Piridin

xoxorthadox

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Piridin Je zelo vnetljiva, šibko alkalna, z vodo mešljiva tekočina z značilnim, neprijetnim vonjem po ribah. Večinoma ga je preprosto izdelati kot za tiste, ki nimajo enostavnega dostopa do takšnih predhodnikov. To je kratek pregled proizvodnje piridina.
Niacin + bakrov kromit = (dekarboksalacija) niacina = piridin. Trenutno zbiram vse, kar potrebujem za pripravo bakrovega kromita. vendar moram pripraviti aluminijev di-kromit in ga bazirati za proizvodnjo aluminijevega kromita, nato pa lahko začnem s proizvodnjo bakrovega kromita. Več bom objavil, ko bom imel najnovejše podatke o napredku. kakršna koli vprašanja, predloge ali celo ideje za pridobivanje piridina, prosim, pustite komentar. Pri meni je piridin na seznamu II in je nadzorovana kemikalija...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Neverjetno. Kaj bodo načrtovali naslednjič :). Kmalu bom izdeloval piridin kot del izdelave talidomida (ki je malo znana rekreativna droga, bolj znana po svojih teratogenih učinkih). Imam dostop do kalijevega dikromata, vendar bi lahko prav tako dobro uporabili veliko dostopnejši bakrov karbonat. Kot je to storil NileRed:
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tako sem opravil sintezo piridina z mešanimi rezultati. Zaradi dostopnosti reagentov sem se odločil za destruktivno dekarboksilacijo niacina s toploto, pri čemer je bil katalizator bakrov klorid. Očitno je pri uporabi bakrovega kromita izkoristek boljši, vendar sem se raje kot s tedni ukvarjal z iskanjem popolnega katalizatorja na enostaven, poceni in dostopen način.

Vse je šlo gladko, vendar sem zaradi nestrpnosti zagotovo pregrel reakcijsko maso in izgubil veliko produkta. Destilacijska naprava je bila preplavljena s hlapi in večina jih je ušla, ne da bi se kondenzirala (glej sliko). Zato bom to ponovil z večjo previdnostjo pri segrevanju.

Kljub temu sem zbral lep majhen izplen v obliki surovega, nečistega, rumenega piridina, ki sem ga nato destiliral v pajek, izločil prvi rumeni del iz bolj hlapnih nečistoč v destilirani tekočini, preostanek pa obdelal s sveže posušenim magnezijevim sulfatom. Rezultat je bil lep, čisti piridin brez vode. Donos je bil prav tako grozen kot vonj, vendar sem ga imel dovolj za naslednji poskus.
 

Attachments

  • T9nxr45yHm.JPG
    T9nxr45yHm.JPG
    3 MB · Views: 785
  • OqS8BmpXiG.JPG
    OqS8BmpXiG.JPG
    2.2 MB · Views: 744
Top