Vprašanje o sintezi alfa-metiltriptamina z uporabo triptofana

bigdigrandy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Mar 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Imam zamisel o možnem načinu sinteze aMT z uporabo triptofana kot izhodne snovi.
Na tem forumu sem iskal podobno sintezo, vendar nisem našel ničesar, zato mi je zelo žal, če takšno vprašanje že obstaja.

Sinteza, o kateri sem razmišljal, se začne z redukcijo karboksilne skupine triptofana z uporabo LAH, da se dobi hidroksi skupina, nato pa se z uporabo vodikovega jodida v prisotnosti rdečega fosforja odstrani hidroksi skupina in spremeni v jodid triptamina.
CFZ8KQu2oE

Triptaminjodid bi zdaj reducirali z litijaluminijevim hidridom, da bi dobili končni izdelek aMT
ARXruUzxBf


Moje vprašanje je, ali bi ta sinteza teoretično delovala in katero bi bilo idealno topilo za izvedbo te sinteze?
Če bi ta sinteza delovala, bi lahko aMT izdelali iz lahko dostopnih in ne sumljivih ostankov, ki bi jih lahko izdelali z minimalno opremo in znanjem.
Bilo bi super, če bi mi kdo pomagal, ker moje znanje kemije ni zelo dobro in si ne zaupam, da bi poskusil to, ne da bi koga vprašal, ali bi to sploh delovalo.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
No, v vašem načrtu je več šibkih točk, vendar hej, čestitke za tako drzen načrt sintezne poti. Najprej vljudno priporočam uporabo Red-Al (dolgo ime, ki ga morate preveriti sami), ki je veliko manj piroforen, zato je varnejši za ravnanje. Druga stvar je, da boste potrebovali metilni ester Trp in imam nekaj predhodnega dela, kar pomeni, da vam lahko ponudim priročno metodo za njegovo pripravo, ki z LAH ali Red-Al omogoča hidroksimetilni analog. Glede rdečega P/HI bi pričakoval, da se bo reduciral na AMT, če boste imeli srečo (ne vem, ali to deluje za primarne na podoben način kot za sekundarne alkohole, zato morate preveriti). Prepričan sem, da obstajajo priročnejše metode jodiranja in da je jod dovolj dobra odhajajoča skupina, da ga morate le združiti z molekulo, na kateri bi bil raje kot na Trp. Druga stvar, ki jo je treba upoštevati, je, da je triptaminska kemija precej dolgočasna in vedno frustrirajoča, tudi če je na srečo le malenkostna.
 
Top