Sinteza 4MMC v ruščini

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni. nekoč sem nekje na ruskem forumu našel sintezo, v kateri je bilo 100 g bk4 raztopljenih v 500 ml benzena / toluena. Nato so 100 g NaOH dodali 500 ml vode in obe tekočini združili v eno. V naslednjem koraku se je dodalo 200 ml metilaminu 40 % v vodi in vse skupaj se je kuhalo 2 uri.

Kakšen je bil namen dodatnega dodajanja vode z NaOH? Po 2 urah sta bili plasti ločeni in takoj zakisani brez spiranja organske plasti, tako da razumem, da sta dodatna voda in NaOH služila cepljenju oljne plasti, da?

To mi postavlja zelo pomembno vprašanje, na katerega bi rad dobil odgovor.

Ali lahko to storim na drugačen način? Npr. 100 g BK4 bom dal v 500 ml toluena, nato v 200 ml M40 in vse skupaj med mešanjem segreval 2 uri.

Ali bo po 2 urah, ko bom vse skupaj prelil v večjo posodo in dodal le 100 g NaOH v 500 ml vode, da izperem vso raztopino iz prejšnje faze, vse skupaj izpadlo tako, kot v prvotnem receptu?

Dodati raztopino NaOH v vodi samo v plast toluena ali v dvofazno zmes iz stopnje 1?

Ne gledam nanje kot na avtoriteto, nič manj me je zanimala preprostost in načelo te metode.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
v rusiji se skuha več mefedrona kot kjer koli drugje na svetu, zato o mefedronu vedo veliko.
raztopine luga vam ni treba dodati na začetku.
Naredite tako:
vzemite 500 ml benzena, v njem raztopite 100 g bq-4. dodajte 200 ml metilamina 40%. reakcija naj poteka pri temperaturi 50-60 stopinj 4 ure.
Po tem izperite s hladno destilirano vodo v razmerju 1:1. Sodo bikarbono lahko raztopite v vodi v količini 50 g na 1 liter.
večkrat sperite, da zmanjšate vonj metilamina. po tem nežno kisajte v nevtralno okolje.
iztisnite, sperite z ledeno hladnim acetonom in posušite.
mefedron je pripravljen!
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
benzen je toksik edini idiot, ki je na njem naredil, da se uporablja to, ker je drugo ilegalno in ne more uporabljati dcm ali nmp
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
oseba, ki sem ji napisal recept, je vprašala posebej o sintezi z benzenom. lahko uporabite diklorometan, nmp. z drugimi topili, različnim reakcijskim časom in temperaturo. Jaz vedno uporabljam dhm.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Hvala za vaš odgovor. Mene je samo zanimalo, zakaj mešanici bk4, m40 in benzena še vedno dodajajo 20-odstotno raztopino NaOH v vodi z enako prostornino benzena.

Govorite o 50 g NaOH v 1 l vode, oni dajejo 200 g na 1 l. Kaj se bo s tem spremenilo ali kaj bom s tem pridobil?

Če pred ločevanjem plasti izperem z raztopino NaOH, imam samo plast benzena ali celotno raztopino?
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Ali naj s hladno vodo sperem celotno zadevo ali ločeno zgornjo plast olja?
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Izperite samo nastalo olje.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Lab apvp in mmc
Dcm/NMP / dsmo/etil acetat najboljše za izdelane mmc
 

Attachments

  • NwBm9LZctv.jpeg
    NwBm9LZctv.jpeg
    399.4 KB · Views: 208
  • zPcMFsQ3yK.jpeg
    zPcMFsQ3yK.jpeg
    803.8 KB · Views: 193
  • 8ThVrdoHPu.jpeg
    8ThVrdoHPu.jpeg
    604.5 KB · Views: 189
  • xLUs3k1VRD.jpeg
    xLUs3k1VRD.jpeg
    532 KB · Views: 192
  • Ym30leC4vU.jpeg
    Ym30leC4vU.jpeg
    567.4 KB · Views: 205

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Kot topilo za reakcijo nameravam uporabiti DMF, nato pa DCM kot ekstrakcijsko topilo po dodajanju vode
 
Top