Sinteza fenilacetona (P2P) z etilglikidatom BMK

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
E6r9ND8StG

Ta pristop k sintezi fenilacetona (P2P) je preprost način, kako dobiti fenilaceton iz etilglikidata BMK in njegova sinteza iz benzaldehida. BMK etilglikidat se lahko hidrolizira v P2P. Ta reakcija ni občutljiva na vodo kot sinteza metilglikidata BMK. Prednost je tudi precej visok izkoristek (82 % iz benzaldehida v P2P). Poleg tega za reakcijo ni potrebna nobena zapletena oprema in jo je mogoče zlahka izvesti.

Oprema in steklovina.


Reagenti.

  • Dimetilformamid 900 ml.
  • Benzaldehid 300 ml.
  • Etil 2-kloropropionat 540 g.
  • benziltrietilamonijev klorid (TEBAC) 32 g.
  • kalijev karbonat 780 g.
  • natrijev hidroksid (NaOH) 135 g.
  • Destilirana voda ~1,9 l.
  • koncentrirana (37 %) vodna klorovodikova kislina (HCl) ~250 ml.

...

Sinteza etilglikidata BMK iz benzaldehida

5nkNswEyzA
1. Dimetilformamid 900 ml vlijemo v 3 L reakcijsko bučko z okroglim dnom s štirimi vrati, opremljeno s povratnim hladilnikom, zgornjim mešalom in kapljičnim lijakom.
2. Nato dodamo 300 ml benzaldehida. Vključi se zgornje mešalo.
3. V reaktor vlijemo etil 2-kloropropionat 540 g. Doda se katalizator benziltrietilamonijev klorid (TEBAC) 32 g. Nato v reakcijsko zmes dodamo kalijev karbonat 780 g.
4. Vodna ali oljna kopel se segreje na 40 °C.
5. Reakcijska zmes se 48 ur meša na topli kopeli.
6. Vnaprej se pripravi 30-odstotna vodna raztopina natrijevega hidroksida (NaOH) 450 ml.
7. Po 48 urah se mešalnik izklopi. Reakcijska zmes (tekoči sloj brez usedline) se dekantira v veliko čašo.
8. V čašo nalijemo 1 L čiste destilirane vode in temeljito premešamo.
9. Ločimo plast glikidatnega estra. Plasti se ločijo s pomočjo ločevalnega lijaka.


Opomba: Glikidatni ester se v naslednjih reakcijah uporablja brez čiščenja. Če ga kemik želi uporabiti kot produkt, ga mora destilirati iz stranskih reakcijskih produktov zaradi presežka etil 2-kloropropionata.

sinteza BMK glikidne kisline (natrijeva sol) BMK etilglikidat

EfnEY7VRJ1
10. Glicidni ester se prenese nazaj v čisto reakcijsko bučko.
11. Predhodno pripravljeno in ohlajeno NaOH sln. nalijemo v lijak za kapljanje.
12. Vključi se mešalnik. Reakcijski mešanici se počasi dodaja 30 % aq. raztopina NaOH, 450 ml. Temperaturo reakcijske zmesi je treba vzdrževati pod <30 °C.
13. Nato reakcijsko zmes mešamo 12 ur pri sobni temperaturi.
14. Čez nekaj časa dodamo 500 ml destilirane vode in zmes nekoliko segrejemo (ne več kot 60 °C).
15. V segreto reakcijsko zmes se nalije 500 ml benzena, toluena ali drugega podobnega topila.
16. Mešalnik se izklopi. Nastanejo plasti.
17. Z ločevalnim lijakom se ekstrahirajo reakcijski stranski produkti (ne prej destilirani stranski produkti estrov). Plast vode z raztopljeno glikidno kislino BMK (natrijeva sol) se loči nazaj v bučko.

Sinteza fenilacetona (P2P) iz BMK glikidne kisline (natrijeva sol)

QNSTpmXl76
18. S pomočjo kapalnega lijaka v erlenmajerico previdno vlijemo koncentrirano (37 %) vodno klorovodikovo kislino (HCl), da dosežemo pH1.
19. Mešanico segrejemo na 60 °C in dekarboksiliramo ob stalnem mešanju 5 ur.
20. Nato izklopimo mešalnik in zmes ločimo v dve plasti. Plast BMK je zgornja plast.


Opomba: Če zmes ohladimo, bo plast BMK na dnu.

21. Plast BMK ločimo v čašo z ločilnim lijem za nadaljnje sinteze.

Opomba: Čez nekaj časa se preostala voda v čaši popolnoma loči od olja BMK.

Donos BMK je ~300 ml (82 %
).
 

senior

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Očitno je najboljša beema (opeka), verjetno je najbolj priročno kupiti vodo in povečati vrednost vsaj 2-krat več, za ostalo pa naj poskrbijo strokovnjaki ;)
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Zahvaljujemo se vam za vaša prizadevanja
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Zahvaljujem se vam, da ste podrobno napisali temo, predvsem pa, da nam vedno pomagate do uspeha, zelo si želim, da bi imeli video o sintezi P2P benzaldehida in metil etil ketona (MEK)

Kot veste, si lahko metil etil keton (MEK ) vsakdo priskrbi v trgovinah, za vas pa je na voljo tudi video o sintezi benzaldehida
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Benzaldehida ni težko sintetizirati in na tem spletnem mestu je o njem nekaj stvari
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pozdravljeni,
Koliko ml je približno v zadnji plasti vode pred hidrolizo HCL? in gr natrijeve soli na njej teoretično? Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, opravičujem se za dolg odgovor, nisem videl vašega vprašanja. Približno 1 kg glicidata na 1 kg vode. V primeru 15-odstotne HCl kisline sploh ni treba raztopiti v vodi. Reakcije ne pregrevajte, to je pomembno.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Etil 2-kloropropionat 540 g ali 540 ml, saj je na voljo v tekoči obliki komercialno.in tudi v videoposnetku je tekoča oblika pourled.So plz advise.thanks in advance
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Kar me moti, so vizualni elementi. Etilglikidat sem videl le kot bel prah. Ko poskušam razmišljati, kako bi ta postopek uporabil za ta beli prah (cas# 28578 16 7), sem resnično zmeden. Najhuje je, da se mi zdi, da bi moral poznati odgovor (glede na moje izkušnje). Lahko bi videl, da se prah pri segrevanju stopi v oljnato snov (kot je prikazano v videoposnetku), vendar menim, da se dodajanje 30-odstotne raztopine natrijevega hidroksida izvaja pri 30 C ... kar po mojem mnenju ni dovolj vroče, da bi se omenjeni prah stopil. Kako torej (v mojem primeru) v ta postopek vključiti PMK etilglicidat (v prahu) cas# 28578 16 7)? Morda na ta problem gledam z druge strani, vendar menim, da bo najbolje, če se na tej točki le ponižam in prosim za napotke. Torej, ali me kdo želi prepričati, da se počutim kot popolna kreten, in me opozoriti na (najverjetneje) očitno stvar, ki sem jo spregledal?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, gre za etilglikidat PMK in ne BMK. Natrijeva sol glikidne kisline BMK ima obliko prahu cas 5449-12-7.

Da, PMK morate segreti na 80*C. Prosimo, da si ogledate ustrezno temo in tam nadaljujete s svojimi vprašanji, če ne boste našli odgovorov:
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
To je bil hiter odgovor. Zahvaljujem se vam za to: zelo cenim. Ja, poznam razliko med BMK in PMK. Vem, da se lahko uporabljata v istih reakcijah za pridobivanje različnih končnih produktov (MDMA, metamfetamin, MDA, amfetamin). Kot izhodišče sem uporabil samo safrol, vendar sem razmišljal o PMK etilglicidatu. Ker sem poznal podobnosti, sem razmišljal, da bi lahko del tega postopka (BMK) uporabil na PMK E.G., da bi dobil PMK. Razmišljal sem malo izven okvirov, to je vse. Prebral bom povezavo, ki ste jo ponudili. Še enkrat hvala.
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Pozdravljeni, gospod, kako lahko pretvorim BMK 5449-12-7 prah v tekočo obliko in kje lahko sledim postopku?
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
ali poznate razmišljanje o bmk v tekočino ? ali bi bil korak 14 in 15 odgovor ?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
ali lahko pls pojasnite, da je v koraku 14 "(14. Čez nekaj časa dodamo 500 ml destilirane vode in zmes nekoliko segrejemo (ne več kot 60 °C).".

Moje vprašanje je, kako dolgo je treba mešanico segrevati. (Čas trajanja) ali kakršen koli znak.
Hvala vnaprej.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni in ali je iz tega koraka, ki ste ga stqrt, če imate prašek BMK 5449-12-7 ali novi bmk prašek na trgu zdaj?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Začel sem z dimetilformamidom, benzaldehidom, natanko tako kot v videoposnetku.
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
bi lahko z 5449-12-7 prašek na koraku 12?


12. Mešalnik je vklopljen. Reakcijski zmesi počasi dodamo 30 % aq. raztopino NaOH 450 ml. Temperaturo reakcijske zmesi je treba vzdrževati pod < 30 °C.
13. Nato reakcijsko zmes mešamo 12 ur pri sobni temperaturi.
14. Čez nekaj časa se doda 500 ml destilirane vode in zmes se nekoliko segreje (ne več kot 60 °C).
15. V segreto reakcijsko zmes vlijemo 500 ml benzena, toluena ali drugega podobnega topila.
16. Mešalnik se izklopi. Nastanejo plasti.
17. Z ločilnim lijakom se ekstrahirajo reakcijski stranski produkti (ne prej destilirani stranski produkti estrov). Plast vode z raztopljeno glikidno kislino BMK (natrijeva sol) se loči nazaj v bučko.
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Rad bi vprašal: Ali lahko koncentrirano (37-odstotno) vodno klorovodikovo kislino (HCl) nadomestite s čim drugim? Ker je tukaj ne morem kupiti
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Žveplova kislina in ortofosforna kislina. Če ne, lahko vzamete nekatere druge kisline. Ni treba uporabiti 37-odstotne kisline, lahko vzamete 15-odstotno in ne uporabite dodatne vode.
 
Top