Vprašanje v zvezi s PMK

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Pozdravljeni, Ali je pri novem PMK (etilglicidat) potreben postopek, ki ga moram opraviti, da ga pretvorim v olje PMK? Vidim, da obstaja postopek za pretvorbo metilglikidata PMK, ali bo to delovalo enako? ali ima kdo kakšen nasvet?
Hvala!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Metil, etil, terc-butil, izopropil itd. etri reagirajo z alkalijami in po reakciji s kislino. Reakcija je vedno značilna za vsak eter. Veliko vprašanje o kakovosti najbolj glikidnega etra.
 
Last edited:

ghostprince

Don't buy from me
New Member
Joined
May 6, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
naletel sem na ta postopek sinteze glicidata in me zanima, ali ga je kdo preizkusil
"
Glikidat dajte v toplo vodo, dodajte lug, dokler PH ni spodobno osnovno.

Mešajte eno uro, da se saponifikacija konča.

Počasi kapljajte HCl, raztopina se bo začela mehurčkati. Dodajte ga, dokler raztopina ne preneha brbotati in je PH rahlo kisel (verjetno ne želite, da je preveč kisel, saj bi lahko kaj razgradil/sprožil polimerizacijo), to mešajte eno uro, segreto na približno 80C.

Na tej točki je konverzija končana. Ekstrahirajte z DCM, sperite DCM s slanico NaCl in izparite DCM. Bam, končni izdelek je pripravljen za vakuumsko destilacijo."
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Samo za eter, ne za sol
Reakcijski čas bo odvisen od temperature in količine. Bolje je pri sobni temperaturi in 12 ur ali več.
pH<=3, 80-90*C. Če pred tem ni bilo odvečne alkalije, potem na začetku ne bo močnega mehurjenja.
Če imamo koncentrirano vodno raztopino (kislo z alkalnimi solmi) in vročo zmes, bo BMK plast na vrhu.
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Kdo je to poskusil? izgleda zelo zanimivo.... vendar sem izgubil veliko pmk poskuša recepte...
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Torej... ste poskusili ta recept s temi spremembami? rezultati?
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
ali lahko namesto DCM uporabim eter?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Da, in ne samo eter
 
Top