Kvalitativno določanje kofeina z Wagnerjevim reagentom

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pripravil sem fotografsko poročilo o kvalitativni analizi z uporabo Wagnerjevega reagenta (vodna raztopina joda in kalijevega jodida) za preverjanje dveh vzorcev amfetamina na prisotnost kofeina. Prvi vzorec je vseboval kofein, drugi pa ne. Ta metoda deluje tudi pri drugih PAS (psihoaktivnih snoveh).

Poskus št. 1 (vzorec s kofeinom)
1.
Za pripravo Wagnerjevega reagenta potrebujete vodo (ni nujno, da uporabite destilirano vodo) ter alkoholno raztopino joda in kalijevega jodida (kupite jo lahko v lekarni). Uporabite lahko bolj koncentrirano raztopino joda. V 10 ml vode dodajte 10-15 kapljic joda (barva raztopine mora biti kot na fotografiji).
1

2


2. V 10 ml vode raztopite 100 mg vzorca amfetamina (dovolj je 100 mg, vendar je bolje več). Raztopini amfetamina dodajte 1-2 ml Wagnerjevega reagenta.
3

4



3. Dobljeno raztopino premešajte. Čez minuto lahko opazite oborjene črne kosmiče, ki kažejo na prisotnost kofeina v vzorcu.
6
7
Ta vzorec vsebuje ~60 % kofeina in ~27 % amfetamina ter 13 % nečistoč.

Poskus št. 2 (vzorec amfetamina brez kofeina)
Za ponazoritev sem izvedel podoben poskus s čistim vzorcem amfetamina (brez primesi kofeina). Kot lahko vidite na fotografiji, ni črnih kosmičev.
10
13
 
Last edited by a moderator:

Cocojamba

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 14, 2021
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Kako ste določili koncentracijo v tem testu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Izmerjen je bil z analizo GC-MS.
 
Top