Prosimo za pomoč pri sintezi A-OIL

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni vsi. Imam dvom, našel sem hitrost, ki prihaja zelo tekoče. Zanima me, ali je presežek A-OlL, saj imam precejšnjo količino tekočine.
Ima močan "ribji" vonj, ph pa je enak ali večji od 10.
 
Last edited:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
poskusite ga nevtralizirati z žveplovo kislino in preverite, ali se razbije
 

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
To je slika tekočine. kako moram dodati žveplovo kislino? Koliko?
 

Attachments

  • 1ASHQZ6ILy.jpg
    1ASHQZ6ILy.jpg
    336.8 KB · Views: 363
  • 6yhbtC2epU.jpg
    6yhbtC2epU.jpg
    1.2 MB · Views: 392

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Soliranje proste baze amfetamina običajno poteka z mešanico žveplove kisline in izopropanola v razmerju 1 : 5, dokler raztopina ne doseže pH 6-7, tudi prosto bazo je treba zmešati z izopropanolom. Z brizgalko dodajte kislino po kapljicah proti koncu.
Raztopino premešajte, amfetamin sulfat mora biti viden že od prve kapljice v raztopini, če je raztopina pregosta, dodajte več izopropanola, da se bolje premeša. Upam, da vam bo to pomagalo.
 

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Potem moram:
1º Narediti raztopino žveplove kisline z izopropanolom 1/5 100 ml žveplove kisline + 400 ml izopropanola
2º Prejšnjo mešanico po kapljicah dodajam tekočini na fotografiji (morebitno A-OIL)
Kako lahko vem, ali sem dodal dovolj? Ko je PH 6 ali 7? Ali obstaja kakšno tveganje pri mešanju izopropanola in žveplove kisline?
Opravičujem se za toliko vprašanj, vendar je moja raven angleščine nekoliko osnovna in želim 100-odstotno razumeti postopek.
Lep pozdrav in najlepša hvala, brat
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Prvi: Koncentrirana žveplova kislina ni povsem neškodljiva, zato med dejavnostjo obvezno nosite zaščitna očala in rokavice.

Žveplova kislina in izopropanol morata biti čim manj obremenjena z vodo.

Če uporabljate pH-papir, pred testiranjem raztopine brez baz navlažite pH-papir z destilirano vodo, kar bo zagotovilo natančen rezultat.

Za testiranje bi vzel manjšo količino.
Na primer, zmešajte 10 ml morebitne proste baze (olje A) s 30 ml izopropanola.

Nato zmešajte kislinsko raztopino z 2 ml žveplove kisline in 10 ml izopropanola. Žveplovo kislino počasi dodajte izopropanolu, pri tem pazite, da bo vroča. Uporabite injekcijsko brizgo. Če količina ne zadostuje, preprosto zmešajte novo raztopino kisline in nadaljujte.

Prosta baza (olje A) je bazična s pH, ki je večji ali enak 10, s kislino nevtraliziramo bazo do največ pH6 (nevtralno), vse pod tem bi zmanjšalo izkoristek in sulfat bi postal rdečkast.

Ko torej dosežete pH 7-8, nadaljujte previdno in po dodajanju kisline vedno dobro premešajte raztopino proste baze, kot sem že dejal, če postane pregosta, dodajte še več izopropanola, tudi če bi ga moralo biti 100 ml :D

Dobljeni sulfat ločite s filtrom in dobro posušite.

Glede na situacijo bi opravil še dva postopka čiščenja, če je sulfat čist, ga lahko takoj porabite. Pozor, zelo čist :D
 
Top