VPRAŠANJE o sintezi 4mmc in 3cmc

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Pozdravljeni. Ta čudoviti forum sem odkril pred dvema mesecema in je tako poln odličnih in uporabnih informacij... obžalujem, da se kemije nisem učil vsaj v srednji šoli..
Ogledal sem si vse tukaj objavljene videoposnetke.

Želim proizvajati v srednje velikem obsegu.

Izdelati želim 4 mmc in 3 cmc. Razumem, da je postopek enak, edina razlika je v predhodniku, s katerim začneš?
Za 4mmc je to 2-bromo-4-metilpropiofenon, znan tudi kot 2b4mp, za 3cmc pa
2-bromo-3'-kloropropiofenon, znan tudi kot 2b3c
Kupil sem nekaj laboratorijske opreme.
Imam mešalnik, 3000ml čašo in lij za separacijo, vendar lahko kupim še kaj drugega, če je potrebno.



Najenostavnejša metoda z mojega vidika je ta:

Ta metoda se zdi enostavna za izvedbo, vendar je ta metoda iz
4'-metilpropiofenona in če kupim
2-bromo-4-metilpropiofenon na forumu, bom moral slediti le videoposnetku od 3:23 dalje, kajne?

Po 3:23 se glasi: "Pri bromiranju 4-metilpropiofenona dobimo 2-bromo-4-metilpropiofenon v benzenu."
Ne najdem benzena, vendar razumem, da je dober tudi toluen.
Torej, da bi lahko posnemal video, moram začeti s toluenom in dodati 2-bromo-4-metilpropiofenon, nato pa nadaljevati kot v videu?

Prav tako.. Ne morem najti klorovodikove kisline HCI, vendar sem našel vodikovo-bromovo kislino HBr.
Ali lahko torej namesto benzena uporabim toluen, namesto HCI pa HBr?
.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, pravilno
Ne, pozorno preberite

Ne smete posnemati videoposnetka. Razumeti morate, kaj počnete in kakšni so tamkajšnji procesi. To traja nekaj časa, vendar se začetnik ne more naučiti vsega. Močno vam priporočam, da potopite zobe v vsako manipulacijo in korak, razčlenite vsa vprašanja, preden začnete s sintezo v majhnem obsegu.
Preberite in oglejte si tudi to temo. Če česa ne razumete, pobrskajte po Googlu ali si oglejte razdelek Pogosta vprašanja v laboratoriju. Tam je vse, kar morate vedeti za uspešno sintezo.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Videl sem ta priročnik, vendar je namenjen za velike
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Kakšen problem je sorazmerno zmanjšati obseg?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Običajno je x10, zato predvidevam, da je -10
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
ja, želim začeti z majhnim obsegom in po nekaj uspešnih serijah lahko povečam... ker pa nimam kemijskih osnov znanja, želim poskusiti z izdelavo in se bom naučil s prakso, upam :))
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Pretresanje in pečenje z dcm kot poskusno preizkušanje, ki bi ga lahko označili kot majhno merilo

@Netflix ima dober zapis
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Da, namesto benzena lahko uporabite toluen, lahko uporabite ksilen. hidrobromna kislina daje specifičen produkt, nekoliko se razlikuje od hidroklorida.
Pomembno je izbrati dober čas za aminiranje in dobro temperaturo, približno 2 uri 30 minut in približno 60 stopinj (reakcije ne morete segrevati neposredno, zelo priporočljivo je, da jo segrevate prek vodne kopeli).
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Povedali so mi, da je pošiljanje Metilamin je na Kitajskem prepovedano.. in da moram uporabljati
Metilamin hcl

Ta navodila sem našel tukaj na bbgate
ali je to prav?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ni mi všeč zamisel, da bi v majhni količini vroče vode poskušal zbrati brezmetilaminsko bazo, saj mešanica vsebuje natrijev klorid, ki bo izpodrinil metiaminski plin. Bolje je plin zbrati v ločeni čisti vodi ali organskem topilu.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Natrijev hidroksid je potreben, če uporabljate metilamin hcl. Prava količina je približno 1 kg NaOH na 1 kg BK4 (z majhnim presežkom).
 
Top