojev in narave reaktantov. V navedeni reakciji lahko odsotnost nukleofilne skupine v amonijevem acetatu omeji njegovo neposredno udeležbo v nekaterih fazah.
  3. Reakcijski mehanizem:
    • V primeru zamenjave n-butilamina z amonijevim acetatom bi se lahko spremenil celoten reakcijski mehanizem. Nukleofilni napad, ki je ključen za nastanek vmesnega produkta enamina, morda ne bo potekal tako, kot se pričakuje z amonijevim acetatom.
  4. Stranski produkti in stranske reakcije:
    • Različne reakcijske poti lahko privedejo do nastanka alternativnih stranskih produktov ali stranskih reakcij. Na selektivnost in učinkovitost reakcije lahko vplivajo specifični reagenti in pogoji.
  5. Izzivi pri optimizaciji:
    • Tudi če bi bila reakcija z amonijevim acetatom mogoča, bi bilo za doseganje optimalnih izkoristkov in selektivnosti morda potrebno obsežno optimiziranje reakcijskih pogojev, kot so temperatura, koncentracija in reakcijski čas.
  6. Uravnoteženje enačbe:
    • Zaradi zamenjave amonijevega acetata bi bilo morda treba prilagoditi tudi reakcijsko stehiometrijo, da se enačba uravnoteži. To je odvisno od specifičnih reakcij, ki jih amonijev acetat izvede pod danimi pogoji.
V bistvu je izbira reakcijskega partnerja pri organski sintezi ključnega pomena, vsak reagent pa prispeva različne funkcionalne skupine in vzorce reaktivnosti. Brez eksperimentalnih podatkov ali posebnih podrobnosti o reakcijskih pogojih je težko napovedati natančen izid zamenjave amonijevega acetata z n-butilaminom v dani reakciji. Za preučitev izvedljivosti te zamenjave in razumevanje nastale kemije bi bilo potrebno eksperimentalno testiranje.

Številke se ne seštevajo, razlike v raztopini pufra in za kaj deluje kot katalizator? Ne razumite me narobe, upam, da se motim, ker je veliko ceneje in lažje izdelati amonijev acetat kot n-butilamin, to je gotovo.
 

Attachments

  • fh8zRYHD6d.pdf
    15.9 MB · Views: 259
  • 0u4y9EnQXi.pdf
    599.2 KB · Views: 247

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Pozdravljeni!

To ni pravilno, saj primerjate le amonijev acetat z n-butilaminom. Razlika je v kombinaciji amonijevega acetata v ocetni kislini. Amonijev acetat je higroskopičen (zato ima napetost, da disociira le ob prisotnosti neizsušenih topil ali zračnih hlapov) in v raztopini disociira v amonijeve ione NH4+ in acetatne ione (OAc-).
Acetatni anioni delujejo kot šibke baze. V reakciji tvorijo ravnotežje s protoni ocetne kisline, pri čemer nastane rahlo bazično okolje. Amonijev ion prav tako prispeva k ravnotežju, vendar ne h katalizi.
To se zgodi takole:
Najprej pride do disociacije amonijevega acetata (sledovi vode v topilih običajno zadoščajo za solvatacijo nekaterih ionov). Ker pri reakciji nastane voda, jo lahko uporabimo za raztapljanje več amonijevega acetata:

NH4OAc <-> NH4+ + OAc-

Nitroetan se aktivira z bazičnim okoljem, ki ga zagotavlja acetatni ion, in tvori nitronatni anion:

CH3CH2NO2+OAc-->CH3CHNO2-+HOAc
Nitroetan reagira z acetatnim ionom, pri čemer nastane nitronatni anion in se sprosti ocetna kislina.

Nitronatni anion nato napade benzaldehid, pri čemer nastane vmesni produkt nitroalkohol:

C6H5CHO+CH3CHNO2 -> C6H5CH(OH)CH2NO2C6H5CHO+CH3CHNO2->C6H5CH(OH)CH2NO2

Na koncu pride do dehidracije, pri čemer nastaneta P2NP in voda:

C6H5CH(OH)CH2NO2 -> C6H5CH=CHNO2 + H2O

Včasih se nekateri amonijevi ioni lahko deprotonirajo, vendar jih aketna kislina ponovno protonira.


S spoštovanjem
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Hvala! poskusil bom. zdaj je bolj smiselno. na papirju je bilo na prvi pogled videti, da ne bi mogel ohraniti reakcije, vendar domnevam, da je treba biti izjemno pozoren, da je vsaka stvar brezvodna in da je GAA dejansko 99 % in ne 90+, saj bi se hidratacija aminske soli nasičila, preden bi se proces končal, ali če sem iskren, sem najprej mislil, ko sem to videl, da bi amonijev acetat lahko celo olajšal reakcijo. vendar spet nič ni večjega kot spoznati nekaj novega in zlasti, če to tudi olajša življenje. Zato se vam še enkrat zahvaljujem!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To je najslabši način za izvedbo Henryjeve reakcije za izdelavo P2NP iz benzaldehida in nitroetana. Mizerni izkoristki in temna zmešnjava, ki jo je težko obdelati. Za to sranje ni ne mesta ne razloga, da bi ga sploh šteli za uporabnega kandidata za to reakcijo.

Opozorilo! Izogibajte se mu! Velika izguba predhodnikov in časa, edina spojina, ki jo ta sinteza proizvede v odličnih izkoristkih, je nesreča.
 
View previous replies…

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
kakšna je vaša utemeljitev za tak sklep? sprašujem iz radovednosti, saj je bila to sprva moja prva diplomska naloga?

G.Patton

William Dampier

iskreno se opravičujem, da sem vas opozoril na to temo, ali lahko pomagate pri tej zadevi?

 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Amonijev acetat je najboljša možnost, če ne morete dobiti cikloheksilamina.
Izplen ni slab in izdelek ni zelo umazan. Le enkrat ga je treba rekristalizirati.
Ko sem nazadnje opravil sintezo, je bil izkoristek 100 g iz 90 ml nitroetana.
Še nisem ga ponovno kristaliziral.
NeZIy1O8s7
 
View previous replies…

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
To ni videti dobro, ima napačno kristalno obliko in barvo. ste sploh prepričani, da je to p2np? v primeru, da ga ne uporabljate, je videti strupeno
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
90 ml nitroetana, 90 ml benzaldehida, 70 ml GAA in 70 g amonijevega acetata.
Podrobnosti so bile predhodno zapisane zgoraj.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ker ga še nisem izkristaliziral.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Vzemite kateri koli obsežen amin, raztopite ga v malo IPA in dodajte GAA, dokler ph ni kisel. To si vaš katalizator. Da, ne bo raztopljen v IPA, vendar to ni pomembno. 10 g aminov na 100 ml benzaldehida je dovolj, lahko uporabite manj in dobite odlične donose, samo dvakrat več v mikroelektrarni na največ 60 °C. Zmešajte nitro in benzaldehid ter dodajte del katalizatorja, premešajte, ohladite in ponovite. Nikoli nisem imel ničesar pod 90 % izkoristka in sem uporabil celo vrsto različnih aminov. Ne smete iskati enega in edinega amina, ampak morate pogledati, katere amine lahko zlahka dobite, in nato videti, kateri deluje najbolje.
 
Top