Piperonske poti?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Poskušam ugotoviti, ali obstajajo drugi načini, kako priti do mdp2p iz piperonal.

Očitno obstaja nitroetan. Težko ga je dobiti, zato ni najboljša možnost.

Mislim, da pot prek MEK ne deluje pri piperonalu, nikoli nisem videl, da bi trdili, da deluje. Če je tako, bi bila to lahko spodobna možnost.

Potem so tu še darzeni. Ni slabo, stvari morajo biti očitno suhe in hladne, sicer pa so stvari prezahtevne.

Ali so še kakšne druge, ki jih pogrešam?
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
V 500 ml erlenmajerico rb s tremi vratovi, v kateri sta bila termometer in mešalna palica, smo dodali 16,6 g (100 mmol) 2,5-dimetoksibenzaldehida in 18,3 g (150 mmol) metil 2-kloropropionata. Dodali smo 100 ml MeOH, da se benzaldehid pretvori v raztopino. Reakcijsko zmes smo ohranjali pri temperaturi 15 stopinj C, nato pa v 40 minutah po kapljicah dodajali 8,1 g (150 mmol) natrijevega metoksida v 50 ml MeOH. Ko je bil dodan ves alkoksid, smo reakcijsko zmes pustili, da se segreje na sobno temperaturo, in jo mešali še eno uro. Reakcijski zmesi smo nato dodali 10 g (250 mmol) NaOH v 40 ml vode, pri čemer smo ohranjali temperaturo 20 stopinj C, nato pa smo vse skupaj mešali pri sobni temperaturi čez noč. Naslednje jutro je bila v raztopini gosta bela oborina. Tej smo dodali 15 % aq HCl, dokler nismo dosegli pH 3,5. To je povzročilo izločanje bistrega rumenega olja. Raztopino smo dve uri segrevali na vodni kopeli pri temperaturi 65 stopinj C, da smo dokončali dekarboksilacijo. Metanol smo odstranili z destilacijo v rotovapu, keton pa smo izolirali s parno destilacijo. Destilat smo ekstrahirali s 3x75 ml toluena in zbrane toluenske faze posušili nad MgSO4. Toluen smo odstranili z destilacijo v rotovapu, pri čemer je ostalo bistro rumeno olje.

Izdelek: 14,94 g (76,9 mmol) 2,5-dimetoksifenilacetona
Čistost: 96 % s HPLC



Verjamem, da se mdp2p lahko sintetizira z uporabo piperonala namesto 2,5-dimetoksibenzaldehida.
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Pred dnevi sem razmišljal o istem, o piperonalu+mek za izvedbo aldolne kondenzacije, nato pa vmesni produkt oksidirati s H2O2 ali klasičnim tvodimenzionom.

Poskušal sem narediti simulacijo z nekaterimi motorji brez reakcij in rekel, da bi bilo mogoče, z zaupanjem 0,41
 
Top