Ključna baza PGP

ney10

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dober večer vsem.

trenutno iščem informacije o programu PGP, natančneje o iskanju informacij prek "baze ključev". Pred kratkim sem se pogovarjal z zelo zanimivimi ljudmi, ki so bili sposobni identificirati e-poštni naslov zgolj na podlagi prstnega odtisa PGP. Za svojo raziskavo so uporabili bazo ključev, ki vsebuje seznam prstnih odtisov PGP.

Vendar pa mi ta koncept "baze ključev" ni preveč znan. Ali mi lahko kdo razloži, kako točno deluje? Kakšne so prednosti in omejitve te metode iskanja informacij?

Če imate primere "keybase" ali vire, ki bi mi jih priporočili, da se naučim več, bi vam bil zelo hvaležen.

Vnaprej se vam zahvaljujem za vašo pomoč in nasvete.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Ko ustvarite ključ PGP, lahko vanj po želji vključite svojo elektronsko pošto. Svoje javne ključe lahko naložite tudi na javni strežnik ključev.

Niste se pogovarjali z zanimivimi ljudmi, ki izvajajo "raziskave". To so običajne funkcije pgp. Ali niste uporabljali GnuPG? Preberi priročnik.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Zelo slaba zamisel je a) priložiti elektronsko sporočilo s ključem PGP in b) ga naložiti v javni strežnik.

Mislim, ali želite, da je tajno ali ne?
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
77
Reaction score
46
Points
18
Vsakdo, ki ve, kako deluje pgp, lahko to stori.. in to je res zelo neumna ideja, da vam pošto pripne na ključ.
 
Top