Vprašanje - rekristalizacija

noMercyy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Ali lahko kdo razloži, zakaj se 3cmc po rekristalizaciji v kratkem času pojavi bel in kako lahko dobim trajne kristale steklenega videza? poskusil sem v ipa, acetonu in samo v vodi. Rezultati so zelo zadovoljivi, vendar je glavna težava ta, da se čez čas pojavi belina. Naslednja težava so rjavkaste lise na vrhu kristalov. Ima kdo kakšno rešitev/nasvet zame? Prebral sem vse teme o kristalizaciji 4mmc in nisem našel nobene pomoči.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Prvi. Ali ste najprej uporabili filtrirni papir in filtriranje, da bi odstranili vse dlake in smeti?

Drugič. Kako hitro izvajate rekristalizacije? Opazil sem, ko običajno delate z amini ali celo s 4mmc. Po večkratnih rekristalizacijah so lahko na končni kristalizaciji bele barve. Toda da bi iz sladkorja prešli v steklo. Jaz grem počasi. Kot tedni/meseci ..

Ps Tudi jaz sem naredil več rekristalizacij iz dh20, prav tako je bil skoraj viden mdma.the topljenec je bil jasen koncentriran... Rekristalizacije po v acetonu ali etanolu rjava se je ponovno pojavila... vzemite to za kar boste z amini
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
K temu bi rad nekaj dodal. Pri svojih poskusih sem opazil, da se 4mmc ponavadi okleva pri obarjanju in kristalizaciji, kar je lahko posledica presežka metilamina ali drugih produktov stranskih reakcij, vendar sem iz nekega razloga ugotovil, da puščanje na hladnejšem mestu, kot je hladilnik, spodbudi kristalizacijo
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Toda ko grem počasi, je jasno, da so velike skale
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ostanki kristalizacijske raztopine se posušijo na kristalih in tako kristalizirajo ostanke izdelka v obliki majhnega površinskega prahu. Za popolno odstranitev kristalizacijske raztopine morate kristale temeljito sprati s suhim acetonom. Aceton mora biti zelo hladen, da se prepreči raztapljanje površine kristalov. Sušenje kristalov bo boljše v pogojih vakuuma (kot primer uporabite eksikator).
 
Top