Perspektivna sintezna pot za pridobivanje [ LSD ] - ali je izvedljiva?

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Obravnavajmo možno pot sinteze L S D



Dragi oblikovalski alkimisti, ki prakticirate zasledovanje znanja,
HfV80QGz3W



Danes vam pišem s skoraj vročičnim navdušenjem, da bi z vami delil zamisel, ki mi že nekaj tednov obsesivno kvari v glavi. Verjamem, da sem zagledal možno sintezo za pridobivanje tako znane molekule dietilamida lizergične kisline.


Nagovarjate me, naj to teorijo predložim v presojo ostrim in radovednim umom, kot je vaš, kdo drug kot vi bi lahko poklepetal o tej tako vznemirljivi temi? Le odkrita izmenjava in umirjena razprava med enako mislečimi lahko izpopolni ideje in jih vedno bolj približa resnici. Upam, da bomo lahko vzpostavili enakopraven dialog, v katerem bosta prevladovali iskrena radovednost in pripravljenost za spremembo perspektive.


Vem, da mnogi med vami posvečate neprespane ure mislim, kot je ta, ki jo želim zdaj razložiti. Zato sem tako prepričan, da jo boste lahko pošteno presodili in jo s svojimi dragocenimi opažanji izpopolnili. Prosim vas, da mi pomagate izpopolniti to intuicijo, ki me je prevzela. Verjamem, da nam bo ta pogovor omogočil, da bomo vsi napredovali v razumevanju zapletenih tem, ki vzbujajo našo intelektualno radovednost, in nasitili naš duh erudicije.

Pošiljam vam najtoplejše pozdrave in se veselim začetka pogovora z vami, ki bo tako razburljiv kot konstruktiven. Raziskovanje zahteva skupno vztrajnost. Nato si bomo ogledali reakcijski mehanizem, ki ga je s peresom in papirjem razvil vaš sogovornik

Oglejte si priponko DgRb7meqh8.jpg

Tu bomo opisali nastanek acetatnega estra lizergične kisline. Kot lahko vidimo, smo pri reakciji esterifikacije tipa acetilacije, ki je zanimivo, da pri tej reakciji ni alkoholov. Tega predloga nisem potegnil iz žepa, to zamisel je zasnoval in glasno komentiral doktor organske kemije. "Ko smo razjasnili to brezno, precej vprašljivo, nadaljujmo." Nato si bomo ogledali portret reakcijskega mehanizma nukleofilne substitucije. Reakcija med acetatnim estrom lizergične kisline in dietilaminom, pri kateri nastane LSD Ogled priponke

Prikaži priponko yTOmtocFDl.jpg

Natančneje, gre za dvomolekularno nukleofilno substitucijo (SN2), ki poteka po naslednjih korakih:

1. dietilamin deluje kot nukleofil in donira par elektronov za tvorbo kovalentne vezi z ogljikovim atomom sp3 acetatne skupine.

2. To povzroči hkratno razcepitev vezi C-O acetatne skupine.

3. Kisik izstopajoče acetatne skupine odide z elektronskim parom in nastane acetatni ion.

4. Medtem ogljik ostane vezan na nukleofil dietilamino z novo vezjo C-N.

5. Mehanizem je usklajen, tj. poteka v enem koraku in brez nastanka karbokationskih vmesnih produktov.

Zato gre konkretno za bimolekularno nukleofilno substitucijo (SN2), pri kateri dietilamin deluje kot nukleofil, ki zamenja acetatno skupino na sp3 ogljiku estra, pri čemer končno nastane molekula LSD.

Veselim se vaših komentarjev. To počnem dobre volje in se veselim, da se bom lahko z več ljudmi pogovarjal o fascinantni organski kemiji.

sem se potrudil tudi s sintezo dietilamina in še eno, kjer ugibam o ekstrakciji lizergične kisline. Počakajte na naslednjo objavo
.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ne da bi zvenelo nesramno ali odvračajoče, vendar je na vaši drugi prilogi in tudi v besedilu jasno, da imate v mislih anhidrid lizergično-ocetne kisline, v nobenem primeru pa ne ester. To je po reaktivnosti tako drugačna molekula, da še nikoli nisem slišal, da bi kdo resno govoril tako zapleteno znanost (no, spomnim se, da sem naredil takšno napako med študijem za svojo diplomsko nalogo). Raje imejte to urejeno zaradi vas, mislim, da nihče, ki zmoti ta dva, ne bi smel zveneti "za resno jemanje" napredno, z mehaničnimi podrobnostmi brez predhodnega praktičnega testiranja (ne da bi to delovalo po mojem iskrenem mnenju). Zdaj nisem strokovnjak, ampak kolikor se trudim, da ne bi bil neprimeren, preprosto ne morem pustiti tega, kot je. Strokovnjaki lahko pustijo precej bolj kisel komentar. Čeprav se mehanizem zdi pravi, dvomim, da je dejansko uporaben, in nimam pojma o anhidridni ali tako rekoč "esterski" metodi sinteze.
 

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni HerrHaber, prebral sem vaš komentar in cenim, da ste si vzeli čas za pregled in analizo prispevka. Poglobljeno sem preučeval nekatere sintezne poti in spoznal, kako zahtevno je lahko pridobivanje lizergične kisline, bodisi iz semen jutranje slave, sporiša ali celo pridobivanje LSA iz Stipa robusta, saj je to zelo naporen postopek.

Ko enkrat dobimo lizergično kislino, se zdi dodajanje dietilamina za pridobitev LSD razmeroma preprosto. O svojem predlogu sem se pogovarjal z zdravniki kemiki, ki so mi zagotovili, da bi lahko deloval. Predlagal sem sintezo LSD iz lizergične kisline, pri kateri se najprej s PCl3, PCl5 ali SOCl2 tvori acilklorid, nato pa se za tvorbo LSD doda dietilamin. Po mnenju tistih, s katerimi sem se posvetoval, se zdi ta sinteza pravilna, vendar so me opozorili na težave pri pridobivanju predhodnikov za tvorbo acilklorida, zlasti tionilklorida, ki ga je v Latinski Ameriki težko najti in je zaradi svoje strupenosti tudi tvegan.

V odgovor sem predlagal, da bi ga sintetiziral samostojno, kar je sprožilo nekaj smeha in opozoril o nevarnostih, ki so s tem povezane. To me je spodbudilo, da sem predlagal sintezo, ki sem jo delil v tem prispevku, pri čemer sem upošteval dostopnejše in cenovno ugodnejše reagente. Ko sem pokazal to novo pot, sem prejel pozitivne povratne informacije in povedal, da bi bila lahko veliko bolj zanimiva in donosna možnost, če bi jo nadaljeval.

Vendar pa to ostaja potencialna sinteza, ki je odvisna od izziva pridobivanja čiste lizergične kisline, kar je na podlagi mojih raziskav resnična ovira.

Zahvaljujem se vam za pozornost in se veselim nadaljevanja te zanimive razprave na forumu!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Dober uvod, čeprav...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Tionilklorid nam v EU dejansko ni na dosegu roke iz Poljske ... vendar morate najti pravo osebo za masko in jo uspešno poslati v tujino v dobro zaščiteni ampuli, pravzaprav je POCl3 tisto, kar si idealno želite, vendar so acilkloridi sestavine za metodo stare šole in dvomim, da je vaš namen eksperimentalna arheologija. Preberi samo o metodi PyBOP, neki genij je uporabil znanstvene dosežke SPPS za LSD in vse delo se opravi z mešanjem kot 5 minut in pol ure brez segrevanja, vse je izvedljivo v enem dnevu s tem, kar bi lahko imenoval visok izkoristek ... to je tudi to, kar želim početi, navsezadnje sem postal kemik zaradi svojega prvega acid tripa. Na zdravje!
 
Top