Psevdoefedrin iz zdravila proti prehladu, metoda ekstrakcije.

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Pozdravljeni kolegi kemiki. Danes sem prinesel zdravilo proti prehladu (kapsulo), ki vsebuje psevdoefedrin hidroklorid. V škatli je 8 kapsul. Vsaka kapsula vsebuje 90 mg psevdoefedrina, skupaj 0,72 grama. Cena je zelo nizka, 1,5 ameriškega dolarja. Tukaj so njegove sestavine: Vsaka kapsula vsebuje 90 mg psevdoefedrinovega hidroklorida. mg, klorfeniraminijev maleat (klorfeniramin) 4 mg. Pomožne snovi so: škrob, saharoza, hidroksipropilmetilceluloza, polimer etilceluloze, suha snov za pršenje Opadry yellow, suha snov za pršenje Opadry pink. Kako lahko povečam ekstrakcijo?
Moji lastni postopki ekstrakcije so: odprite kapsulo - namočite v 99-odstotni etanol - filtriranje s sesanjem - izparite filtrat do ekstrakta - ekstraktu dodajte hladno vodo (pojavi se lepilo) - filtriranje s sesanjem - filtrat prilagodite na alkalno PH12+ in nato ekstrahirajte, (ksilen ) Izvleček posušite - po sušenju spustite v plinski vodikov klorid (pH doseže kislost) - filtrirajte s sesanjem in dobite bel psevdoefedrin hidroklorid v prahu. Vendar sem poskusil več ekstrakcij in dobil le zelo malo psevdoefedrina. Ali obstaja kakšen način za povečanje izkoristka?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
@G.Patton
Gospod, prosim, pomagajte mi ugotoviti težavo. Donos je premajhen.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/ephedrine-extraction-from-pills-methods.2443/
Pozdravljeni, poskusite z drugo metodo s toluenom namesto ksilena.
Koliko ste dobili?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Pozdravljeni, gospod, v skladu z mojo metodo sem dobil 40-odstotni izkoristek. Pri drugem načinu ne morem kupiti nafte.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Koliko gramov? Nafto lahko nadomestite s PE ali belim špiritom ali heksanom.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Iz 14,4 grama tablet psevdoefedrina sem pridobil 6,1 grama. Čistost pa je zelo dobra, bela in brezhibna. Rekristalizacija ni potrebna in ga je mogoče neposredno reagirati.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Kaj je ena tableta z maso?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Žal mi je, gospod. Programska oprema za prevajanje nas vedno zmoti, mislim, da sem iz tablete, ki je vsebovala 14,4 grama psevdoefedrina, izvlekel 6,1 grama. Izkoristek je 40 %. Čeprav ga ne uporabljam, je kakovost zelo dobra, bel kot sneg, in se lahko neposredno uporabi za naslednji korak. Nafte in metil etil ketona ne morem dobiti, sta cevna izdelka, pri metodi 2, PE ni mogoče uporabiti. Moja obstoječa topila so: etanol, DCM, PE, ksilen, destilirana voda, žveplova kislina, klorovodikova kislina, hipofosforna kislina, ledeniška ocetna kislina, aceton in nekateri drugi reagenti (natrijev hidroksid, natrijev klorid, natrijev karbonat, natrijev sulfat).
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Veseli me, da vas lahko slišim. Hvala, gospod. Kupil sem 20 škatlic zdravil, v vsaki je 8 tablet, vsaka vsebuje 90 miligramov psevdoefedrin hidroklorida. Skupna vsebnost je 14,4 grama psevdoefedrinovega hidroklorida, izločil pa sem 6,1 grama. Podroben postopek ekstrakcije: 1. Tablete sem 1 uro namakal v brezvodnem etanolu (pri sobni temperaturi/med mešanjem). 2. Nato sem filtriral in trdno filtrsko pogačo izpiral z novim etanolom (etanolni ekstrakt je zelo viskozen in ga je težko filtrirati, zato sem uporabil filter z 800 mrežnimi očesi). 3. Izparite filtrirani etanolni ekstrakt do razredčenega stanja. 4. Z dodajanjem ledene vode (destilirane vode) med mešanjem boste dobili snovi, podobne gelu. 5. Gel filtrirajte in koloid izperite z novim etanolom. 6. Filtrat alkalizirajte z raztopino natrijevega hidroksida do pH 12 in ga pustite stati 30 minut (uporabite hladen 20 % natrijev hidroksid). 7. Prelijte v ločilni lijak in trikrat ekstrahirajte s ksilenom. 8. Združite ksilen in posušite (z brezvodnim natrijevim sulfatom). 9. Filtrirajte (brezvodni natrijev sulfat očistite z novim ksilenom). 10. Nato vnesemo suh plinski vodikov klorid (žveplova kislina + natrijev klorid), da nastane bela oborina (prezračevanje ustavimo, ko ni več oborine). 11. Nato filtriramo in sušimo pri sobni temperaturi 1 dan. 6,1 g psevdoefedrin hidroklorida po konstantni masi. Moje vprašanje: 1. Ali morate namočene tablete zviti v prah (tablete v kapsulah so zelo majhne). Ali je treba tablete za namakanje segrevati? 3. S katerim topilom lahko raztopite hidroksipropilmetilcelulozo, polimer etilceluloze, opalno rumeno suho razpršilo, opalno rožnato suho razpršilo in jih vnaprej odstranite.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
O obliki vaših tablet ne vem zagotovo. Poskusite jih zmleti v prah in si oglejte razliko.
Lahko poskusite malo pospešiti postopek raztapljanja
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Da, gospod, tableto bom zmlel v prah na prvotni osnovi in med postopkom namakanja segreval etanol.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Gre za zdravilo v obliki kapsul. Kapsulo razstavim in ohranim majhne delce v kapsuli, iz katerih je razvidno, da je prekrita s suhim prahom Obadai, rožnate in svetlo rumene barve.
 
Top