Question Rekristalizacija P2NP

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Hej, ljudje,

ker bom kmalu naročil svoj prvi P2NP, iščem nasvet za naslednjo temo:

Rekristalizacija P2NP

Na forumu sem prebral nekaj stvari o tem postopku in razumel, da je priporočljiv ne le za dokazovanje kakovosti P2NP, temveč tudi za izboljšanje njegove kakovosti, če bi bila slabša od želene.

Nek uporabnik je priporočil, naj poiščem "Isomer Seperation" (ločevanje izomerov), skušal sem najti več informacij, vendar mi ni uspelo.

Zdaj iščem vodnik, ki pojasnjuje, kako poteka rekristalizacija P2NP in kakšna oprema + kemikalije so potrebne za postopek.

Za vsako pomoč bom zelo hvaležen.

Cincerly,

Koko
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Mate naslednjič, prosim, poiščite več.

Raztopite 1 g p2np v 2 ml izopropil/etanola ali metanola
Nato dajte v zamrzovalnik in počakajte 1 dan, ko se oblikujejo iglice ali kristali, izlijte preostalo topilo in posušite p2np.
Nekajkrat ponovite, dokler ne dobite čistega izdelka.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Najlepša hvala!

Medtem mi je G.Patton poslal priročnik za rekristalizacijo, dodatno mi vaše informacije zelo pomagajo!!!

Cincerly,

Koko
 

Roadium

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
če potrebujete dodatne knjige ali pomoč, vam bom z veseljem pomagal. s tem imam precej izkušenj.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Prosim, da me o tem obvestite.

Mislim, da bi bile te informacije lahko koristne tudi za druge tukaj, vendar bi jih z veseljem imel tudi v svojih DM-ih, če je to v redu!
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Samo neverjetno enostavna sinteza p2np, nisem šel naprej, saj sem poskusil z natrijevim borohidridom in imel beg.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
G. Patton je minilo kar nekaj časa, odkar sem se ukvarjal s kemijo, vendar je bila absolutno najlažja metoda, ki sem jo uporabil s kemikalijami za p2np, dodajanje baze (v literaturi je bila kot nitroetanol, ki ga nisem mogel zlahka dobiti), vendar sem destiliral gorivo za žarilne svečke, da bi odstranil olje, in uporabil nitro metanol za benzaldehid in se je neverjetno razširil, zlahka sem delal 200 g serije
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Ali ste za sintezo P2NP uporabili nitroetan ali nitrometan?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Zanimivo, nisem vedel, da nitrometan deluje tudi pri sintezi P2NP.
Kakšna je razlika med uporabo nitroetana in nitrometana? Ali so razlike v izkoristkih ali drugih vidikih, kot je kakovost končnega izdelka?

@G.Patton
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Preizkusite ga boste presenečeni zelo enostavno. Čiščenje je enostavno, nato pa rekristalizirajte za neverjetne rumene kristale
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

To bi bilo neverjetno, saj je nitrometan veliko cenejši od nitroetana. koliko P2NP pridobite za 1 l nitrometana?
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Im
Veseli me, da ste to povedali. To je bilo pred 5 leti, ko sem naredil to reakcijo in res mislil, da je p2np videti enako rumeni igličasti kristali nočna mora za oči in nos kot p2np.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Gospod Patton, pravkar sem prebral in nitro-2-feniletan se ne sliši kot moj izdelek. Še vedno ga imam nekje v zamrzovalniku. Ta teden bom našel nekaj časa, ga ponovno kristaliziral in verjetno določil temperaturo taljenja, da vidim, ali sem na pravi poti za p2np. Ali lahko na kakršen koli način potrdim svoj izdelek? Destiliral sem gorivo za nitro motorje, da bi odstranil olje, in verjel, da gre za mešanico nitro metanola, ter ga zreagiral z benzaldehidom, tako da sem bil 99 % prepričan, da gre za p2np. Dobesedno sem samo noob, ki se mu zdijo te stvari zanimive, in nekje sem prebral, da je bilo to narejeno z nitro etanom, zato sem ga zamenjal.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
O tem sem popolnoma prepričan. V nasprotnem primeru ni šlo za nitrometan.
Dobra ideja
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Še vedno sem 99 % prepričan, da gre za p2np, morda se poskušam prepričati samega sebe. Komaj čakam, da ga preizkusim. Lahko bi naredil sliko, vendar trenutno ne morem priti do nje zaradi količine stvari, ki so nakopičene pred zamrzovalnikom. Vem, da si bog in vse, kar preberem tukaj in kar vzamem kot dejstvo, so "tvoje objave" Nimam aperata za tališče, vendar s p2np, ki je v 60. letih, bi moral biti sposoben to storiti v kapilarni cevi v vodi, zato bom čim prej poročal. Hvala za odgovore, G. Patton
 
Top