Vprašanje o aminih za sintezo 1-fenil-2-nitropropena?

tucosalamanca

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Iskal sem načine za izdelavo kemikalij, navedenih spodaj. vidim, da je mogoče uporabiti različne amine, vendar morda najprej: ali obstaja kakšna povezava med različnimi amini in izkoristki? in ali jih je mogoče nadomestiti s katerim koli drugim primarnim aminom, ki ni naveden v tej temi?

In drugo vprašanje, ali kdo od teh aminov ve, kako jih izdelati, ali še bolje, ali jih je kdo od teh aminov že kdaj izdelal?

kot razumem: cikloheksilamin - glavna pot je popolna hidrogenizacija anilina z uporabo katalizatorjev na osnovi kobalta ali niklja. kako bi se to dalo narediti?

kot razumem: N-butilamin - proizvaja se z reakcijo amoniaka in alkoholov nad aluminijevim oksidom. Kako to deluje?

Obstaja veliko število spletnih strani, ki "razlagajo" sintezo, vendar v resnici ne razlagajo ničesar. navajajo reagente in nekatere prikazujejo izračune reakcijske sheme. zato sem v skrajni sili brskal po različnih forumih in celo poslal elektronsko pošto svojemu staremu učitelju kemije na kolidžu, da bi vprašal. in do zdaj nihče ne ve? upam, da ima kdo tukaj odgovor? vnaprej hvala.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ne morem govoriti o sintezi aminov, vendar je glavno gonilo izkoristka, če je prisoten ustrezen katalizator,primarni amin, za katerega veste, da 100 % katalizira reakcijo (2, ki ste ju navedli), odstranitev vode.
Preprosto povedano, reakcija je reverzibilna in več vode, kot je odstranite iz sistema, bolj se reakcija usmerja v proizvodnjo več stirena.Brez odstranitve vode, nastale v reakciji, je največji teoretični izkoristek 50 %.
Vsaj kolikor je meni znano, če kdo od velikih ljudi ve drugače, naj se oglasi.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Zakaj sintetizirati te amine?

So lahko dostopni, lažje je kupiti pripravljene katalizatorje za Henryjevo reakcijo.

Če so težave s cikloheksilaminom ali butilaminom, lahko uporabimo brezvodni amonijev acetat.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
Nič ni enostavno dostopno! Po teh krajih ! Govt tako poln strahu. Zato se zdaj odločim, da bom izdelal, (brezvodni amonijev acetat ali razredčen vodni metilamin).
Kaj predlagate?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
O tem preberite temo o sintezi in poglavje s komentarji. Vaša vprašanja so bila že zastavljena in odgovorjena.
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
1. Butilamin
2. Cikloheksamin
3. Metilamin
4. (brezvodni) amonijev acetat.
5. Ne
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
5. Mislim, da ne, metilamin je precej šibka Lewisova baza. To je le teoretična predpostavka.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, ne morem povedati, kaj točno, vendar mislim, da da.
Da, vendar bodite pripravljeni na to, da boste dobili majhen izkoristek
Kot je dejal @HIGGS BOSSON, se jih splača kupiti. To je utemeljeno s komercialno izvedljivostjo vaše sinteze. Iz nitro spojine boste naredili amin za zmanjšanje druge nitro spojine %) Druge sinteze aminov zahtevajo več reakcij in zahtevajo veliko časa in reagentov. Na primer sinteza n-butilamina.

0FlcyKesxm


prav tako potrebujete aparaturo za višinski tlak

Kakšno razlago iščete? Obstaja jasno napisano navodilo s seznamom reagentov, opreme in manipulacij. Poleg tega so na voljo videoposnetki sinteze! Ali ste že kdaj videli kakšno spletno mesto z videoposnetki sinteze P2NP? Prepričan sem, da ne. Resnično ne razumem vašega razočaranja in kaj iščete. Ali potrebujete, da ga bo nekdo sintetiziral namesto vas in boste za to samo rekli "hvala"?

 
Top