INFORMACIJE O PRETRESANJU IN PEČENJU

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
HI Im sem nov tukaj, vendar ne na bloku.

prosim, dopolnite tisto, česar se ne morem spomniti

efedarin / psudo
kar potrebujete, je
amonijev hidroksid
natrijev hidroksid
nekaj litija
eter
suh HCI plin

ali sem kaj pozabil?

To je vse, kar se spomnim, mi lahko kdo pomaga pri tem?
 

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
moja napaka, samo prebrala sem ga iz svojega spomina na ADHD, hehe
 

G&A3007

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
MADHATTER....
ali lahko uporabite amonijev klorid/sulfat za shake n bake,
ali samo nitrat...
Lahko si predstavljam, da bi HCL stran NH4CL ustavila ali bi lahko ustavila LYE pri spreminjanju PSE v prosto bazo in s tem onemogočila, da bi se PSE v topilu reduciral....
vendar sem to pogledal le s prostega očesa, ali mi lahko potrdite....thanx

bmk007
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Prenehajte proizvajati shake and bake drogo in si priskrbite ustrezno steklovino, pozneje se mi lahko zahvalite
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Temu pritrjujem. To je prikoličarski način zadnje obrambne linije. Steklena posoda je prosto dostopna na Ebayu. Preverite Nanshinglass ali Deschem. Tudi ni tako drago.
 

Sascha

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
4
Reaction score
8
Points
3
HI Im sem nov tukaj, vendar ne na bloku.
Ok, tako da najprej, izraz shake and bake je bolj podoben grozni ameriški redneck različici elegantne brezdelne redukcije.


Saševa brestova redukcija z uporabo litija, ki reducira (R/S+) efedrin do metilametamfetamina.

Potrebno:

  • Potrebujete: 99 % izopropanol alkohol
  • Litij
  • Amonijev klorid ( čisti )
  • Aceton ( čisti )
  • suhi led
  • natrijev hidroksid ( NaOH >99 % )
  • (psevdo)efedrin
  • NaCl

  • Postopek:


    Izopropanol zmešajte s soljo. Tako dobite raztopino za polaganje.



    Izlijte zgornjo plast in zavrzite spodnjo plast. Spodnja plast bo voda.



    Najboljši primer je čisti psevdoefedrin, ki je že ekstrahiran iz tablet. Če ni tako ali če ni potrebe, tablete zdrobite in jih dodajte raztopini izopropanola.



    Ne dodajte preveč izopropanola, saj želite doseči lepljivo pasto. Postavite v zamrzovalnik za več kot 4 ure.



    Medtem ko ste v zamrzovalniku, pripravite brezvodni amoniak. V posodi (stekleni!!!) zmešajte 4 dele NaOH in 5 delov amonijevega klorida.



    Pripravite drugo posodo, ki je napolnjena s suhim ledom in acetonom. Temperatura mora biti nižja od -33 *C. V to posodo postavite drugo stekleno posodo in s cevmi povežite obe posodi ( Amonijev klorid + NaOH in prazno posodo ). Plin, ki nastane pri segrevanju, želite spremeniti v tekočino, kar storite tako, da z ledeno kopeljo zamrznete steklo pod -33 *C.



    Pripravite svoj litij. V primeru, da ga niste pridobili, to zlahka storite tako, da pridobite litij iz baterij AA ( treba je reči litij ), tam bosta zviti dve kovini, svetleča in ne svetleča kovina. Tista, ki se ne sveti, je litij. Ali je litij, lahko preverite tako, da mu dodate malo vode. Če reagira, je to litij. ( ne dodajte preveč litija + voda lahko eksplodira!!! ).



    Za dodajanje (psevdo)-efedrina uporabite naslednje razmerje:

    250 ml brezvodnega amoniaka + 100 ml na vsakih 28 gramov (1 unča) pseudoefedrina. Za ameriške tepce med nami



    Dodajte svoj ( hladen !!! ) psevdoefedrin hladnemu brezvodnemu amoniaku ( še vedno v ledeni kopeli ) v pravilnem razmerju. Preverite temperaturo. Prepričajte se, da je pod -33 *C.



    Počakajte 7-12 minut. V idealnem primeru se temperatura ne bo spremenila. In brez reakcije.



    Litij razbijemo na zelo majhne koščke. Ne melite ga! In raztopini dodajte majhen del litija. Raztopina mora postati modra! Počakajte, da modra barva izgine, in ponovite ( dodajte litij ). Litij je treba dodajati približno vsakih 40 sekund. Dokler se ne vrne v prvotno barvo in ostane modra.



    Mešajte 30-60 minut. Pustite, da se ohladi na sobno temperaturo ( 23 *C, uporabite termometer!!!).

    In mešajte še 60 minut. Zdaj ste izdelali racemični (RS)-N metilamfetamin. Sedaj ga rekristalizirajte, da ga očistite.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
H
Ali je podjetje SWIY uspešno izvedlo to reakcijo, imam nekaj vprašanj?
 

Sascha

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
4
Reaction score
8
Points
3
Nadaljuj
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Rečeno je, da se uporablja efedrin/fenilpropanolamin v prosti bazi, vendar je bilo rečeno tudi, da se lahko uporablja tudi efedrin/fenilpropanolamin Hcl, pri čemer se odstrani korak proste baze efedrina

(tega ni težko narediti, vendar je to korak v postopku, ki bi se mu lahko izognili).

Ali to drži? Ali se pri tem postopku uporablja isti protokol?

dodajanje litija z modro barvo, ki se nato razprši, in ponavljanje, dokler se modra barva ne razprši.

kakšno razmerje efedrina Hcl, izopropil alkohola in brezvodnega amoniaka se uporablja za to.

Pri uporabi efedrina/fenilpropanolamina hcl se očitno tvori amonijev klorid, ki duši reakcijo?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Močno odsvetujem uporabo hidrokloridne soli, ko je prosto nanašanje poceni in enostavno, litij bi reagiral s HCl soljo in zapravil dragoceno alkalno kovino.
Glede razmerij je bila ta metoda priljubljena delno zato, ker natančnost ni tako potrebna. na primer, lahko bi uporabili nekaj litrov (3) amoniaka in mu dodali raztopino večinoma npr. topila, kot sta eter ali IPA, z 250 g raztopljene proste baze, nato pa začeli dodajati alkalije.

Uredi številke.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Tukaj je postopek za prosto pridobivanje efedrina, povejte mi, kaj menite ?


Efedrinu dodajte približno enak del vode. Zdaj pripravite 20-odstotno raztopino NaOH (ali 4 deli DH2O:1 del NaOH) Dodajte toluen ali NP topilo, ki ga želite uporabiti, v vodo/psevdoraztopino približno enako volumnu vode! Da, najprej toluen, saj tako psevdo-raztopina nekam odide, namesto da bi jo sežgala baza, ki jo lahko razbije in spremeni v aziridine (strupeno)! Raztopino NaOH dodajajte raztopini vode/pseudo/toluena do PH 13 in ne pozabite preveriti PH vode in ne toluena! Posodo dobro pretresite in pustite, da se usede v plasti. Ločite plast toluena. Ta postopek ponovite trikrat in združite ves toluen!
Toluen/psevdofrazo lahko posušite z magnezijevim sulfatom.

Ste pripravljeni za uporabo v reakciji?
 
Last edited:

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Prosimo, pojasnite, kaj se dogaja v tem koraku Ali govorite o freibazi ali Hcl ?

če gre za freebase, bi domnevali, da se bo efedrin raztopil v IPA, raztopino pa bi lahko pred uporabo posušili z magnezijevim sulfatom. SWIM ve, da je psevdoefedrin freebase ali bi lahko bila trdna snov.

zakaj je treba uporabiti majhno količino IPA, da se zmanjša nastajanje stranskih produktov "etoksida"?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Skrb za alkalne alkokside se lahko izognemo z uporabo etra (nekako), glavna stvar pa je zagotoviti raztapljanje, vendar je korak sušenja nujno potreben, pri čemer bo deloval mgso4, posušen v sušilniku, saj je voda v topilih neverjetno škodljiva za tvorbo amidov alkalnih kovin. Mislim, da je glavna skrb pri alkoholu eksotermna reakcija med alkoholi in nastalim amidom, pri kateri vre amoniak, vendar nisem povsem prepričan.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Če eden reducira fenilpropanoamin, nastane amfetaminska prosta baza. Ali bi bilo v tem primeru po izločitvi frebaze iz reakcije namesto mehurčka plina Hcl skozi raztopino, ki tvori Hcl sol, bolje opraviti kislo titracijo v IPA/aktonu z žveplovo kislino, da bi nastala sulfatna sol

Ali je sulfatna sol bolj stabilna ali kaj podobnega?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Raje opravite titracijo z žveplovo kislino, saj sulfatna sol amfetamina ni stabilnejša, prej ni higroskopična (vleče vodo iz zraka) kot klorovodikova sol. zato je veliko hitrost evra pasta.

lahko bi uporabili tudi fosforno kislino
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
NaOH zmešamo z NH4NO3v bučki z okroglim dnom s tremi vrati,H2Opa dodamo iz dodajnega lijaka za izenačevanje tlaka. Tudi cev, ki se priključi na steklenico s psevdo (prosto bazo), raztopljeno v colemanovem tabornem gorivu (filtrirajte skozi lijak za gorivo, da odstraniteH2O), ki ima na vrhu plavajočo Li. Nato druga cev in ventil, ki izstopa iz steklenice, za izpustitev prekomernega tlaka.
Skoraj vsa nevarnost eksplozije bi morala biti preprečena, kajne? Npr. vžigLi po stiku s spodnjo plastjo NaOH in NH4NO3 med reakcijo. Zagotovo takoj ugasne, ko Li dosežeatmosfero brezvodnega NH3 pod pritiskom namesto zraka. NiO2, ni eksplozije. Prva cev ima tudi tri nastavke; sušenje CaO, lovilec povratnih plinov in ventil.
Čisto, čisto, čisto. Ker je cilj samo ena kemikalija. Čisti dextro namesto racemičnega dex|levo. Oprostite, v drugi polovici sem začel blebetati.
 
Top