Question Vprašanja za kitajske dobavitelje

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Nakup na Kitajskem se v teoriji sliši čudovito, če odmislimo daljše dobavne roke. Zdaj pa imam nekaj vprašanj.
  1. Kaj pomeni imeti skladišče na Poljskem ali v drugih državah?
    Recimo, da želim naročiti nadzorovano snov, kot je natrijev borohidrid ali pregabalin, na naslov na Poljskem.
    Kako to poteka po opravljenem plačilu? Ali izdelek pošljete iz Kitajske v omenjeno skladišče za ta primer na Poljskem in ga ponovno pošljete na naslov stranke v državi ali je izdelek že na Poljskem in se pošlje neposredno stranki?
  2. Kdo je odgovoren za carino, ko pošiljka vstopa v Evropsko unijo v omenjeno skladišče? Kupec ali prodajalec?
  3. Ali se izdelek ob prejemu šteje kot pošiljka s Kitajske ali kot pošiljka s Poljske?
  4. Pri notranjem pošiljanju iz Poljske na Poljsko ni veliko tveganja, pri pošiljanju iz Kitajske na Poljsko pa je. Ali nakup pri kitajskem prodajalcu ne predstavlja tveganja, ker je izdelek poslan iz domačega skladišča?
  5. Kdo poskrbi za morebitne uvozne davke?
  6. Kaj točno je domače skladišče? Ali ste lastnik zasebnega skladišča v omenjeni državi ali najemate prostor v javnem skladišču? Primer, kot je fotografija ali naslov, bi veliko pojasnil.
  7. Na primer: whwingroup Jeissychem621. Oglaševanje lokalne dobave na Poljskem. Ali to pomeni, da lahko oddam naročilo in prejmem domačo pošiljko s Poljske na svoj poljski naslov brez tveganja, da bi bila pošiljka pogrešana ali zasežena, in vse, kar je povezano z uvozom s Kitajske v Evropo, nima z menoj nobene zveze. Ali imam prav?

    Ta vprašanja postavljam, da bi bolje razumel postopek, preden poskusim naročiti pri kitajskem dobavitelju. Vem, da vsi fantje prežite na vsako nit, da bi se oglaševali, zato vas prosim, da storite enako tukaj in upam, da razjasnite vse zame in druge, ki razmišljajo o naročilu iz Kitajske. ❤️
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Pozdravljeni, gospod:
najprej sem počaščen, da ste me dodali na seznam kitajskih dobaviteljev, z veseljem se bom z vami pogovoril o teh vprašanjih in vsem podal potrebna pojasnila, naslednje je samo kot stališče naše ekipe in ni usmerjeno na nobeno podjetje ali posameznika:
1. Poljska skladišča ali čezmorska skladišča v drugih državah pomenijo, da dobavitelj prevaža te lokalno nadzorovane izdelke, kot je prebutalin itd., iz Kitajske v ta javna skladišča in jih nato pošlje kupcu, ko jih ta potrebuje, s pomočjo špediterja javnega skladišča. Prednost tega je seveda v tem, da se zagotovi hitra dobava, vendar je hkrati treba upoštevati nekatera varnostna vprašanja, saj so, kot ste dejali, številne od teh snovi lokalno nadzorovane, zato če eno od dobaviteljevih tujih skladišč pregledajo organi ali če je stranka (prejemnik), ki ji je dobavitelj poslal blago iz tujega skladišča, aretirana ali se pojavijo nekatera varnostna vprašanja, to pomeni, da bodo vsi kupci, ki so blago poslali prek tega skladišča, v nevarnosti, da bodo pregledani ali da bo njihovo blago poslano v dobaviteljevo skladišče. Če eno od dobaviteljevih čezmorskih skladišč pregledajo organi ali je kupec (prejemnik) dobaviteljevih pošiljk iz čezmorskega skladišča aretiran ali obstajajo kakšne varnostne težave, to pomeni, da so vsi kupci, ki pošiljajo prek tega čezmorskega skladišča, izpostavljeni tveganju, da bodo pregledani ali jim bo zaračunano, kar je varnostno tveganje, ki ga je treba upoštevati.
2. Kar zadeva carinjenje, je ne glede na to, ali se blago pošilja prek čezmorskega skladišča ali ne, prodajalec odgovoren za carinjenje vsega blaga (razen za nekatere posebne države, kot so Kuvajt, Savdska Arabija itd.)
3. Ne glede na to, ali je blago poslano iz poljskega skladišča ali neposredno s Kitajske, je večina blaga izdelana na Kitajskem, razlika pa je v tem, da blago, poslano iz poljskega skladišča, dostavi neposredno lokalna pošta, medtem ko mora blago, poslano s Kitajske, običajno najprej prispeti v tretjo državo v Evropski uniji, nato pa ga prevoznik v tretji državi posreduje vaši lokalni pošti za dostavo, kar traja dlje.
4. Menim, da pošiljanje iz Poljske na Poljsko ni tvegano, pošiljanje iz Kitajske na Poljsko pa je lahko nevarno. Ker je na primer premarin, ki ste ga omenili, na Kitajskem dovoljena snov, ko pa prispe v poljsko skladišče, je nadzorovana kontrabanda, kot sem že omenil, na Poljskem ni varno skladiščiti velikih količin kontrabande, mislim, da to ni varno, ko to skladišče pregledajo organi, so vsi kupci zlahka izsledljivi in v določenem tveganju, vendar je varneje poslati blago neposredno iz Kitajske (na splošno). Namesto tega je varneje pošiljati neposredno iz Kitajske (običajno dobavitelj po potrebi prikrije blago in predloži ustrezne dokumente), saj carina EU zelo težko ugotovi desettisoče paketov, označenih kot zakoniti izdelki, ki pripadajo kupcu.
5. Zaradi varnosti bodo kitajski izdelki običajno uvoženi iz tretje države v Evropski uniji, nato pa jih bo tretja država predala lokalnemu prevozniku za prevoz na kupčev določen naslov, zato bo uvozni davek obračunala tretja država.
6. Vsa domača skladišča, ki so najeta javna skladišča, lahko močno prihranijo čas prevoza, vendar se bodo, kot sem že dejal, soočila z nekaterimi varnostnimi težavami, za nekaj fotografij skladišč lahko povprašate druge dobavitelje, ki najemajo tuja skladišča.
7. Mislim, da ne boste varnejši, če boste pošiljali iz lokalnega skladišča, lahko se sklicujete na prejšnjo akcijo posebne inšpekcije EU, menim, da je pošiljanje iz lokalnega skladišča bolj nevarno in ga organi lažje izsledijo, seveda je to le moje osebno mnenje.
Poleg tega: Upam, da bodo vsi ljudje racionalno pogledali na prevozne stvari v čezmorskem skladišču, glede na svoje dejanske razmere izbrali način prevoza, vsak način ima svoje prednosti in slabosti, kar zadeva čas, je čezmorsko skladišče hitrejše, vendar je varnost pošiljke iz Kitajske v tretjo državo v Evropski uniji in nato posredovana v državo prejemnika, manj verjetno, da bo sledena, se ne bo soočila z organi za presenetljiv pregled skladišč in takšno tveganje.
Priložena je številka za sledenje pošiljke na Poljsko in novice o inšpekcijskih dejavnostih organov EU v prejšnjem obdobju (ko smo pošiljko začasno ustavili), upam, da so vsi varni in imajo vesel božič!
Varnost na prvem mestu

IY0Jb6aO1v

 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Zahvaljujem se vam, da ste mi s svojim dodatnim mnenjem pojasnili vsako vprašanje, ki sem ga imel. Zdaj se lahko veliko bolj jasno odločim, od kod bom dobil svoje kemikalije. Ogromno spoštovanje, ker ste si vzeli čas za pisanje vsega tega, prepričan sem, da ste vse pojasnili ne le meni, ampak tudi mnogim drugim ljudem.
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Da, ni kaj, prijatelj, to je skrb mnogih ljudi in kot kitajski dobavitelj je nujna vljudnost, da odgovorim na vprašanja, ki jih postavljate ,postavili ste to vprašanje in mislim, da je pomembno, da vam in tistim, ki jih to vprašanje skrbi, dam svoje mnenje in kaj vem o čezmorskih skladiščih in pošiljanju, kot bi moral!
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
ali kdo priporoča zanesljivega prodajalca v oddelku reagentov za glikemično kislino bmk
 
Top