Priprava bromvalerofenona za alfa-PVP

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Predstavili bomo dve metodi za bromiranje valerofenona za A-PVP.
To je prva.



Bromiranje valerofenona za a-pvp, metoda 1:

Potrebovali boste:
  1. Valerofenon (CAS 1009-14-9) 100 g
  2. hidrobromno kislino 48 % (HBr) 29 ml
  3. Vodikov peroksid 35% (H2O2) 19ml


To sintezo lahko izvedete v kozarcu ali celo v stekleni čaši. Za mešanje lahko uporabite dolgo 1ml brizgo.

1)
V kozarec dajte 100 g valerofenona in dodajte 29 ml bromove kisline.

2) Z brizgalko odmerite 19 ml* (lahko v delih) vodikovega peroksida. Na brizgo pritrdite dovolj dolgo cevko, da lahko vodikov peroksid vbrizgate na dno kozarca.

3) Pri naslednjem koraku bo potrebna spretnost. Z eno roko z brizgalko po kapljicah dodajajte vodikov peroksid, z drugo roko pa mešanico mešajte. Med reakcijo boste videli, da se bo zmes začela segrevati. Vsako dodajanje vodikovega peroksida naj bi dalo znak. Oglejte si barvo zmesi. Barva je lahko od rumene do rdeče. Ko je naslednja serija reagirala in ste opazili reakcijo in spremembo barve, dodajte naslednjo serijo vodikovega peroksida. Nadaljujte, dokler ves vodikov peroksid ne izteče ali dokler zmes ni več razbarvana.
Mešanico zelo dobro mešajte 10-15 minut in nadaljujte z naslednjim korakom.

4) V kozarec nalijemo 200 ml destilirane vode in mešanico dobro premešamo, opazimo lahko ločitev na dve frakciji. Želena frakcija (organska) bo na dnu, zgornja (vodna) se pošlje v odpad. Zgornjo frakcijo lahko priročno odstranite z brizgalko in jo zavržete. Spodnjo frakcijo speremo z raztopino sode bikarbone.

5) V ta namen v kozarcu pripravimo raztopino 20 g natrijevega bikarbonata (sode bikarbone), raztopljenega v 250 ml vode. Raztopini dodamo dobljeni bromvalerofenon in dobro mešamo 10-15 minut.

6) Nato pustite mešanico stati. Ponovno bo prišlo do delitve na dve frakciji. Ponovite ločevanje kot v četrtem koraku. Organska faza je bromvalerofenon na dnu in pralna raztopina sode bikarbone na vrhu.

7) Bromvalerofenon je rumeno/svetlo rjavo do rdeče/temno obarvana tekočina. Je zelo jedka, njeni hlapi dražijo sluznice in lahko poškodujejo kožo. Shranjujte v plastičnih ali steklenih posodah s tesno prilegajočimi se pokrovi v temnem in hladnem prostoru.

To je vse. Z bromvalerofenonom lahko brez težav kuhate alfa-PVP.
Nato vam bomo povedali o drugi metodi za bromiranje valerofenona
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
v vašem vodniku za A-PVP v štirih korakih potrebujete *Alfa-bromvalerofenon, vendar je kemikalija, ki se izdeluje v vodniku na tej strani, bromvalerofenon. kako naj sintetiziram alfa-bromvalerofenon in ne samo bromvalerofenon?

Hvala za pomoč
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Ali obstaja kakršen koli odgovor na to vprašanje?

Ali kdo pozna odgovor 🤔
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
to je enako
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Omeniti moram še naslednje. Ljudje pogosto poskušajo zamegliti, katero kemikalijo uporabljajo, da jo prodajajo. Vidim, da se 2-bromovelarofenon/a-bromovelarofenon prodaja pod imenom
2-bromo-1-fenil-1-pentanon
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Da, to je to
CAS# 49851-31-2
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Da, to je to
CAS# 49851-31-2
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Da, to je to
CAS# 49851-31-2
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Hej vsi, vsaka pomoč bi bila zelo hvaležna, danes sem imel prvi poskus sinteze apvp.

V prvi fazi halogeniranja sem upošteval postopek, kot je opisan v videoposnetku, in počasi dodajal H202 v reakcijsko posodo, v kateri sta valerofenon in hidrobromna kislina, pri čemer sem pazil, da temperatura ni presegla 60 stopinj Celzija.

Opazil sem, da je rdeča bromova barva ostala in ni izginila, ko sem dodal 2/3 od 43 g H202. To sem vzel kot vizualni znak, da ne smem več dodajati peroksida.

(domneval sem, da je to zato, ker sem peroksid koncentriral s 6 % na 37 % s kuhanjem vode v vakuumu in sem ga morda nekoliko preveč koncentriral).

Reakcijsko mešanico sem pustil mešati 10 minut, da sem se prepričal, da rdeča barva ne bo izginila. To se ni zgodilo.

kmalu po tem, ko sem reakciji dodal 500 ml destilirane vode, se je spodnja plast bromovalerofenona spremenila iz rdeče v mlečno belo.

Domnevam, da sem dodal premalo peroksida in pustil reakcijo mešati dovolj dolgo. Reakcijo sem zavrgel in bom poskusil še enkrat.

Za vsako pomoč bom hvaležen
 
Top