Resolucija fenilentilaminov z uporabo L-karbocilnih kislin [video]

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pozdravljeni, pred kratkim me je @ImOutAlso prosil za sponzorstvo videoposnetka v zvezi z optičnim ločevanjem amfetaminov z uporabo L-vinske kisline, zato sem se odločil, da ga z njegovim soglasjem objavim za člane BB.

Ločevanje je tokrat opravljeno z L-jabolčno kislino, vendar sem preizkusil več kiralnih karboksilnih kislin: mlečno, asparaginsko, mandljevo, glutaminsko. Vse te delujejo skupaj s številnimi drugimi. z L-kislinami se dela v skladu s tem videom, medtem ko se D-kisline uporabljajo v skladu z metodo, ki jo je predstavil Patton v drugi temi.

Priložil bom zelo uporaben dokument, v katerem so navedena sredstva za kiralno razreševanje, čeprav ni izčrpen, je dober začetek za vsakogar, ki ga zanimajo kiralne razreševalne metode.

Brez nadaljnjega prosim uživajte in opravičite majhne razlitja in neučinkovitosti, to je le dokaz koncepta!


 

Attachments

  • 9PpBfWUaIc.pdf
    562.1 KB · Views: 898
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Zahvaljujemo se vam za vaš video in trud! Mislim, da lahko rečem, da skupnost foruma BB to ceni.

P.S. Dodal bom navzkrižne povezave na podobne tematske teme.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Imam več vprašanj, poglejmo, ali jih lahko komentiram. Imam čisto L-mlečno kislino
1. Amfetamin raztopim v vodi v razmerju 1,1 in izločim njegovo bazo
2. ekstrahiram amfetaminovo bazo z etrom
3. izparim eter, da ostane samo amfetaminska baza, in jo raztopim v kislini
4. D-amfetamin se ne raztopi in se ekstrahira z etrom.
5. rekristalizacija.

Ali lahko za rekristalizacijo uporabim alkohol IPA ali kakšen nadomestek za aceton? Tam, kjer živim, je težko najti čisti aceton, ker iz njega lahko nastanejo eksplozivi.
 
Top