Odstranjevanje barvila iz rdečega/modrega neobdavčenega dizelskega goriva.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Pozdravljeni, odstranjevanje barvila iz neobdavčenega dizelskega goriva v teh časih dviga cen goriva bi lahko bil potencialno velik zaslužek, če bi se to izvajalo v industrijskem obsegu.
Odstranjevanje barvila bi moral biti precej preprost postopek, ki poteka skozi vakuumsko filtracijo z uporabo silicijevega dioksida ali aktivnega oglja.
Tako kot to.
Ali bi bilo to izvedljivo na industrijski ravni? slišal sem tudi za uporabo kislin za kemično beljenje dizelskega goriva.Kaj bi bilo bolj izvedljivo?
In zadnja in verjetno največja težava je, da vlade v ta dizelska goriva vnašajo markerje, ki se aktivirajo, ko se doda nekakšen reagent, in jih uporabljajo cariniki/davkarji.
Če ima kdo kakršen koli vpogled, zamisli o tem, kako bi izgledalo izvedljivo delovanje v industrijskem obsegu, lahko komentira tukaj.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Granulirano aktivno oglje (BGAC), ki temelji na ogljiku, je primeren adsorbent.
Tartrazin je vrsta matrice, ki jo proizvaja podjetje Morgan Chemical Company; Drugi reagenti, ki jih lahko uporabimo, so fosforjeva kislina (H3PO4) in razredčena klorovodikova kislina (HCL) ter natrijev hidroksid (NaOH). Zato bi dodajanje zgoraj navedenih raztopin povzročilo razbarvanje rdečega barvila iz dizelskega goriva
 
Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Hvala za prispevek. je nadvse dragocen. ali se po razbarvanju z zgornjimi raztopinami plasti goriva in raztopine ločijo ali jih je treba ekstrahirati z nekim topilom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Filtrirati ga morate z vakuumom prek bombažnega ali papirnatega filtra. Poskusite in tukaj povejte, kaj je najboljše za.
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
moj prijatelj dela v rafineriji in mi je povedal, da gorivu dodajajo novo barvilo (SUDAN) in da se je težko znebiti barve. imam takšno gorivo, lahko poskusim razbarvati samo povejte, kako
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Da, slišal sem. v gorivu imajo tudi označevalce, ki reagirajo s kapljico reagenta, tudi če se razbarvajo. če bi tvoj prijatelj lahko zagotovil čim več informacij, bi bilo super.
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Ali boste s čiščenjem dizelskega goriva v velikem obsegu imeli kakršen koli dobiček?:unsure:
Mislim, da je neobdavčeno dizelsko gorivo za približno 0,5 dolarja cenejše od običajnega goriva, ali se to splača?
In kazni so visoke za to kaznivo dejanje. Slišal sem za približno 1000 dolarjev za en rezervoar goriva.
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To je zelo dobra pripomba. To se splača le pri prodaji v velikem obsegu, na primer 20 tisoč 50 tisoč galon na dan. In to mora biti opazno, saj bi bilo treba to dizelsko gorivo prepeljati in predelati, da bi odstranili barvilo, za kar bi pri takem obsegu potrebovali tovarniške nastavitve.

To se ne splača.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
modrec je nekoč dejal.........cat litter
 
Top