Vprašanja RE: Sinteza N-metilalanina

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Kratka različica mojega vprašanja se glasi: kako lahko ločim n-metilalanin iz raztopine, ki vsebuje tudi mononatrijev fosfat?

In zdaj podrobna različica: po postopku, ki ga je za sintezo n-metilalanina uporabil stric Fester (v knjigi Secrets of Methamphetamine Manufacture), imam težave z izolacijo izdelka. Članek, ki ga uporablja kot vir, lahko najdete z guglanjem "Reductive methylation of primary and secondary amines and amino acids by aqueous formaldehyde and cink".

V bistvu zmešate raztopino mononatrijevega fosfatnega pufra (200 ml H2O + 9,5 g NaOH + 16 ml H3P04), ki ji dodate 0,1 mol alanina, 0,15 mol formaldehida in 0,2 mol cinka v prahu ter po 45-minutnem mešanju filtrirate cink in pH z NaHCO3 prilagodite na 7. Nato naj bi se n-metilalanin oboril kot približno 10 g belih igličastih kristalov. Preprosto, kajne?

Problem je v tem, da namesto 10 g kristalov dobim ~18 g belih in prozornih kristalov, ki se začnejo topiti pri približno 40 °C! Po mojih izračunih bi moral biti največji možni izkoristek približno 11 g n-metilalanina, zato se očitno obori tudi nekaj drugega. Po več tednih ponavljajočih se poskusov in vračanja k izvirnemu dokumentu mislim, da sem končno ugotovil, kaj se dogaja - čeprav stric Fester pravi, da je treba uporabiti NaHCO3 za prilagoditev pH na 7, mislim, da dodajanje sode bikarbone pretvori nekaj mononatrijevega fosfata v dinatrijev fosfat, ki je veliko manj topen. Poleg tega dinatrijev fosfat tvori več hidratov, ki se vsi talijo med 36 in 50 stopinjami Celzija, kar bi pojasnilo tako nizko tališče (N-MeAla bi se moral topiti pri ~200 stopinjah Celzija) kot tudi dodatno težo izdelka.

Če je tako, potem je problem, kako prilagoditi pH končne raztopine, ne da bi se pri tem tvoril ne preveč topen dinatrijev fosfat. Po natančnem pregledu izvirnega dokumenta sem opazil, da so "raztopini naknadno dodali amoniak", zato sem se odločil, da poskusim z amoniakom prilagoditi pH, vendar se ni nič oborilo in je možno, da so amoniak dodali le zato, da bi uničili morebitne ostanke formaldehida.

Ali ima kdo kakšno idejo, kako (A) ločiti mešanico dinatrijevega fosfata in n-metilalanina v prahu ali (B) prilagoditi pH pufra mononatrijevega fosfata na 7, ne da bi ga pretvorili v dinatrijev fosfat? Za vsako pomoč bi bil zelo hvaležen :)
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Ali če nihče nima idej, kako pridobiti izdelek mojega postopka, bi bilo iskreno zelo koristno, če bi kdo imel dobre informacije o n-metilalaninu, ker se zdi, da je to tako nišna aminokislina, da je o njej na medmrežju zelo malo informacij. Zlasti informacije o topnosti bi bile koristne - vse, kar mi je uspelo ugotoviti po branju vseh javno dostopnih raziskav, je, da je vsaj nekoliko topen v vodi in verjetno rahlo topen v alkoholih. Ampak ja, to je prvič, da poskušam sintetizirati kemikalijo, o kateri ne vem skoraj ničesar, in to je precej frustrirajoče.
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
C'mon where the nerds at? Posodobitev: poskusil sem uporabiti kalijev pufrski sistem zaradi njegove večje topnosti, vendar se do zdaj ni nič oborilo :/
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
SWIM razume vašo bolečino ... poglejte, to je edina rešitev, ki jo lahko ponudimo, preskočite metilacijo.


poleg tega je formaldehid lahko zelo zapleteno dobiti. Veste, razen če si ne želite prerezati zapestij, se kopati in pričakovati, da ne boste pritegnili pozornosti morskih psov.

Ali ste razmišljali o tem, da bi namesto tega metilirali amfetamin, boste zdaj.
 
Top