Prihodki od destilacije P2p mi zlomijo srce! ! Potrebujem pomoč velikega strokovnjaka! !

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Gospodje,

pri destilaciji P2P sem utrpel strašne izgube.

500mlp2p daje 200ml čistega p2p.

Takšni dobički mi zlomijo srce!

Zgradil sem destilator, tlačni lonec, ki vre pri visokih temperaturah in proizvaja paro.

Steklenico za destilacijo postavite v električni grelni lonec in vklopite grelni lonec na temperaturo približno 130 °C.

Ko para vstopi v cev kondenzatorja in se začne ohlajati, obrnite tlačni lonec navzdol, da uravnate velikost pare. Če ga boste pustili visokega, bo intenzivna para hitro napolnila sprejemno steklenico.

Prvi dve steklenici prejetega destilata med postopkom destilacije vsebujeta večino p2p.

Naslednji destilat vsebuje zelo malo. Po dodajanju raztopine natrijevega klorida je bilo iz približno 2 litrov destilata pridobljenih 20 ml p2p.
Ko voda v destilacijski bučki izhlapi in se segrevanje nadaljuje, nastane gosta karamelna masa.

Drugič sem poskusil dodati vodo, da bi nadaljeval destilacijo, vendar se je kondenzirala samo destilirana voda.

Zdaj imam nekaj vprašanj:

1: Ko se para začne kondenzirati, ali naj bo tlačni lonec še naprej na visoki temperaturi ali naj se temperatura zmanjša?

2: Ali je treba vklopiti električni grelni plašč destilacijske steklenice? Ali pa je za dokončanje segrevanja potrebna samo para iz tlačnega lonca?

3: Ko je vode v steklenički za destilacijo manj, ali naj dodam destilirano vodo za nadaljevanje destilacije? Ali dodati raztopino kalijevega karbonata?

Ali je še kaj drugega, kar počnem narobe?

Gospod, prosim, pomagajte mi!

Najlepša hvala! !
 

Attachments

  • yYdHxlzOpP.jpg
    yYdHxlzOpP.jpg
    4 MB · Views: 35

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Po destilaciji je zmes v destilacijski bučki še vedno videti oljnata. Po ohladitvi se na dnu pojavi nekaj kristalov. Ali takšna zmes vsebuje tudi p2p?
Ali obstaja način za ekstrakcijo p2p in ponovno destilacijo?

Vem, da je moje vprašanje neumno! Moja država in moja raven angleščine! Zato ne morem vprašati za več informacij.

Prosim, pomagajte mi! !
Najlepša hvala! !
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Možno je uporabiti tudi raztopino natrijevega karbonata. V majhno bučko dajte umazan P2P in natrijev karbonat ter ju segrevajte, dokler ne zavre. Če je druga erlenmajerica za oddajanje pare večja od vaše erlenmajerice za P2P, morate uporabiti destilirano vodo in jo segrevati na 105 stopinj (vzdržujte temperaturo), dokler ne ugotovite, da tekočina, ki izteka, ni mastna. To je zelo preprosto, vendar preveč zamudno.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
lahko vam povem točko s časovno potratnostjo iz prve roke, tudi jaz trenutno delam parno destilacijo po reakciji iz BMK. Brez vira toka.
Zdaj je na ogrevanju približno 48h in pred približno 1h vidim moten bel tok pare v kondenzatorju, v zbiralni bučki.
Sprva plava na površini, nato pa se spusti na dno, kjer je velika gruda, ki se sesede.
Ko vanjo posvetimo z baterijsko svetilko, je rahlo rumena s pridihom neonsko zelene barve.
Za naslednjič je dobro imeti vir toka.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
1. da in ne uravnavajte hitrost parjenja glede na količino v destilacijski bučki.
2. da, mora biti na
3. odgovor 1
v destilacijsko bučko dodajte vrele kamne . raztopino natrijevega karbonata je treba dodati v P2P in ne v parnik
Če ne deluje, poskusite z vakuumsko destilacijo
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Mislim, da poznam vir težave, oziroma sem zaradi lastne neumnosti enkrat izgubil vse svoje p2p. Morda ste tudi vi storili enako neumnost.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Naj ne bo tako vznemirljivo, to bi bilo ? Hvala za vašo podporo !
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Žal mi je, da nisem povsem razumel, kaj ste imeli v mislih. Murphyjevi zakoni delujejo zame, napredoval sem tako, da sem naredil in razumel vse napake, preden sem kar koli naredil.
 

Honeymoon302@

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Mar 10, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Kako ste ga izgubili in kaj lahko dobim?
Sem iz Indije
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Zaradi visokega parnega tlaka (nihanje tlaka itd.) sta glavna bučka in sprejemnik uničila tudi p2p, ki je destiliran v bučki. Da ne bi spet naredil iste neumnosti, sem nekajkrat dodal ventil za uravnavanje tlaka pare in steklenico za pobeg. dokler se ga ne naučite v celoti.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
V P2P ne dodajajte nobene podlage.
V destilacijski bučki mora biti vedno voda, nikoli ne dovolite, da bi se posušila.
 
Top