Nakupovalni seznam homelab za noob

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Pogledal sem vrgel amazon in želim deliti seznam laboratorijskih izdelkov, ki sem jih našel za uporabo za različne namene.

Prosim vas, da mi svetujete glede opreme, ki jo želim kupiti.

Moj načrt je, da bo oprema majhna in stroškovno učinkovita.


1. komplet za destilacijo
(komplet za destilacijo vevor 1000 ml) z grelnim elementom ali brez njega?

2. Čaša, dodatne cevi, kanali

3. Lijak, epruvete, pipeta, lopatice, ventilatorji , vedro. steklenice za izpiranje filtra, komplet za ph testiranje, objemke, orodje.

4. Varnostna oprema (maska, rokavice itd.)

5. Vakuumska črpalka + komora

6. Magnetno mešalo z grelnikom: Onilab 280°.

7. Vodna črpalka.

Thx vnaprej
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Če ste takšni kot jaz, boste kar naprej prebirali in prebirali. Tu so ljudje, ki nimajo niti enega samega kosa stekla. Obstajajo ljudje, ki imajo vsak kos, ki si ga lahko predstavljate. Začel sem tam, kjer začenjate vi, in do zdaj sem dodal;
1. Hladni sifon ali pa bo vaša črpalka polna vode. Umre tudi nekaj drugih stvari.
2. Claisenov adapter. Kupil sem ga, ker je moj rm trčil v kondenzator, vendar je priročno, da imaš v vrelišču 2 vhoda, za lijak ali plinski injektor
3. Erlenmajerica s tremi vratovi, reakcija, refluks in destilacija brez rušenja
4. Allihov kondenzator za refluks
5. Cev za sušenje iz več razlogov
Kalcijev klorid, magnezijev sulfat, molekularno sito druge sušilne obloge
6.5. Skodelice za kristalizacijo, dobil sem več skodelic za pite iz stekla Pyrex. Tam 3 USD/PC ali nekaj podobnega
Dodatne kekove sponke, ki se zlomijo ali izgubijo
Pravzaprav številka 1. pravi Bucknerjev lijak. Moraš ga imeti. Predlagam takega z vakuumskim priključkom na lijaku, tako da lahko uporabite katero koli bučko.

To je to, kar sem naredil jaz. Imam še nekaj drugih kosov, ki jih nisem omenil, erlenmajerice z ravnim dnom, epruvete. Spone za vakuumsko mazivo
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Čaše, ki jih nikoli ni dovolj, in 2 ločena lijaka.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx za nasvete, kakšen nasvet za poceni magnetno mešalo z grelno ploščo?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Naredite si uslugo in si priskrbite nadglavno mešalo vevor za 60E ter ga povežite s plaščem in/ali kuhinjsko kuhalno ploščo, ki jo lahko uporabite za tekočinsko kopel.
Če ste v Evropi, vam priporočam, da se izogibate vevorjevim steklenim posodam, ker imajo patentiran spoj, lahko vam priporočim nekaj prodajalcev iz trdnega stekla.Če je to dolgoročna stvar, ki jo načrtujete, bi bilo dobro, če bi se odločili za prihodnost.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Tisti kompleti za destilacijo Vevor 32 kosov, ki jih dobite na ebayu, so ugodni, IMHO pa sta bistvena ustrezen stekleni komplet za refluks/destilacijo in vakuumska črpalka + buchner. Potrebovali boste tudi magnetno mešalno kuhalno ploščo z ustreznim nadzorom temperature in poceni potopno akvarijsko črpalko za kondenzatorje.

Standardna varnostna oprema, respirator, laboratorijski plašč, rokavice.

To je vaša osnovna oprema, razen malenkosti, kot so lopatice, steklene palice, filtrirni papir itd. Vse drugo je odvisno od tega, kaj počnete. Nima smisla kupovati ekstrakatorjev ali steklenic za izpiranje plina, če ne počnete nečesa, kar to zahteva, vendar boste vedno nekoč destilirali.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Zahvaljujemo se vam za omembo kompleta 32 kosov! Zdi se preveč dobro, da bi bilo res. Imam enega na poti. Bo to služilo istemu namenu za destilacijo in refluksiranje ? Človek bi moral biti sposoben improvizirati buchner z rezalnikom za steklo in nekaj smetmi. Potopni je dovolj enostavno priti do njega.
Ostane še mešalna kuhalna plošča in vakuumska črpalka, ki bi ju bilo mogoče dobiti za > 200 USD.
Torej res, približno 300 dolarjev in zdaj kuhamo. Še enkrat hvala.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Da, za refluks večinoma uporabljam kondenzator Allihn, za nekatere aplikacije pa lahko uporabite tudi Vigreuxov kondenzator. Liebigov in Grahamov kondenzator za destilacijo. Ker ste verjetno novinec na tem področju, so ti dokumenti PDF nujno branje za začetnike
 

Attachments

  • TXLfW6jnqd.pdf
    135.1 KB · Views: 557
  • oMBubD7vxf.pdf
    114.1 KB · Views: 524
  • mX2Yc0LGFH.pdf
    4.3 MB · Views: 472
  • Oo7KsvU5qL.pdf
    906.7 KB · Views: 470
  • EQxL4uVaJ2.pdf
    4.8 MB · Views: 492

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Vevorjeva oprema je glede na svojo ceno dejansko zelo dobra. Imam tisti komplet za destilacijo, ki še ni preskočil niti za trenutek.

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/vevor-magnetic-stirrer-hot-plate-digital-hotplate-stirrer-2000-rpm-2l-w-stand-p_010493051894

In

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/1000ml-lab-electric-heating-mantle-sleeves-magnetic-stirrer-500w-thermost-heater-p_010322605939

Z vsemi ostalimi, ki ste jih omenili, je odličen začetnik. Ostalo boste pridobili po potrebi. Veliko sreče.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Dobil sem majhno posodobitev za svoj prihajajoči domači laboratorij.
Tako sta zdaj prispela buchlerjev lijak in bučka, ki sta pripravljena za uporabo z beljenim fiterpapirjem.
Dobil sem že še eno čašo in magnetna mešala.
Iz oddelka za čiščenje sem že dobil rokavice iz lateksa

Mislim, da bo naslednji velik korak vevorjev komplet za ekstrakcijo + grelni in mešalni element ter vakuumska komora.

Poleg tega mislim, da bom potreboval še nekaj čaš in varnostne opreme za začetek proizvodnje 4mmc.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Zato sem zdaj nekoliko zmeden glede tega, kakšno opremo naj si kupim v naslednjem koraku za sintezo 4mmc?

Najprej sem mislil, da bom potreboval komplet za ekstrakcijo, vendar sem videl, da sintezo z metilaminom in toluenom opravljam samo s plastičnimi stroki. Dobil sem tudi običajno kuhalno ploščo.

Kaj bi mi torej predlagali, da si kupim naslednjič? Ali je nekaj plastičnih strokov in merilnih skodelic ter ustrezna plinska maska dovolj?

Greez
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Amazonov nakupovalni seznam:

1. labglass
https://www.amazon.de/VEVOR-Laborat...fix=laborglas+vevor,aps,138&sr=8-3&th=1&psc=1

2. Vakuumska črpalka
https://www.amazon.de/VEVOR-Vakuump...1702215042&sprefix=vevor+vakuu,aps,177&sr=8-5

3. Grelnik, magnetno mešalo
https://www.amazon.de/VEVOR-Heizman...=vevor+labot+heizmantel+1000ml,aps,200&sr=8-1


4. Varnostna oprema
https://www.amazon.de/Gefahrgutkoff...A==&sprefix=gefahrgutkoffer+73,aps,184&sr=8-1

Držalo za laboratorijsko steklo
https://www.amazon.de/VEVOR-Unterst...09-91f2-78a2619bce37&pd_rd_i=B093F7BWDX&psc=1

Skupna količina:

Povejte mi, kaj menite o mojem nakupovalnem seznamu.

Najprej želim izdelati 3 in 4 mmc.

Če lahko naredim ceneje, mi prosim sporočite, ker je za začetek potrebna naložba približno 1000 EUR, kar zame ni majhen znesek!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Vevor raje kupujem na njihovem poljskem spletnem mestu vevor.pl v zlati. Smešno, vendar je nekaj cenejši kot na eur.vevor.com v EUR.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Videl sem ppl, ki proizvajajo 4mmc samo v plastičnih posodah, zato nisem prepričan, ali je laboratorijsko steklo res potrebno, razen za namen sušenja acetona
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Veliko sreče pri izdelavi in hvala, da ste z nami delili del svojih raziskav/opreme!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Hej, @1019er ali si na koncu kdaj naredil kakšnega mačka? Kako se je izšlo?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Na žalost ne, vendar sem kmalu dobil denar za laboratorijsko opremo. Po mojem mnenju je nesmiselno, da bi jo kupil delno
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Na voljo ni nobenega kompleta, ki bi bil popoln. Nikoli še nisem videl kompleta s hladilno pastjo. Lahko ima 4 kondenzatorje, vendar nima hladnega lovilca. V nobenem kompletu tudi nisem videl lijaka za izenačevanje tlaka. Ker ga še niste kupili, naj vam pomagamo. Ne kupujte plašča, ki bo ustrezal samo eni velikosti bučke. S ploščo lahko naredite katero koli bučko erlymeyers. Plošča je bolj vsestranska. NIKOLI nisem videl kompleta z vodno črpalko. Lahko destilirate brez vakuuma, vendar ne brez vodne črpalke. Cevi v teh kompletih so smeti. Vodijo vodo do kondenzatorjev, vendar se pod vakuumom sesedejo.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Družba Frit vas podpira. 💪
Morda je za namene prikrivanja bolje, da vse kupite po delih.
Če bi se odločili za ogrevalni plašč, bi bilo najbolje kupiti večji, potem pa bi lahko v njem s peščeno kopeljo uporabljali bučke manjše velikosti?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nisem mislil izključno na stekleno posodo, v nakupu steklene posode ne vidim prevelikega tveganja. Gre za misel na nakup vsega potrebnega za sintezo naenkrat, z isto metodo, na isti naslov itd. Nočem izpadati kot pretirano paranoičen, verjetno sem eden izmed najbolj neumnih in nepremišljenih. Samo predlog in opomin, bodite previdni, ostanite varni.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Posrali bi se, če bi vedeli, kaj vse je prišlo skozi moja vrata in spet iz njih. Stvari sicer razporejam med lokalne kraje in splet, vendar je bilo skupno sedenje na moji klopi nekaj radikalnih izdelkov
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nevrrmind, tega dinozavra si nisem dobro ogledal in sem mislil, da je piščanec. Že pred časom sem ga komentiral. Vse to sranje pa imam na seznamu želja👍
 
Top