Programirljiva grelna plošča v Evropi

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
razmišljam o darilu za rojstni dan zase. najboljša možnost je po mojem mnenju programirljiva kuhalna plošča.
katera je najboljša možnost glede na ceno/funkcionalnost za takšno napravo v EU?
mislim, da je ne bom uporabljal za kakšno zapleteno sintezo. toda prikazati rekristalizacijo - ja!
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Prizadeval bi si za IKA/Corning/VWR, možnost je tudi Fischer, vendar v zadnjem času kroži mnenje, da je to Walmart znanstvenih blagovnih znamk. Lahko si omislite rabljenega po nizki ceni, kako pretepen in kako dolgo vam bo služil, pa ostaja vprašanje. Treba je razmisliti tudi o velikosti kuhalne plošče, ali se bo ploščica prilegala velikosti stekla, ki ga boste uporabljali (toplota bo prihajala iz sredine), ali bo steklo nerodno viselo z nje in se bo morda prevrnilo?

Drug vidik je magnetno mešanje, predvidevam, da ga boste za re-x želeli vključiti. Zmogljivost mešanja motorjev, ki jo navajajo proizvajalci, velja za mešanje H2O v najboljših pogojih, če boste mešali 3L mešanice, ki spominja na kašo, magnetno mešalo s prostornino 3L ne bo kos.

Material - ali boste na njem destilirali žveplovo kislino? Potem boste morda želeli najcenejše. Če bo to kos opreme, ki ga boste po vsaki uporabi obrisali in pospravili, potem se lahko odločite za nakup stekla, prevlečenega s keramiko.

Vsega tega sem se naučil sproti, če želite moje osebno mnenje o cenovno najugodnejšem viru in modelu, mi lahko pošljete sporočilo. S tem ne spodbujam vratarjenja, le v resnici se povezave do določenih spletnih strani, ki kažejo na določene modele, ne bi smele deliti, saj bi jih zlahka označili (kot se je zgodilo z 20-litrsko(?) bučko, ki jo je DEA uvrstila na seznam opazovanih v času, ko so izhajali priročniki za proizvodnjo metamfetamina, vsi so priporočali enako zmogljivost).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Še nikoli nisem videl programirljive kuhalnice, gotovo so drage. Ko bom potreboval to funkcionalnost, bom verjetno samo povezal nekaj krmilnikov PID. Nekaj jih imam naokoli in so zelo poceni, približno 25 dolarjev. Potreboval bi termostat, vendar bi ta pidgin imel samo sondo, rele pa bi bil v seriji z žico grelnega elementa in bi obrnil gumb na visoko in pustil, da ga pid poganja. Za kristal ne bi mešali, ampak bi želeli nadzorovati padec temperature na 1-2°/uro, kajne?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Dobra ideja. Ponovno moram priklicati nekaj svojega znanja s področja načrtovanja vezij.

Na internetu sem videl nekaj rabljenih 2-litrskih kuhalnih plošč okoli 150 EUR, vendar so vse iz ZDA. Glede na moj položaj se ne splača truditi za čiščenje.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
ou potrebujete le dober PID-regulator in vsak vir toplote lahko spremenite v programabilnega. REX-C-100 so bili v preteklosti dobri in poceni, zdaj pa so sranje - izogibajte se jim! Če potrebujete kaj več kot termostat. Imam tajvanski "VERTEX", ki je dober, ima vse funkcije za povečevanje/pomanjševanje in še veliko več. Na voljo je tudi odprtokodni krmilnik PID za 50 dolarjev, mislim, da lahko počne vse in ga je mogoče povezati tudi s prenosnim računalnikom. To bi bila danes moja izbira.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ja, v resnici potrebujete le tem0 p4obe in rele ter nekaj, kar lahko uporabite kot vmesnik za računalnik ali telefon. To posebno funkcijo bi bilo enostavno kodirati
 
Top